Jump to content
Dogomania

galeria Vato :)


Tyna21

Recommended Posts

[quote name='Amber']@omry
O tym czy pies się nadaje czy nie powinien zadecydować szkoleniowiec. Tak jak nie każdy pies z hodowli się nie nadaje, tak nie zawsze IPO ćwiczą same rasowce.[/QUOTE]

Ja doskonale wiem o tym, że nie każdy pies ma predyspozycje. I tu nie chodzi o rodowód, ale to to, co dany pies przeszedł.
Natomiast z psem z przeszłością nie zamierzam ryzykować. No, może kiedyś, jak trafię na takiego psa, który będzie miał naprawdę w porządku psychikę i predyspozycje to się skuszę :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O to i my się witamy :)
Dobek to moje wielkie marzenie...właściwie byliśmy już zdecydowani na tę rasę, ale tak nam się życie ułożyło, że poznaliśmy pointery i dla nich przepadliśmy ;)
Nie mniej nadal planuję dobka...w trochę dalszej przyszłości ;). Tylko jakoś nie umiem sobie wyobrazić uszasto/ogoniastego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']O to i my się witamy :)
Dobek to moje wielkie marzenie...właściwie byliśmy już zdecydowani na tę rasę, ale tak nam się życie ułożyło, że poznaliśmy pointery i dla nich przepadliśmy ;)
Nie mniej nadal planuję dobka...w trochę dalszej przyszłości ;). Tylko jakoś nie umiem sobie wyobrazić uszasto/ogoniastego...[/QUOTE]

Witamy, witamy :) My po cichu planujemy w przyszłości miniaturkę dobka, czyli pinczera :D A jeżeli chodzi o naturalne dobermany to niestety też ciężko jest nam się przestawić, ale co zrobić trzeba przywyknąć. Albo zacząć zbierać (chyba już od teraz) na kupno psa kopiowanego za wschodnią granicą ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie...nasi wschodni sąsiedzi mają naprawdę imponujące linie :loveu:. Piękne psy - warto pomyśleć nad taką ewentualnością. Mówisz że ceny takie powalające? A jak ze zdrowiem np ruskich psów? Kiedyś słyszałam, że krótkowieczne bardzo...
Co do nieciętych psów - bywają takie które mogę zaakceptować, ale bardzo rzadko...uwielbiam np tego psa:
[url]http://www.dobermann-review.com/males/Bentley_Mysa_Hersones/Bentley_03.jpg[/url]
I mimo, że nie cięty do dla mnie wygląda fajnie ;)

ps. Jak długo kleiliście uszy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']A jak ze zdrowiem np ruskich psów? Kiedyś słyszałam, że krótkowieczne bardzo...
Co do nieciętych psów - bywają takie które mogę zaakceptować, ale bardzo rzadko...uwielbiam np tego psa:
[URL]http://www.dobermann-review.com/males/Bentley_Mysa_Hersones/Bentley_03.jpg[/URL]
I mimo, że nie cięty do dla mnie wygląda fajnie ;)

ps. Jak długo kleiliście uszy?[/QUOTE]

Niestety zgodzę się z tym, ale oczywiście zdarzają się też wyjątki :) chociaż wśród polskich psów też różnie bywa z długością życia. Tylko, że rosyjskie odpychają mnie zazwyczaj swoją wagą. Dla mnie te psy są za grube, samiec dobka wg wzorca powinien ważyć do 45 kg, a większość z tych co widziałam na pewno grubo przekracza tą granicę.
Ten pies mi też bardzo się podoba.
Uszy kleiliśmy ponad 6 miesięcy ;)

Tatuś Vatowskiego też jest naturalny ;)
[url]http://www.dobermann-review.com/males/Yacheeros_Pando_Pandero/index.php[/url]

Edited by Tyna21
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']Mówisz że ceny takie powalające? [/QUOTE]

polskie dobermany z dobrych i znanych hodowli są dla przeciętnego, szarego człowieka wydatkiem ;) a zagraniczne dobki oczywiście jeszcze większym, dla nas na razie niestety nieosiągalnym.

Link to comment
Share on other sites

Dobermany w PL kosztują ok. 2000-3500 zł właśnie, zależy po jakich rodzicach czy kopiowane (teraz już nie więc pewnie i ceny pójdą w dół) itp. Tyna, że ruskie są drogie to ja wiem, ale to samo tyczy się np. Serbskich, Rumińskich, Węgierskich itp? Ja niestety bardzo żałuje ale następnego dobermana nie kupię już w PL bo musi być kopiowany więc się tak przymierzam do zagranicy. Marzenie to Sant Kreal ;) ale nie wiem czy mnie będzie stać na to, no i wycieczka do Rosji, te wszystkie wizy mnie przerażają :eviltong:

Czy w Słowacji jest zakaz kopiowania? :hmmmm: Bo, że w Czechach to wiem, a w SK? Na razie to dość odległe plany, Jari starcza mi za 4 dobki :evil_lol: ale kiedyś trzeba będzie pomyśleć, bo naturalnego nie planuje w żadnym wypadku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Dobermany w PL kosztują ok. 2000-3500 zł właśnie, zależy po jakich rodzicach czy kopiowane (teraz już nie więc pewnie i ceny pójdą w dół) itp. Tyna, że ruskie są drogie to ja wiem, ale to samo tyczy się np. Serbskich, Rumińskich, Węgierskich itp? Ja niestety bardzo żałuje ale następnego dobermana nie kupię już w PL bo musi być kopiowany więc się tak przymierzam do zagranicy. Marzenie to Sant Kreal ;) ale nie wiem czy mnie będzie stać na to, no i wycieczka do Rosji, te wszystkie wizy mnie przerażają :eviltong:

Czy w Słowacji jest zakaz kopiowania? :hmmmm: Bo, że w Czechach to wiem, a w SK? Na razie to dość odległe plany, Jari starcza mi za 4 dobki :evil_lol: ale kiedyś trzeba będzie pomyśleć, bo naturalnego nie planuje w żadnym wypadku.[/QUOTE]

Ceny polskich powiedziałabym, że do 4000 zł nawet ;) A jeszcze wyższe ceny dobków zagranicznych to miałam na myśli ogólnie, nie tylko rosyjskie :) Co do zakazów to wiem też, że w Czechach jest na 100% ale jak w pozostałych to nie wiem.
Ja myślę, że my skusimy się na naturalnego.


Dzisiaj byliśmy u weta na kontroli i nie mogłam uwierzyć w to ile Vato waży...38 kg :crazyeye: widzieliśmy, że trochę schudł, ale że 3 kg! Masakra
Piotr się cieszy bo teraz z Vatowskiego sportówka jest :D a i wet zadowolony z jego wagi, ale musimy go do 40 kg podtuczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

38 kg to nie jest zla waga, problem polega na tym, ze pies taki jak doberman jest dynamiczny rowniez w kilogramach ;) i wystarczy, ze nie zje kolacji, to rano bedzie juz wazyl 37 kg ;) Nie myslalam ze dozyje czasow w ktorych Jari bedzie wazyl wiecej od jakiegokolwiek dobermana :evil_lol: W kazdym razie te 40 kg, minimalna waga wzorcowa jest OK.

Ja na naturalnego sie nigdy nie skusze, nie wiem czego bardziej nie lubie - uszu czy ogona :diabloti:

A na jakies weekendowe fotki mozemy liczyc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']38 kg to nie jest zla waga, problem polega na tym, ze pies taki jak doberman jest dynamiczny rowniez w kilogramach ;) i wystarczy, ze nie zje kolacji, to rano bedzie juz wazyl 37 kg ;) Nie myslalam ze dozyje czasow w ktorych Jari bedzie wazyl wiecej od jakiegokolwiek dobermana :evil_lol: W kazdym razie te 40 kg, minimalna waga wzorcowa jest OK.

Ja na naturalnego sie nigdy nie skusze, nie wiem czego bardziej nie lubie - uszu czy ogona :diabloti:

A na jakies weekendowe fotki mozemy liczyc?[/QUOTE]

My chyba bardziej nie lubimy ogona ;) z ogonami często problemy są bo łatwo można go złamać.
do 40 kg musimy dobić na nowo, nie ma innej opcji :D bo na wystawie Vato przy rosyjskim +48 kg :evil_lol: będzie wyglądał jak ogryzek

a fotki będą jak niebo się uspokoi i przestanie w końcu padać :)

Link to comment
Share on other sites

Mi by ten ogon w ogole nie przeszkadzal gdyby byl tak osadzony jak u dogow czy amstaffow, wtedy nawet fajnie by wygladal... Ale tak zakrecony nad grzbietem... masakra :shake: Po cos sie ten ogon cielo :p

Co do uszu to ja mam zboczenie po jamnicach - po prostu doberman z nalesnikami wyglada dla mnie jak jamnik i nic tego nie zmieni ;) No i uwielbiam jak Jari wyraznie nimi rusza: stawia, tuli, odstawia jedno itp. :loveu: Pies z klapciakami praktycznie caly czas wyglada tak samo :eviltong:

No mnie nic nie przekona, jestem pewna - ba! ja bym i inne rasy kopiowala np. dalmatyńczyki :evil_lol: Ale poprzestane na dobkach ;)

U nas cale szczescie wiekszosc popoludnia byla ladna pogoda, zrobilam nawet troche fotek :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Co do uszu to ja mam zboczenie po jamnicach - po prostu doberman z nalesnikami wyglada dla mnie jak jamnik i nic tego nie zmieni ;-) No i uwielbiam jak Jari wyraznie nimi rusza: stawia, tuli, odstawia jedno itp. :loveu: Pies z klapciakami praktycznie caly czas wyglada tak samo :eviltong:[/QUOTE]

Musze zaprotestować :P
Chill pieknie wyraza swoje nastroje - nawet przy naleśnikach ... Najbardziej uwielbiam jak się cieszy i jak robi "dumbosa" czyli rozkłada uszy na boki .... kopiowany dobek tak nie potrafi :evil_lol:

Ja tez zawsze myślałam ze nie przestawie się z kopiowanych ....ale Chill nauczy mnie milosci do klapouchów i nastepny napewno bedzie niekopiwany choć wciaz przeraza mnie wizja długiego ogona... :shake: przy tak energicznym psie jak doberman.

[QUOTE]a fotki będą jak niebo się uspokoi i przestanie w końcu padać :smile:[/QUOTE]
czekamy z niecierpliwością :)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img850.imageshack.us/img850/4899/dsc0033sv.jpg[/IMG]

[IMG]http://img841.imageshack.us/img841/797/dsc0032yc.jpg[/IMG]

[IMG]http://img338.imageshack.us/img338/4162/dsc0030zg.jpg[/IMG]

[IMG]http://img189.imageshack.us/img189/134/dsc0037pkb.jpg[/IMG]

[IMG]http://img718.imageshack.us/img718/6905/dsc0042le.jpg[/IMG]

w końcu wyszło słońce :)

Link to comment
Share on other sites

Hej, witamy się po raz pierwszy ;)

[url]http://img213.imageshack.us/img213/7562/dsc0023ig.jpg[/url] ale śliczne zdjęcie ! zima :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: i piękny pies :loveu::loveu:

[url]http://img198.imageshack.us/img198/5806/forum2lg.jpg[/url] hahahaha komu dobrze :evil_lol:

[url]http://img189.imageshack.us/img189/7003/dsc0017ri.jpg[/url] śliczny nosek :loveu:


Mam sentyment do czarnych dobków, jak byłam mała to mieliśmy takiego stwora w domu. Fajnie popatrzeć na Wasze zdjęcia, wracają wspomnienia... ;)


Pozdrawiamy i zapraszamy do nas ;)
My na pewno będziemy zaglądać częściej :)

Link to comment
Share on other sites

Fajna ta ostatnia fotka :) Tak mi przypomniała to, że jeszcze kilka miesięcy i będzie można wznowić sezon kąpielowy :loveu:

Mutare, ja wiem, że kłapouchy, też potrafią pokazywać uczucia, w końcu mam dwie przedstawicielki jednej z najbardziej sławnych, kłapouchych ras ;) ale moim zdaniem nie ma porównania do ekspresji ucha kopiowanego/stojącego. Co do ogona przez to, że jest tak "elegancko" zawinięty nad grzbietem, może zniszczeń będzie mniej - w sumie należałoby się zapytać na forum właścicieli długo ogoniastych jak to z tym jest. Mnie całe szczęście ten problem nie będzie dotyczył ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Fajna ta ostatnia fotka :) Tak mi przypomniała to, że jeszcze kilka miesięcy i będzie można wznowić sezon kąpielowy :loveu:

;)[/QUOTE]
miesięcy ? :diabloti: tygodni :lol:


świetne foty , jednak dobermany się pięknie prezentują ! aż się lśni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Iwan już wczoraj sobie w wodzie brodził :)[/QUOTE]
moja za kaczką w połowie grudnia przepłyneła rzeczkę na drugą stronę przy koło 0 stopni (nie była chora o dziwo potem). jakbym pozwoliła to już by pływała ale nie wydaje mi się że wyszło by to jej na zdrowie ;) więc poczekamy aż temp sięgnie k.13-15 stopni .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...