Jump to content
Dogomania

Naj, naj staffik


Franco

Recommended Posts

Ch. Cheerstaff Black Ambassador

ambas.jpg

pies ten wystapil w IV pokoleniu w rodowodzie mojego Nera. Bardzo mi sie ten pies podoba, szkoda ze zdjecie jest w tak slabej jakosci. Ladna glowa, dobrze umiesniony, ale nie przesadnie-tak chcailbym zeby wyrosl moj Maly.

Mysle, ze temat sie moze rozkreci... :D :D :D a dla wszystkich :drinking:

Link to comment
Share on other sites

No to ja wrzucę dwa zagraniczne, pierwszego myślę, że nie trzeba opisywać. Znakomity materiał genetyczny, ojciec wielu championów: Wyrefare Tony`s Choice

tony.jpg

Zobaczymy jakie potomstwo da Vega Łukasza, kryta tym świetnym psem.

Drugi wg mnie pies świetny w typie, dobre proporcje, dla mnie super głowa, dwuletni obecnie (potomek Ladarna Birthday Boy) Tiabo Risk Taker

sid.jpg

Link to comment
Share on other sites

Franco, a można zatrzymać wzrost pasa , co by nie rósł nadmiernie? :wink: :D Nasze dziewczynki (Ani weterynarz też) mają po 14 kg a i jak na suczki to wystarczy prawda? Gdyby jescze trochę masy przybyło i głowa się zaokrągliła bardziej to byłoby idealnie... może wstawię później psa który mi się bardzo podoba. Jest w Australii...

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze tego psa nikomu nie trzeba przedstawiac i nie moze go zabraknac w zadnym temacie SBT :D

gentleman%20jim.jpg

Marto, gdyby tak troszke jeszcze nabraly masy, glowka urosla to ta waga byla by calkiem fajna :D ale watpie czy na naszych rodzimych ringach by cos zwojowaly :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

A powiedzcie jaka rasa była pierwsza:

amstaf, stafik czy pit???? :-?

Pierwszy był stary bull & terrier, zwany też pit dog i fighting dog, stąd się zrodziły wszystkie bulowate (geny białego angielskiego teriera, dawnego buldoga, dalmatyńczyka, wielu krzyżówek terrierów, hiszpańskiego pinczera, Greyhounda, i Foxhounda, nawet mastifów; są pewne dowody, że nawet znalazła się w tym mixie krew borzoia, i collie).

Ponoć najbliższy tamtym psom jest pod względem wyglądu właśnie staffik. Choć psy były bardzo nierówne w typie.

Jednak jeśli chodzi o wzorzec staffika to został on stworzony dopiero w 1935 roku, a pierwszy wzorzec bull terriera powstał już w roku 1888.

Amstaff z kolei został oficjalnie zarejestrowany w AKC w roku 1936. Pierwszym zarejestrowanym amstaffem był słynny Pete (właściwie Lucenay's Peter), pies który zagrał w filmie "Our Gang". Taka komedia o gangu dzieciaków, zresztą bardzo sympatyczna.

pete2.jpgwtwb11.jpg

niekopiowane uszy :D

Choć już wroku 1898 powstał UKC mający na celu rejestrację Amerykańskiego Pit Bull Terriera.

Podsumowując: pierwszy najpradopodobniej bull, drugi staffik, trzeci amstaff, choć o miejsca 2 i 3 można się spierać. Amerykanie chcieliby, żeby to był ich pies.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, nie chce mi się co prawda łazić po sieci i szukać fotek, ale nasunęła mi się refleksja, podczas oglądania zdjęć, które wstawiliście...stafiki to piękne psy. Nie wiem jak można je określać mianem nieproporcjonalnych karykatór. W odpowiedniej perspektywie są idealne. Nie wspomnę o zaletach ich nieprzeciętnego intelektu... generalnie stafiki są niedoceniane, zadko widuję je na podium przy wyborach najpiękniejszego psa wystawy. Popatrzcie na te zdjęcia, jaka siła, duma, piękno z nich bije...a przy tym są niezwykle serdeczne...

Link to comment
Share on other sites

Piękne psy, wspaniały charakter... Doceniane w krajach common wealth i tam wygrywają BISy, ale szczerze powiedziawszy może to i lepiej, że u nas nie są tak cenione, że nie są tak popularne. Niech pozostaną w rękach fascynatów, miłośników i normalnych ludzi. Może dzięki temu, że są mniejsze niż ASTy, nie stała się im dotychczas taka krzywda, jak amerykanom. I mam wielką nadzieję, że staffiki nigdy nie będą się tak podobać gawiedzi jak choćby ASTy. Szkoda tej cudnej rasy. Chyba zawsze moda i popularność działają ze szkodą dla rasy.

Ale dobra, wracajmy do najpiękniejszych eksterierowo staffiorów. :D

Link to comment
Share on other sites

Boss Tone, z tego to i ja sie cieszę,,. Podobnie zepsuto kiedyś dobermany i rottki. Szczególnie te drugie to wspaniałe, fantastyczne psy rodzinne, kochające dzieci, ale niewielu to teraz potwierdzi...ale np. buliki też są w dobrej formie, mimo, że był okres gdy były bardziej polularne. Myślę, ze głównie specyficzna uroda powoduje względne zainteresowanie, choc ja nie nazwałaby pięknym choćby boksera, który do dzis jest chętnie kupowany. Dziwne to wszystko.

Stafiki nie należą do grupy zbyt licznej, dlatego topiki ciagną się tu jak... nie często ktoś tu zagląda :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja tez sie bardzo ciesze, ze SBT nie sa u nas popularne. Jak widze co sie stalo z AST to mi sie przykro robi :( Kazdy z takim samym psem, na bazarkach co drugi szczeniak niby AST, wiekszosc psycha spaczona, a wlasciciel w dresiku lub inny pajac nie wiedzacy nic o rasie, ale cieszacy sie ze ma psa agresora... jak widze niektorych ludzi cieszacych sie ze ich astopodobny rzuca sie na wszystko to najchetnie przy************ mu w ryj i psa zabral :evil: coz te zwierzaki sa winne... :evil: :evil: :evil:

ale cieszmy sie ze staffiory nie sa popularne i dziekujmy hodowcom, ze ich ceny skutecznie odstraszaja wszytkich blaznow i pozwalaja ograniczyc grono wlasciceili do milosnikow rasy, chwala im za to!!! dla nich wszytstkich :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Franco, nie wiem czy jest tak do końca powód do radości, w dolnośląskim i opolskim ktoś wypuszcza stafiki bez rodowodu i to dość intensywnie. Widziałam juz kilka stafikocośtam i musze powiedzieć, że tragedia. Nawet AST bez papierów potrafi zrobić wrażnienie, ale stafik bez.... Głowa boli. Poza tym spotykam się ciagle z żywym zainteresowaniem stafikami, dużo ludzi deklaruje, że chcą takiego ,,mniejszego amstafa'' i to mnie bardzo niepokoi. Choćby dzisiaj na spacerku, jeden pan z fascynacją wyznawał, że dwótonowy zacisk szczęki mojej niespełna 7-miesięcznej suni (!!) bardzo mu odpowiada (!!??) i chętnie nabędzie takie cudo. A co do cen to wbrew pozorom ludzie wiedzą ile średnio kosztuje taka psiura. I to też mnie dziwi. Dziwi mnie, że ich nie dziwi jak podaje sumę. :-?

Link to comment
Share on other sites

Podejście masz słuszne, moje jest zwykle takie samo, ale hodowli pana vice-prezesa kttb dziękuję (vide m.in. ostatni Poznań) :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Link to comment
Share on other sites

nawet jesli go nie trawisz to tym razem wyhodowal wartosciowego szczeniaka 8).Moze byl to wypadek przy pracy :wink:

Ale racja wracajmy do staffiorow 8)

ze staffiorow podobaja mi sie strasznie psy z przydomkiem daffodill yellow :roll:

a z suczek Blady Merry Terceto :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...