Jump to content
Dogomania

Łódź. Dwie przyjaciółki RALI i RATA, od 4 lat w schronie. MAJĄ DOMY!


Kar0la

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[LEFT]wiedziałam. :lol:

Najważniejsze, kto zdjęcia zrobił. Suka nie ważna. Prawdziwa z ciebie dogomaniaczka. Trzeba przyznać.

Jeżeli zdjęcia są na stronie schroniska czyli państwowej instytucji moge z nimi robic co chce wiec ja nadal będe je wykorzystywać jak mi będą potrzebne.

Mozesz dochodzić swoich praw prosze bardzo. ;)
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati'][LEFT]wiedziałam. :lol:

Najważniejsze, kto zdjęcia zrobił. Suka nie ważna. Prawdziwa z ciebie dogomaniaczka. Trzeba przyznać.

Jeżeli zdjęcia są na stronie schroniska czyli państwowej instytucji moge z nimi robic co chce wiec ja nadal będe je wykorzystywać jak mi będą potrzebne.

Mozesz dochodzić swoich praw prosze bardzo. ;)
[/LEFT][/QUOTE]

w twoim przypadku możliwe, że będę, gdyż jesteś bardzo arogancka

tak się składa, że prawa autorskie są prawami autorskimi i nie zmienia faktu to, gdzie moje prace są umieszczone - u mnie nad łóżkiem czy na stronie schroniska (która, tak się składa też jest moją własnością, a jest jedynie udostępniona tej instytucji na czas nieokreślony - nie była ona wykonana na zamówienie i nie podlega żadnej umowie)
czy gdy zespół zezwala na granie swoich utworów w radiu oznacza to, że automatycznie radio ma do tych utworów prawa autorskie? i to oznacza, że każdy z radia może sobie nagrać utwór i go potem rozpowszechniać? nie kochana, prawa autorskie to prawa autorskie i w przypadku wykonanych przeze mnie zdjęć mogę je wyegzekwować

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]ależ egzekwuj bardzo prosze teraz jak sa sądy 24 godzinne migiem mnie skaża i zamkna za kratami za zdjęcia psa ściagniete ze strony schroniska. :evil_lol:

Dogomaniak z ciebie pełną parą! BRAWO! tylko tak trzymaj !
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Moja droga zapoznaj się z ta oto ustawą.

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawie pokrewnym

Dziennik Ustaw Nr 24 poz 83[/LEFT]
[B]
Art. 23. 1.[/B] Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.

Art. 6. W rozumieniu ustawy:
1) utworem opublikowanym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został zwielokrotniony i którego egzemplarze zostały udostępnione publicznie,
2) opublikowaniem równoczesnym utworu jest opublikowanie utworu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą w okresie trzydziestu dni od jego pierwszej publikacji,
3) utworem rozpowszechnionym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został w jakikolwiek sposób udostępniony publicznie,

[B]Art. 33.[/B] Wolno rozpowszechniać:
[B]1)[/B] utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub w ogrodach, jednakże nie do tego samego użytku

Tak to wygląda wedle prawa :)
[CENTER]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julia.zuzanna']jeszcze nie pełną - bo poza kłóceniem się powinnam jeszcze pisać "hop hop do góry" w każdym wątku[/quote]

hahaha teraz to sie popisałaś . Jakbys nie wiedziała, ze nikt psa nie bedzie szukał na 125 stronie dogomanii a może nie wiesz?! :crazyeye:

Kto się kłóci. Ależ skąd . Udowadniam tylko, że jesteś w błędzie i wypowiadam swoje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julia.zuzanna'][COLOR=Red][SIZE=4][B]Proszę o nieumieszczanie zdjęć pochodzących ze strony schroniska na dogomanii oraz aukcjach allegro (oraz zdjęcie tych, które już umieściłyście). Podlegają one prawom autorskim, które będą egzekwowane. [/B][/SIZE][/COLOR][/quote]

Zreszta co ja się będe rozpisywać. Twoja wypowiedz mówi sama za siebie -

DOGOMANIAK pełną parą! :lol:

Nie bede z Toba wiecej rozmawiac . Znajdz sobie kogoś na Swoim poziomie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati'][LEFT]Moja droga zapoznaj się z ta oto ustawą.

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawie pokrewnym

Dziennik Ustaw Nr 24 poz 83[/LEFT]
[B]
Art. 23. 1.[/B] Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.

Art. 6. W rozumieniu ustawy:
1) utworem opublikowanym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został zwielokrotniony i którego egzemplarze zostały udostępnione publicznie,
2) opublikowaniem równoczesnym utworu jest opublikowanie utworu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą w okresie trzydziestu dni od jego pierwszej publikacji,
3) utworem rozpowszechnionym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został w jakikolwiek sposób udostępniony publicznie,

[B]Art. 33.[/B] Wolno rozpowszechniać:
[B]1)[/B] utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub w ogrodach, jednakże nie do tego samego użytku

Tak to wygląda wedle prawa :)
[CENTER]

[/CENTER][/QUOTE]

zapoznałam się wcześniej i wszystko się zgadza - możesz sobie ściągnąć zdjęcie ze strony i ustawić na pulpit czy wydrukować i powiesić nad łóżkiem, a nawet się nim podetrzeć - wszystko w ramach własnego użytku osobistego, ale nie możesz go rozpowszechniać poprzez publikowanie na dogo, na allegro etc.
zdjęcia na stronie nie są wystawione na stałe na drogach, ulicach, placach ani w ogrodach, więc nie masz wedle prawa wolnej ręki na ich rozpowszechnianie

[QUOTE]jakbys nie wiedziała, ze nikt psa nie bedzie szukał na 125 stronie dogomanii a może nie wiesz?![/QUOTE]

jakby mi zależało to bym szukała i na 225 stronie, ale widać wy wolicie mieć wszystko na talerzu podane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julia.zuzanna'][COLOR="Red"][SIZE="4"][B]Proszę o nieumieszczanie zdjęć pochodzących ze strony schroniska na dogomanii oraz aukcjach allegro (oraz zdjęcie tych, które już umieściłyście). Podlegają one prawom autorskim, które będą egzekwowane. [/B][/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

OK. Dzisiaj pousuwam zdjęcia, ale w takim układzie muszę chyba usunąć wszystkie ogłoszenia, bo nikt nie widząc zdjęć psa na pewno go nie adoptuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...