Jump to content
Dogomania

Co zrobić by pies przytył?


Klaudia M.

Recommended Posts

Proszę o jakieś rady co do wzbogacenia jadłospisu psa o dodatkowe kalorie, tak żeby przytył...
Mojej suni/kundelek 13 miesięcy/17 kg., widać żebra! Mogę je liczyć palcami, nie mogę znieść tego widoku. Zakupiłam jej karmę active w tym miesiącu, ale zastanawiam się co jej dawać by szybciej przytyła. Czy mogę jej dolewać oleju do karmy, może jajko kurze, smalec, może jakieś witaminy?
Sprawa jest na tyle skomplikowana, że mam jeszcze drugiego psa który się odchudza i nie mogę zostawić miskę bez nadzoru...a smaki podaje raz w tygodniu, tak żeby drugiej suni nie było przykro.
Barf odpada, próbowałam ale jestem wegetarianką i słabo mi się robi od zapachu:D
Pomocy!

Ps: psiak jest zdrowy, piękny, mądry, aktywny (1,5 h. ciągłego biegania po lasach i polach)
Dodam że małpka je około 350-400 g. karmy

Edited by Klaudia M.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Ja tam myślę, że sie wyrobi :). Możesz dawać mu ser biały, oliwe z oliwek, żółtka jaj... Myślę, że ponad wszystko liczy sie jakość karmy, którą go karmisz. Ja bym w takim przypadku sięgnęła po cos bardzo tłustego, energetycznego.[/QUOTE]

Być może się wyrobi, ale jest mi przykro. Moja ostatnia sunia, miała piękną budowę ciała. Wszyscy mnie chwali jak pięknie wygląda jaka jest zadbana...a ta sunia wygląda jakbym ją głodziła. Wstyd mi za nią;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martina']Karmy z serii active raczej nie sprzyjają tyciu. Może przejdź na gotowane i porę karmienia przestaw na wieczór , po ostatnim spacerze? Jak mojemu wystawały żebra mimo, że jadł dużo to właśnie zmieniłam porę karmienia i pomogło.[/QUOTE]

Na barf nie przejdę, bo ja z kolei schudnę od ciągłego zwracania pokarmów.(co w sumie nie było by złe) ;)
Jestem wegetarianką i nie dam rady z podrobami zwierzęcymi, a żeby karmić je filecikami których wygląd dla mnie jest akceptowalny to nie wyrobię finansowo:) Skoro nie active to jaka sprzyja tyciu? Nie biorę pod uwagę karm, kosztujących powyżej 130 zł./15 kg. Tzn. ja biorę pod uwagę, ale mój budżet już nie.;)
Nie mogę jej karmić bardzo późno, bo druga sunia się odchudza i późne jedzenie nie wyjdzie jej na zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']klaudia-a czy to twój psiak przypadkiem "się odchudza",a ja tu czytam że chcesz utuczyc,[/QUOTE]

Mam dwa psy, trzeciego na dt. Pon'ka się odchudza, szczeniak powinien przytyć.:D Zawsze mam pod górkę:D

Kliknijcie na czarnego psa w moim podpisie, strona 42 i post numer 1049. To są moje psy:) Rudą chce utuczyć, czarną w sumie też;) kudłata się odchudza:)

Na trzecim zdjęciu widac żebra u rudzielca;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']Na barf nie przejdę, bo ja z kolei schudnę od ciągłego zwracania pokarmów.(co w sumie nie było by złe) ;)
Jestem wegetarianką i nie dam rady z podrobami zwierzęcymi, a żeby karmić je filecikami których wygląd dla mnie jest akceptowalny to nie wyrobię finansowo:) Skoro nie active to jaka sprzyja tyciu? Nie biorę pod uwagę karm, kosztujących powyżej 130 zł./15 kg. Tzn. ja biorę pod uwagę, ale mój budżet już nie.;)
Nie mogę jej karmić bardzo późno, bo druga sunia się odchudza i późne jedzenie nie wyjdzie jej na zdrowie.[/QUOTE]


Praktycznie każda karma tylko nie z serii active. Seria active jest min. do utrzymania szczupłej sylwetki więc nie "tuczy" ;)
Poza tym możesz dawać jako przekąski ser żółty, jajka itp.
Co do pory karmienia. Najszybszy efekt daje karmienie wieczorem. Czy nie możesz każdego psa karmić osobno o innych porach tak żeby 1 jadł posiłek w kuchni a Ty z drugim jesteś w tym czasie np. w drugim pokoju? Przeciez nie muszą jeść razem ;)
A jeśli chodzi o BARF to wcale nie jest on tuczący. Psy częściej tyją od suchej karmy niż od BARFU.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martina']Praktycznie każda karma tylko nie z serii active. Seria active jest min. do utrzymania szczupłej sylwetki więc nie "tuczy" ;)
Poza tym możesz dawać jako przekąski ser żółty, jajka itp.
Co do pory karmienia. Najszybszy efekt daje karmienie wieczorem. Czy nie możesz każdego psa karmić osobno o innych porach tak żeby 1 jadł posiłek w kuchni a Ty z drugim jesteś w tym czasie np. w drugim pokoju? Przeciez nie muszą jeść razem ;)
A jeśli chodzi o BARF to wcale nie jest on tuczący. Psy częściej tyją od suchej karmy niż od BARFU.[/QUOTE]

Nie, active jest dla ''[FONT=Times New Roman]W 100% kompletna i zbilansowana karma dla aktywnych i ciężko pracujących, dorosłych psów. Z kurczakiem jako naturalnym źródłem białka, zbilansowanym z pełnoziarnistymi zbożami i ryżem dla zapewnienia optymalnej sylwetki ciała." czyli jest wysoko kaloryczna:) karma light jest dla piesków odchudzających się.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ok, jest pełnowartościowa ale Twojemu pieskowi raczej brakuje "zapychacza" , więc proponuje dokarmianie między posiłkami. Może żeby nie miał zbyt dużo składników odżywczych przejdź na zwykłą karmę i dodatkowo podawaj ryż z warzywami polany olejem z pestek winogron , a jako smaczki ser żółty(jest tuczący).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ja bym raczej zwiększyła porcję - karma Active, jak sama nazwa mówi, jest dla psów pracujących, a nie zbyt chudych ;) Lepiej wybrać karmę wysoko przyswajalną.[/QUOTE]

To jaka jest karma wysoko przyswajalna? Sunia je tyle ile chce, karmię ją dwa razy dziennie i dosypujemy póki nie odejdzie na dobre od miski.:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Wzięłam sunię gdy miała 4 miesiące ważyła 7,5 kg. , teraz ma 14 miesięcy i waży 16,5 kg. (dane z przedwczoraj)
Schudła mi małpa w przeciągu ostatniego miesiąca -0,7 kg :D także to nie tak że je i nic, tylko rośnie w górę ale nie w boki:)

ANALIZA karmy:[/B]
Białko 30%, tłuszcze 16%, popiół 7.5%, węglowodany 2%, woda 9.5%, wapń 1.6%, fosfor 1%

Nie znam karmy która miała by wyższe białko:) No dobra znam Orjen, ale nie stac mnie na to:)

Link to comment
Share on other sites

pozwolę sobie wtrącić - na gotowanym jedzeniu, trzy spore michy dziennie, mój był chudy ;) na suchym żarciu w końcu wrzucił prawie dwa kilo :) jak na mój gust karm ją częściej, ze trzy posiłki, zwłaszcza jak młoda jest, karmą wysokobiałkową i wysokotłuszczową. jeśli mimo to nie będzie efektów - może trzeba by sunię przebadać. ale ze zdrowiem ogólnie wszystko ok? kupki ok, sierść ok?

Link to comment
Share on other sites

ja bym nie przesadzala.

sama jak bylam nastolatka, to bylam taka chuda, ze wygladalam jak reklama anoreksji mimo ze potrafilam zrec jak gornik po dniowce. moj starszy pies podobnie:)))

poniewaz jest wystawiana, strasznie mi zalezalo, zeby troche przytyla. ale nic, po prostu nic nie pomagalo. nawet dawanie jej na noc trzeciego posilku, ktory mial po prostu sluzyc tylko tuczeniu.

jej fizjologiczna waga do pierwszej cieczki to bylo 23 kg. ZAWSZE do niej wracala nawet jesli udalo jej sie utyc z pol kg. a to jest gordon, wiec nie maly piesek. wystajace kosci to byl jej znak szczegolny. co zezarla, to spalila.
jedniczesnie miala zawsze blyszczaca siersc i byla okazem zdrowia.

po cieczce, ktora nadeszla wreszcie w 18 miesiacu jej zycia waga zaczela oscylowac miedzy 25,5 a 26 kg. moja suka zaczela sie troche rozrastac w barach, nieco mezniec. az nawet zaczela mi wygladac nieco beczkowato-bylam przyzwyczajona do jej anorektycznego wygladu.

nie moze zrec acany, orijena, taste of the wild.
jest na wofsblucie odkad zaczela "dorosle zycie". teraz dla odmiany troche je josere, ale nie potrwa dlugo ta przygoda, bo ja nie jestem zwolenniczka kukurydzianych karm.
oprocz tego je bardzo wiele innych rzeczy.

nie mniej jednak...dalej nie zamienila sie ani w miss pigi ani w pudziana. jest suka pracujaca, czasem dostaje karme dla psow aktywnych. ale od takiej akurat karmy pies na pewno nie przytyje.

jesli z psem jest wszystko ok, to po co go tuczyc?

Link to comment
Share on other sites

Chce by mój pies przytył bo widać mu żebra i brzydko to wygląda. Nie mam innych powodów.
Wcześniej miałam psa który wyglądał identycznie jak moja sunia-to samo umaszczenie, z jednym wyjątkiem.
Miał piękną budowę ciała, za szczeniaka był taką zdrowo wyglądającą kluseczką. Potem nabrał mięśni i przepięknie wyglądała jak biegała:D wszyscy sąsiedzi mi jej zazdrościli. Wiem próżna jestem, ale sunia wygląda nie zdrowo i może troszkę brak mi poprzedniej suni...
Zaczęłam jej dolewać, a raczej skraplać olejem roślinnym karmę. (nawet nie wiecie jak pożera teraz jedzenie) Będę jej podawać trzeci posiłek koło 21.00. I zobaczymy co będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Znam suke ON, użytkową o wzroście 60cm i wadze 18kg. Chuda jak szczapa ale wcale jej to w niczym nie przeszkadza. Po prostu taka jest i taka ma urode. Pracuje świetnie.[/QUOTE]

Strasznie musiała wyglądać moja sunia ma około 45 cm w kłębie i waży 17 kilo. Więc tamten onek musiał być szkieletorem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...