Jump to content
Dogomania

Warszawa-Paluch: GRYZONIE, schronisko nie przyjmuje już króliczków i fretek!


APSA

Recommended Posts

[IMG]http://www.paluch.org.pl/foto/000901922_mini.jpg[/IMG][FONT=verdana][SIZE=1][B]
ID[/B]: 0037/09/E
[B]Gatunek[/B]: KRÓLIK [ MIESZANIEC ] [ samica ]
[B]Masc[/B]: biały czarne dodatki
[B]Waga[/B]: 1,000
[B]Skad[/B]: Sm z ul Montażowej[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja bylam w sobote na Paluchu z zamiarem adopcji koszatniczki, po czym zobaczylam inne gryzonie i adoptowalam w koncu 4myszoskoczki:loveu: 4 dziewczyny i bardzo bardzo miziaste i oswojone:loveu: maja jak w raju...:loveu:

i narazie jestem zagryzoniona a ta biedna jedna koszatniczka tak wyciagala lapki zeby ja wziasc:oops: musze pomyslec chyba nad nastepna klatka:razz:

a chomikow nie widzialam zadnego, bylo duuuzo myszek, swinia, i kroliki a no i myszoskoczki jeszcze na kwarantannie, tez je chcialam porwac bo mam slabosc do myszoskoczkow sa takie slodkie chodzace male futerka:loveu::loveu::loveu:

mam galerie moich zwierzakow

[URL="http://www.instantgallery.pl/galerie/3627/Gryzonie/0.html"][IMG]Moja Galeria Zwierzaczków[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

myszoskoczki byly od lutego, bylo ich 6 ale dwa zostaly wczesniej adoptowane i ja wzielam juz cala 4. I teraz jest jeszcze 4, no i duuzo myszek, to takie male zwierzaki nie potrzebuja tak duzo a sa takie kochane:loveu:

szkoda ze malo ludzi wie ze takie male gryzonie znajduja sie w schronie:oops: i szkoda ze sa tacy nieodpowiedzialni i je oddaja, zostawiaja, a co gorsza wyrzucaja na dwor:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*anusia&ajlu*']szkoda ze sa tacy nieodpowiedzialni i je oddaja, zostawiaja, a co gorsza wyrzucaja na dwor:angryy:[/quote]
To jest najgorsze. Mogliby odnieść do najbliższego zoologika sprzedającego zwierzęta, ale szkoda na to wysiłku, lepiej wyrzucić na śmietnik (albo np. wynieść w kartonowym pudełku do lasu - ostatnio jakaś dziewczyna znalazła w Lasku Bielańskim parę świnek morskich).

Link to comment
Share on other sites

moja siostra teraz w zime znalazla 2myszki w 2 pudeleczkach na schodach kolo zoologicznego, juz nawet ciezko bylo je oddac, nie wierze ze tak ludzie robia, nie wyobrazam sobie jakim trzeba byc czlowiekiem bez uczuc:angryy::mad:


a umnie maja jak w RAJU, sie mama zawsze ze mnie smieje, ze po odejsciu jakiegos gryzonka za TM zawsze mowie dosyc, dol itd. ale raczej tak nie moge, w tym momencie mamy 10gryzoni:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja po poprzedniej śwince morskiej miałam już nie mieć kolejnych. Blisko trzy lata wytrzymałam :p
Teraz też mam już nie mieć kolejnych ani po świnku, ani po Panu Myszu. Ciekawe, co mi z tego wyjdzie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[IMG]http://paluch.org.pl/foto/000902060_mini.jpg[/IMG][FONT=verdana][SIZE=1][B]
ID[/B]: 0038/09/E
[B]Gatunek[/B]: KRÓLIK [ HODOWL KRO ] [ samica ]
[B]Masc[/B]: biała
[B]Waga[/B]: 2,000
[B]Skad[/B]: ul. Nowowiejska[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

SPK już kilka zabrało.
Problem jest taki, że z jednej strony SPK ma zapchane domy tymczasowe, z drugiej strony Paluch i tak nie wydaje zwierząt na tymczas. A warunki w schronisku nie są na tyle złe, żeby te króliki trzeba było na gwałt ratować. Są porównywalne do, powiedzmy, przeciętnego domu, w którym ludzie nie przejmują się za specjalnie potrzebami swoich zwierząt, ale jednak o nie dbają. Dziewczyny od adopcji z SPK robią tak, że jeśli ktoś nie spełnia do końca ich wymagań, ale nie budzi zbyt dużych zastrzeżeń -odsyłają po króliczka do schroniska.
Parę zwierzaków (z najdłuższym stażem) zostało adoptowane przez członków SPK, którzy mieli u siebie miejsce.

Niestety sukcesywnie napływają nowe króliki, z roku na rok coraz więcej :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[IMG]http://paluch.org.pl/foto/000902233_mini.jpg[/IMG][FONT=verdana][SIZE=1][B]
ID[/B]: 0041/09/E
[B]Gatunek[/B]: KRÓLIK [ HODOWL KRO ] [ samiec ]
[B]Masc[/B]: biała
[B]Skad[/B]: SM z Szolc - Rogozińskiego[/SIZE][/FONT]
[FONT=arial][SIZE=1][COLOR=#b90000]BRAK FOTO

[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=1][B]ID[/B]: 0042/09/E
[B]Gatunek[/B]: KRÓLIK [ MINIATURKA ] [ samiec ]
[B]Masc[/B]: beżowy
[B]Waga[/B]: 1,000
[B]Skad[/B]: SM z Zatorze[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[IMG]http://paluch.org.pl/foto/000902383_mini.jpg[/IMG][FONT=verdana][SIZE=1][B]
ID[/B]: 0045/09/E
[B]Gatunek[/B]: SZCZUR [ HODOWLANY ] [ samiec ]
[B]Masc[/B]: biały
[B]Waga[/B]: 0,500
[B]Skad[/B]: ul. Puławska[/SIZE][/FONT]


[IMG]http://paluch.org.pl/foto/000902394_mini.jpg[/IMG][FONT=verdana][SIZE=1][B]
ID[/B]: 0046/09/E
[B]Gatunek[/B]: KRÓLIK [ HODOWL KRO ] [ samiec ]
[B]Masc[/B]: beżowo - biała
[B]Waga[/B]: 1,000
[B]Skad[/B]: SM z Elekcyjnej[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

znajoma mowila mi o kroliku, ktorego chce oddac narzeczona jej brata :roll:
dziewczyna ponoc ma astme, nie zdawala sobie sprawy (?) ze krolik bedzie ja uczulal

chce go oddac w dobre rece

wiem tylko tyle ze jest mlody
nie znam umaszczenia itp

poprosze o zdjecia i wiecej danych

Link to comment
Share on other sites

Fretki bywają, ale ludzie z fretkorum bardzo prężnie szukają im domów, także frecie praktycznie zaraz po kwarantannie idą do adopcji. Jeśli jesteś zainteresowana fretką, polecam właśnie fretkorum, tam są kompetentni ludzie od fretkowych adopcji.

Link to comment
Share on other sites

1. bo świnek, szczurów i fretek mniej trafia
2. bo stowarzyszenia zajmujące się tymi trzema gatunkami błyskawicznie reagują na KAŻDE pojawienie się zwierzaka w schronisku

Króliki mają niby prężnie działające stowarzyszenie, ale jak jakieś dwa lata temu chciałam ich bardziej zainteresować tematem, to niewiele z tego wyszło :roll:
Teraz jest trochę lepiej, ale to też w zasadzie jedna osoba pomaga, a nie cała grupa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']Króliki mają niby prężnie działające stowarzyszenie, ale jak jakieś dwa lata temu chciałam ich bardziej zainteresować tematem, to niewiele z tego wyszło :roll:
Teraz jest trochę lepiej, ale to też w zasadzie jedna osoba pomaga, a nie cała grupa.[/quote]
Ja słyszałam o powodach braku zainteresowania.

Królików na paluch moze i wiecej, ale nawet te co SPK przejmuje, strasznie długo szukają domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...