Jump to content
Dogomania

NEPAL-szukamy DS; DOLAR za TM:(


spain2303

Recommended Posts

[quote name='spain2303']Wysłałam wiadomość z danymi kontaktowymi do Selengi, nie mam pięcia dlaczego nie doszła, przepraszam i już wysyłam. [/QUOTE]
W dalszym ciągu nie dostałam :)
Nie wiem jak wysyłasz wiadomości, ale skoro nie wychodzi na PW to wyślij na maila [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='spain2303']Aha, Dolar jest odrobaczony, Nepal jeszcze nie, bo znowu dostaje antybiotyk, ale mam prochy dla niego. Szczepień nie ma żaden.[/QUOTE]

Czy wobec tego udałoby Ci się już zaszczepić Dolara (wolałabym najpierw p-ko wirusówkom, ale zapewne wet będzie wolał wściekliznę)? Po otrzymaniu rachunku podaj mi proszę sumę i konto na PW. Natychmiast zrobię przelew:)

Link to comment
Share on other sites

Nepal zdjął sobie opatrunek ogona i już jest prawie zagojony, jeszcze został strup, ale wygląda na to, że już nie będzie problemu z ogonkiem:) Druga sprawa, że rodzina mojej przyjaciółki zaproponowała, że sfinansuje kastrację Nepalka:)Poza tym odrobaczyłam go dzisiaj, także niedługo będzie można szczepić.
Z gorszych wiadomość, że moja rodzina jest kompletnie niewyrozumiała. Już nie mogę słuchać, że koty i mój rezydent się boją wyjść, zwłaszcza, że wg mnie nie jest tak źle. Jestem tym już zmęczona:(

Link to comment
Share on other sites

Idzie, idzie, Nepal jest naprawdę pojętny i można go wielu rzeczy nauczyć bardzo szybko, robi też postępy w związku z zostawaniem samemu, ale problemem jest kontakt z moim psem, nie mówiąc już o kotach. Dzisiaj byliśmy z Nepalem i rezydentem na spacerze i tam było ok, prawie na siebie nie zawarczeli, ale jak wróciliśmy na podwórko to Nepal chciał się na mojego rzucać, a ten z kolei raz powarczy, raz się chowa za mnie.:shake:

Dziewczyny a co polecacie na kleszcze, bo już jest ich masa?

Link to comment
Share on other sites

To co wyczytałam na innych wątkach preparatów jest sporo, np. obroża Kiltix, różne spreje i kropelki Fiprex, Ektopar, Frontline , i wiele innych do wyboru do koloru no i ceny... tańsze, droższe.
U mnie moja Wet stosuje krople frontline, ale zawsze na spacery warto założyć odstraszacz w postaci obroży (śmierdzącej niestety ;))

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wetem i pytałam o szczepienia, on robi razem wściekliznę i wirusówki za 70zł. Dolara może uda mi się jutro zabrać do lecznicy. A Nepala pewnie w poniedziałek, później po ok. 10 dniach będzie kastracja.

No i muszę zakupić coś na kleszcze, szczególnie dla Dolara, sporo już mu wyciągnęłam. On cały czas łazi po łąkach. Jeśli ktoś mógłby mnie wspomóc byłabym bardzo wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

ja podtrzymuję,że mogę sfinansować szczepienia jednemu z psiaków. czy skan rachunku/zdjęcie z informacją na rachunku, którego psa dotyczy udałoby Ci się tu umieścić (wybacz formalności,ale już kiedyś się sparzyłam na ludzkiej uczciwości dotyczącej zwierząt:( i przyrzekłam sobie,że będę ostrożniejsza- dla dobra czworonogów oczywiście). Zaraz po tym robię przelew,podaj konto na PW.

Czy ktoś pomoże sfinansować szczepienia Nepalowi?

Co do preparatów na kleszcze to Frontline Combo lub Advantix najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Nepalowi raczej sfinansują szczepienia i kastrację rodzice mojej przyjaciółki, także na szczepienia nie szukamy sponsora. Za to na kleszcze tak:)

Oczywiście rozumiem, wyślę rachunek po szczepieniu. Prawdopodobnie uda się to jutro załatwić - to zależy czasowości TŻ, bo chcę mieć kogoś do pomocy. A jeśli nie to w poniedziałek.
Z tym napisem na rachunku dla którego psa, to jak to ma wyglądać? Weterynarz ma tam coś napisać czy ja?

Link to comment
Share on other sites

zależy mi na tym,żeby było wyraźnie i jasno napisane przez weta (z jego pieczątką) ,że usługa weterynaryjna -szczepienie wykonane było dla Dolara.

najprościej jest, kiedy dostaje się kartę informacyjną z opisem wizyty i czynności, leków podanych psu.zwykle na górze są podstawowe informacje:wiek psa, jego imię,data-wówczas jest pełna jasność. można zrobić skan strony i tu wstawić.

nie każdy wet jednak wystawia taką kartę informacyjną. Jeśli będzie sczepienie p-ko wściekliźnie musi ono być ewidencjonowane przez weta- wystarczy poprosić o wpis w książeczce zdrowia (założenie jej to ok.2zł) i zrobić xero/zdjęcie tej strony/stron (w przypadku obu szczepień) i 1str. gdzie są dane zwierzęcia. albo jakkolwiek inaczej, byleby nie było niejasności.

Powodzenia u weta Wam życzę:) i głaszczę obu chłopców:)

Link to comment
Share on other sites

fajnie, że jesteś.
Chłopaki w poniedziałek jadą na szczepienia. Założę im książeczki i Dolarową zeskanuję. Zapiszę też Nepalka na kastrację. Aktualnie zakochał się w sąsiadce (oczywiście niewysterylizowanej i cały dzień sterczy przy siatce:). A kilka dni temu zdarzyło mu się zrobić kupę w domu (moja wina, za długo go przetrzymałam) i wyobraźcie sobie, że zrobił do kwiatka:D taki z niego porządniś! Jak tam wcelował - nie mam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj na szczepieniach z Nepalem i Dolarem. Z Nepalem ok, ale Dolar ma temperaturę, prawdopodobnie choroba odkleszczowa:-(. Dostał odpowiednie zastrzyki. Także ze szczepienia na razie nici. Zapłaciłam 40zł, mam rachunek z imieniem psa poświadczonym podpisem i pieczątką lekarza - czy moglibyście mi pomóc w sfinansowaniu tego? Do tego za 2 tygodnie trzeba będzie mu kupić coś na kleszcze, Nepalowi za 3, bo okazało się, że mam Fiprex w domu, ale już wszystko wypsikałam na niego.
Obaj byli bardzo grzeczni na wizytach (z każdym byłam osobno)

Link to comment
Share on other sites

tak,podaj konto na PW. A czy aktualnie nie ma żadnych kleszczy, obmacał go wet dokładnie? Wiesz co dostał w zastrzyku? Zwykle antybiotyk należy powtórzyć...?mówił coś wet?
Fiprex słabo działa na kleszcze-nie polecam

Link to comment
Share on other sites

Nie obmacał go, ani nie kazał drugi raz podawać nic. Ja go codziennie obmacuje, ale on jest bardzo duży :). Nie wiem co dostał - 3 zastrzyki, jeden taki bolesny. Mój pies też to miał i też byliśmy tylko raz.
Za dwa tygodnie trzeba mu coś zaaplikować na te kleszcze - coś takiego co nie psika, bo Dolar się tego boi i ucieka. Obroża to chyba kiepski pomysł dla psa, który się jest na ulicy, łatwo może zgubić. Dla Nepala byłaby ok.
Gosia, jutro wyślę skan rachunku i nr konta na pw.
Przydałby się też ogłoszenia dla Nepala. 27 marca ma kastrację i już będzie gotowy w 100% do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...