Jump to content
Dogomania

Jednoczmy Sie, A Nie Dzielmy Na Dogo I Kyno


Recommended Posts

Polacy maja taka dziwna tendencje do utrudniania, biurokratyzowania, gmatwania wszystkiego.
A wystarczyloby naprawde wczytac sie w definicje AAA/AAT/AAE aby wiedziec kto co moze w dogo-kynoterapii.
Ale dla nas proste rozwiazania sa za latwe, trzeba je utrudnic, opisac od nowa, dodajac kilka nazwisk, rozwijajac do czegos co normalny czlowiek nie bedzie w stanie zrozumiec.
Zachecam ponownie do zapos\znania sie czym jest AAA i AAT i kto moze gdzie pracowac.
Piotr

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego wszystkiego odechciewa mi sie czasem tej dogoterapii.Pies jest wspaniałą terapią wspomagającą,ale u nas niestety albo jest to niemożliwe albo wpuszczają do ośrodka kogoś po byle kursiku,kto może przynieść wiecej szkody niż pożytku.Albo nie wnosi nic poza tym,ze pies łazi po ośroku i nic konkretnego nie robi.Eh......

Link to comment
Share on other sites

Laverna, z Twojego posta wnioskuję, że dogoterapeuta powinien mieć wykształcenie kierunkowe właściwie we wszystkich dziedzinach - no bo jak chcesz wpuścić np rehabilitanta na zajęcia, które powinien prowadzić logopeda? Specjalności zwiazanych z niepełnosprawnością jest tyle, że nie sposób wszystkie opanować...

Kurs z dogoterapii powinien zapewniać przekrojową wiedzę z wielu dziedzin, ale nie da nikomu pełnego wykształcenia. Dlatego na KAŻDYCH zajęciach opróczdogoterapeuty powinien być specjalista, i chyba nikt tego nie kwestionuje? A skoro jest specjalista, to dogoterapeuta nie musi wiedzieć WSZYSTKIEGO.

określenie "weekendowy kursik" - jak się tu ładnie pojawiło, chyba nie do końca oddaje w pełni charakter kursów z dogo. Owszem, odbywają się w weekendy, i to nie w każdy. Ale praca, jaka jest tam wykonywana, ma wymierną wartość. Są "zadania domowe" które absorbuja sporo czasu poza zjazdami, etc- tak jak studia zaoczne, które wkońcu tez odbywają sie weekendowo.

Ja uczestniczyłam w takim właśnie kursie. Była to część europejskiego programu dotyczącego psów pracujących z niepełnosprawnymi. po zdanych egzaminach otrzymywaliśmy odpowiedni certyfikat. Nie wiem, ile on będzie wart za kilka lat- wiem, że teraz dzięi niemu kilku pedagogów pracuje w swoich placówkach jako dogoterapeuci. I mam dziwne wrażenie, że papierek ten otwiera wiecej drzwi za granicą, niż w Polsce.
Ja osobiście po takim kursie nie odważyłabym się samodzielnie prowadzić zajęć z dogo. Ale uważam, ze daje mi on solidną podstawę, zeby przy współpracy ze specjalista prowadzącym dziecko opracowac program zajęć, i realizować te zajęcia z pomocą mojego psa.

Odpowiadając na pytanie o wykształcenie: studiuję politykę społeczną, jestem na czwartym roku. I bardzo by mi było przykro, jak by sie okazało, że dyskwalifikuje mnie to jako dogoterapeutę. Bo to w końcu nie pedagogika...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No widzisz.. ja tez kończyłam szkolenia za granicą, wciąż sie edukuję, mam wykształcenie wyższe i kilka szkoleń kierunkowych a niedługo okaże sie ze będę musiała zdawać jakieś durne egzaminy u kogoś kto (bez obrazy) ma tylko maturę i jakiś śmieszny kurs i uważa wykiwał cały świat... Lub co jeszcze śmieszniejsze moja organizacja będzie musiała płacić za to aby ludzie naprawdę wykształceni z latami praktyki musieli zdawać upokarzający egzamin u kogoś kto wiedza i wykształceniem nie dorasta im do pięt. Cala sytuacja w tym środowisku strasznie przypomina mi "KARIERĘ NIKODEMA DYZMY". A cale zamieszanie utwierdza mnie w przekonaniu, ze pewnemu lobby nie zależy na ideałach a tylko i wyłącznie na robieniu kasy...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...