Jump to content
Dogomania

XLI Krajowa Wystawa Psów Rasowych CZĘSTOCHOWA


izabela.szczepaniak

Recommended Posts

My już w domku :)
Abi w wieku 9 miesięcy zadebiutowała w młodzieży z wynikiem 2/3 lokata, ocena doskonała i bardzo ładny opis od sędziego Mirosława Redlickiego. Ogólnie jesteśmy zadowoleni :)

[URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/301767_386443888062870_100000917870047_1142995_698238431_n.jpg[/URL]

Może komuś wpadła moja misia w obiektyw? :)

Edited by Viris
Zamiana za dużego zdjęcia na link.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wlasnie wrocilismy z wystawy. Nasz Keru wzial BOBa, zaprezentowal sie naprawde bardzo ladnie. Na BIS nie chodzil rewelacyjnie na tym tartanie, ale tam tez zle nie bylo.


Wystawa zorganizowana bardzo dobrze (jak zwykle). Jedyny mankament to BISy.[B] Niestety, to co sie dzieje na BISach w Czestochowie, to jednym slowem wielkie PRZEGIECIE.[/B] Czy macie podobne odczucia?

Link to comment
Share on other sites

My dzisiaj:
BLACK&WHITE Milthon Bohemia "Syriusz" (nagi peruwiańczyk) - 1dosk, CWC, BOB
Młody prezenter: lokata IV w starszej grupie z MY LOVELY Dreams Become A Reality (bernardyn krótkowłosy)

Jakby ktoś nas uchwycił to będę bardzo wdzięczna. Jeszcze z moim kundlem mieliśmy krótki pokaz (nie był zapowiadany, był koło 13 w ringu honorowym) - piesu się trochę zestresował, więc okroiłam nieco przygotowany układ, ale może ktoś nas widział :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']My dzisiaj:
BLACK&WHITE Milthon Bohemia "Syriusz" (nagi peruwiańczyk) - 1dosk, CWC, BOB
Młody prezenter: lokata IV w starszej grupie z MY LOVELY Dreams Become A Reality (bernardyn krótkowłosy)

Jakby ktoś nas uchwycił to będę bardzo wdzięczna. Jeszcze z moim kundlem mieliśmy krótki pokaz (nie był zapowiadany, był koło 13 w ringu honorowym) - piesu się trochę zestresował, więc okroiłam nieco przygotowany układ, ale może ktoś nas widział :D[/QUOTE]

Gratuluję ! I dodam, że owa Frania - bernardynka wzięła też dzisiaj CWC + [B]BOB[/B] :) już w moich rękach ;)

Link to comment
Share on other sites

Dla nas ta wystawa to czysta porażka!!!! nagla zmiana sędziego! w zamian osoba ktora nie ma pojęcia o rasie!!! hera zaledwie doskonała! powód suka nie potrafi sie zaprezentować ! dodam ze ta sama suka stanęła na podium w MP zwyciezca dnia!!!

Po za tym jestem potwornie zła!!!!!! za zaistniała sytuacje na MP czy regulamim nie zabrania uczestnictwa agresywnego psa w MP ?

Córka startowała w MP z jamnikiem, dostała się do Finałowej 5. Przy zamianie psów dostala agresywnego SHIBA ktory nie to ze ja dotkliwie ugryzł to zerwał sie z lichej Ringówki i pognał przed siebie!!! Wlascicielka psa nie za reagowała ! zamiast wolac swego psa dalej brała udział w konkursie na z psem córki ! Nikt nie kwapił się z pomocą ! Dla właścicielki wazniejsze bylo wygranie niz wlasny pies? Córka z pogryzioną ręką zrezygnowala z dalszego uczestnictwa w konkursie MP szukała psa! Sytuacja byla na tyle fatalna ze pies wydostał sie z terenu wystawy i pobiegl do lasu! szukalam ja mąz corka i mieszkańcy pobliskich domów.Objechałam prawie 6 kilometrów po pobliskich wsiach ! Pies przepadł. Organizatorzy co jakiś czas przez megafon prosili wystawcow o pomoc! Ile nas to kosztowało nerwów i łeż córki to można sobie wyobrazić ;( do godz 17 Shiba się nie znalazła a właścicielka z rodzicami pojechała. nie wiem czy szukać psa czy pies sie znalazl i pojechali do domu! Pytałam organizatorów i pies sie znalazł ale nikt im nic nie zgłaszał.

Nie wiem czy dziś będę spać bo ciągle myślę o tym psie ;((( a córka płacze ze to jej uciekł. Dla mnie to jest nie do pojęcia jak można na MP zaglaszać psa agresywnego płochliwego!! który boi sie własnego cienia ! inni MP mówili ze to nie pierwszy raz ten pies kogoś pogryzł ! ze nie lubi być dotykany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monalisa4']Dla nas ta wystawa to czysta porażka!!!! nagla zmiana sędziego! w zamian osoba ktora nie ma pojęcia o rasie!!! hera zaledwie doskonała! powód suka nie potrafi sie zaprezentować ! dodam ze ta sama suka stanęła na podium w MP zwyciezca dnia!!!


Córka startowała w MP z jamnikiem, dostała się do Finałowej 5. Przy zamianie psów dostala agresywnego SHIBA ktory nie to ze ja dotkliwie ugryzł to zerwał sie z lichej Ringówki i pognał przed siebie!!! Wlascicielka psa nie za reagowała ! zamiast wolac swego psa dalej brała udział w konkursie na z psem córki ! Nikt nie kwapił się z pomocą ! Dla właścicielki wazniejsze bylo wygranie niz wlasny pies? Córka z pogryzioną ręką zrezygnowala z dalszego uczestnictwa w konkursie MP szukała psa! Sytuacja byla na tyle fatalna ze pies wydostał sie z terenu wystawy i pobiegl do lasu! szukalam ja mąz corka i mieszkańcy pobliskich domów.Objechałam prawie 6 kilometrów po pobliskich wsiach ! Pies przepadł. Organizatorzy co jakiś czas przez megafon prosili wystawcow o pomoc! Ile nas to kosztowało nerwów i łeż córki to można sobie wyobrazić ;( do godz 17 Shiba się nie znalazła a właścicielka z rodzicami pojechała. nie wiem czy szukać psa czy pies sie znalazl i pojechali do domu! Pytałam organizatorów i pies sie znalazł ale nikt im nic nie zgłaszał.
[/QUOTE]

1. Monalisa - no cóż.... właścicielka twierdzi inaczej, poza tym nie pojechali do domu, tylko organizowali akcję poszukiawczą, rozmawiałam z nimi ok 18.30 przed wejściem na wystawę, będą siedzieli tam całą noc i szukali do skutku. Włascielka twierdzi, że nie została od razu zawiadomiona o zaistniałej sytuacji. Nie wiem jak było, nie widziałam, wiem, tylko, że druga strona ma calkiem odmienne zdanie.

2. Poza tym, chciałaś moją sukę na MP, mogłaś mnie powiadomić, że rezygnujesz, i na MP będzie szedł Wasz jamnik, mogłabym zaoferowac psiaka wcześniej komuś innemu.


Wspólczuję całej sytuacji, to koszmar.


Dla mojej hieny wystawa bardzo udana - BOB i II miejsce BOG :-)

Link to comment
Share on other sites

Straszne to co opisujecie. Ale apropo ucieczek, to jeszcze nie widziałam tylu na jednej wystawie. Ciekawa jestem, czy ten pomeranian został złapany? W ogóle nie było mu w głowie zwrócenie uwagi na właścicielkę, ludzie próbowali go łapać, ale potem zwiał w stronę stoisk/wyjścia.

Co do samej opisanej sytuacji z MP, to napiszę jedynie, że jeśli dziewczynka została ugryziona, to jednak coś jest nie tak z doborem psa do konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

Jak Było naprawdę mogą potwierdzić Organizatorzy!! Wszyscy to widzieli,jak dziewczyna mogla nie widzieć ze pies ucieka skoro stała metr od swojego psa! Nie słyszała co mowił co jakiś czas Spikier przez megafon? Sa na to świadkowie, Organizatorzy jak i publiczność! Ta Młoda dama zeszła z ringu dopiero po ogłoszenie wyników.Oddala mojego psa innej dziewczyne i poleciała dopiero szukać swojego psa,to było po 30 minutach!!!! Pies już prawdopodobnie był w lesie Szukała go tam corka z męze i wędkarze dopiero potem do .nas dotarła Dziewczyna.Po lesie chodziło co najmniej 6 osób wolając psa KUBA nie mowiąc ze objechaliśmy wszystkie pobliskie wsie ! Naprawdę nie jest mi bojetny los tego psa!!! Szukaliśmy go do godz 17 Cały czas bylismy w kontakcie z organizatorami wystawy! Co potwierdzą Zostawiłam swoje nr telefonow aby nas poinformować czy pies sie znalazl czy nie,do tej chwili nie dostalam zadnego info ;( Nie mamy nr tel do właścicieli psa aby czegokolwiek się dowiedzieć.

Współczuję tym ludziom ale skoro wiedzą ze pies jest agresywny to nie powinien startować w MP pies już w 2010 r pogryzł MP w Katowicach. Tylko czekać jak następnym razem ugryzie kogoś w nos.

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye: ladna historia :shake: Natura NATURA ALE takiego psa sie nie daje na konkurencje i tyle...Ja bym zawalu dostala jak czyjs pies by mi zwial z ringu a co dopiero z terenu wystawy :crazyeye:
Cale szczescie ze sie odnalazl... Mial farta... On i wlasciciele...
Nie wie ktos jak u Niufkow?Jakie wyniki w mlodziezy?

Link to comment
Share on other sites

Współczuję sytuacji to jest jakieś nieporozumienie, sama mam psa rasy pierwotnej i bywał na MP wiele wiele razy i na wymianie nikogo nie ugryzł, inne rasy pierwotne też widziałam w tym konkursie i wszystkie psy zachowywały się w porządku.. Owszem, nie wszystkie ładnie biegały i ustawiały się z kimś obcym ale nie było sytuacji żeby pies ugryzł przy pierwszym dotknięciu :/ poza tym widać jaki jest stosunek do psa jak zamiast znając jego charakter biec za nim i go wołać, łapać to się woli wygrać konkurs... Już nie wspomnę o psychice tego psa, przecież sytuacje że pies komuś ucieknie na wystawie zdarzały się nie raz, nie dwa ale zwykle psy po prostu podchodzą do innych ludzi, psów a nie myślą o tym żeby uciec jak najdalej..
To już nie pierwsza taka sytuacja i już była poruszana[URL=http://www.dogomania.pl/forum/threads/177902-MWPR-Katowice-26-28-03-2010/page2]tutaj[/url] sytuacji coś się zmieni, no ale cóż, widać że dla niektórych wygrana za wszelką cenę :/

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/52401-MateUsz"] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/image.php?u=52401&dateline=1266953135[/IMG] [/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/52401-MateUsz"][B]MateUsz[/B][/URL]
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/user-offline.png[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/ranks/2dogomaniak.gif[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/reputation/reputation_pos.png[/IMG] [IMG]http://mystatus.skype.com/smallicon/DH-Mateusz[/IMG]


DołączyłOct 2007PrzeglądaŁazy, ŚląskPosty323

[B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.png[/IMG][/B]

[INDENT] To było tak, że wymieniliśmy się psami z Panną Żak. No i ona do mnie z tekstem (wszyscy którzy mieli przyjemność z nią walczyć o Zw. Dnia już go dobrze znają ) "Nie dotykaj bo cię ugryzie" już z resztą miałem przyjemność prowadzić tego cudownie socjalizowanego psa na ringu JH w Chorzowie (nie wiem czy to dokładnie ten). No i fajnie na początku nie dotykałem tego psa zrobiłem trójkąt i po ewolucji nie wiem co się tej suce stało ale się wystraszyła wariowała na ringówce. I kiedy próbowałem ją uspokoić to zawarczała i chapnęła zębami ( na szczęście zdążyłem odsunąć rękę) nie wiem, ale moim zdaniem brak reakcji sędziego (mimo mojej delikatnej sugestii) jest karygodny. Pies mógł się przestraszyć i ze stresu ugryźć to się może zdarzyć, ale jeśli właścicielka psa wie, że pies jest agresywny i nawet ona czasem nie jest w stanie nad nim zapanować powinna pomyśleć o zmianie psa.

Przepraszam, że to napisałem i może kogoś uraziłem bądź obraziłem ale taka sprawa nie miała miejsca po raz pierwszy.
[/INDENT]




Te psy powinny miec zakaz brania udzialu w MP!!!! przez tak nie odpowiedzialnych ludzi starcilismy Czas,pieniędze i zdrowie!

Edited by Monalisa4
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']:crazyeye: ladna historia :shake: Natura NATURA ALE takiego psa sie nie daje na konkurencje i tyle...Ja bym zawalu dostala jak czyjs pies by mi zwial z ringu a co dopiero z terenu wystawy :crazyeye:
Cale szczescie ze sie odnalazl... Mial farta... On i wlasciciele...
Nie wie ktos jak u Niufkow?Jakie wyniki w mlodziezy?[/QUOTE]

Juniory i BOB wziął Bravo Master Kenamu.
Suki wzięła Cati z Lednickiego Zakola.
Najlepsze Baby w Rasie Edgar Cancrimo Z Lednickiego Zakola

Link to comment
Share on other sites

A ja moge powiedzieć tylko, że sobotnia wystawa była świetna :)
Świetny bigos, cudna pogoda, organizacja bardzo sprawna i mimo braku w obsadzie sędziowskiej, to finały skończyły się o czasie :) Do tego bardzo fajny teren.
A mój Lilian - BOB i BOG 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...