Jump to content
Dogomania

Ślązacy łączmy się- agility


coztego

Recommended Posts

[quote name='Aten@']Aczkolwiek bardzo miło się ćwiczyło z Fionką :p[/QUOTE]

Prawda :cool3:.

Woo, bardzo fajną piłeczkę mieliście :evil_lol:. Moja suka wyznaje zasadę co cudze to znacznie lepsze :lol:. A Twoja Kora tak superaśnie biega i przebiera tymi łapkami :lol:.

Dzisiaj trochę rozmawiałyśmy o naszej grupie :evil_lol:. Kwesta płacenia za tor i nas samych. Dobrze by było ustalić kto bankowo będzie uczęszczał na zajęcia, a nie że nagle problemy z dojazdem czy inne sprawy. Może jeśli ktoś nie ma auta i nie chce jechać busem niech napisze to może ktoś będzie mógł kogoś zgarnąć :cool3:. I żeby nie było tak, że z biegiem czasu zostanie tylko kilka osób z psami z tylu chętnych.

Kwestia naszego klubu. Sebastian, może byśmy zaczęli myśleć nad nazwą i już funkcjonowali jako grupa :cool3: ? Kwestia finansów, właśnie gdybyśmy tworzyli już grupę może by dałoby się ugadać z Psią Krainą. Niby 10 zł od psa to nie dużo, ale może by dało się ugadać, że płacilibyśmy mniej za wynajem terenu w niedziele jako grupa ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cimi']Kwestia naszego klubu. Sebastian, może byśmy zaczęli myśleć nad nazwą i już funkcjonowali jako grupa :cool3: ? Kwestia finansów, właśnie gdybyśmy tworzyli już grupę może by dałoby się ugadać z Psią Krainą. Niby 10 zł od psa to nie dużo, ale może by dało się ugadać, że płacilibyśmy mniej za wynajem terenu w niedziele jako grupa ?[/quote]
ja się pod tym podpisuję :D działając jako zgrana grupa i dogadując się z Psią, nie zdarzy się nigdy taka sytuacja, że przyjedziemy,m a tor okaże się zajęty. Poza tym, poruszyłyśmy dziś jeszcze temat konta bankowego, o którym wspominałeś na spotkaniu. Dobrze byłoby już ustalić konkrety, założyć konto i powoli wpłacać kaskę na przyszły własny tor :D W końcu czas ucieka... No, ale do tego potrzeba zdeklarowanej ilości STAŁYCH osób, które będą ćwiczyć.

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich sredecznie! :smile:
Na Dogomani odzywam sie po raz pierwszy, ale ten temat śledzę od początku. Jestem jednym z tych dwóch blegów, trenujących flyball. Byłam na sobotnim spotkaniu w Chorzowie (z takim dużym, kudłatym, czarnym psem ;) ). Jesteśmy jak najbardziej chętni do terenowania agility!!!
Nie będe ukrywać, że bardziej pasowałoby nam dojeżdżać do Rudy do T. Pecolda, niż do Gliwic, ale skoro większość jest z Gliwic... co zrobić :smile:

Link to comment
Share on other sites

Hejka!
[quote name='Aten@']Było nas tylko 5 piesków, wśród których znalazła się mała, pocieszna suńka (jak sądzę, to to był Woo ze swoja psinką), która biegała jak szalona w pełni szczęścia :lol: [/quote]
[quote name='Cimi']
A Twoja Kora tak superaśnie biega i przebiera tymi łapkami :lol:.[/quote]
Tak, to byliśmy my :D
Wolałbym jednak żeby z takim samym zapałem jak goniła inne psiaki pokonywała przeszkody ;) :shake: Po jakimś czasie, gdy oswoiła się z resztą psiaków, była tak rozkojarzona, że nie chciała już w ogóle współpracować. Kładkę, którą kiedyś ćwiczyliśmy, na początku pokonała kilka razy a po godzinie gonitw weszła tylko trochę i rozgladała się gdzie by tu (i za kim) pobiec ;) Przeszkadzała tylko innym zaczepiając i prowokując do zabawy. Szczenior niestety jest na razie zbyt nieposłuszny i tylko psi "berek" mu w głowie. Głupawka absolutna. Może macie jakiś pomysł jak ją zachęcić do pokonywania toru?

[quote name='Cimi']
Dobrze by było ustalić kto bankowo będzie uczęszczał na zajęcia, a nie że nagle problemy z dojazdem czy inne sprawy.[/quote]
Niestety w tej sprawie mnie trudno jest się określić na 100%.
Po pierwsze mam teraz trochę roboty z magisterką i problemy by się wyrobić na czas, po drugie, nie ukrywam, że droga do Gliwic to jednak kawałek. Po trzecie Kora olewa tor - to może najmniej istotny argument bo mam nadzieję, ze z czasem uda mi sie ją zachęcić do tej formy zabawy.

[quote name='Aten@'] Poza tym, poruszyłyśmy dziś jeszcze temat konta bankowego, o którym wspominałeś na spotkaniu. Dobrze byłoby już ustalić konkrety, założyć konto i powoli wpłacać kaskę na przyszły własny tor :D W końcu czas ucieka... No, ale do tego potrzeba zdeklarowanej ilości STAŁYCH osób, które będą ćwiczyć.[/quote]
Trzeba to skonsultować z prawnikiem: może uda nam się podciągnąć działalność grupy/klubu pod Organizację Pożyku Publicznego.
Polem działalności statutowej byłyby np.:
-Promowanie sportu i rekreacji.
-Prowadzenie zajęć w zakresie amatorskiej kultury fizycznej,organizowanie zawodów,prowadzenie obiektów sportowych.
-Organizowanie imprez rekreacyjnych,prowadzenie obiektów służących rekreacji.
-Szeroko rozumiana edukacja ekologiczna.
-Działania w dziedzinie rozwoju lokalnego.
-Promocja i wspieranie wolontariatu oraz filantropii.

Jeśli się nie mylę możemy wtedy liczyć na pewne dotacje a i o sponsora/-ów łatwiej bo jesteśmy zarejstrowanym towarzystwem a nie tylko grupą ludzi, których łączy konto (i pasja oczywiście);)

Pozdrawiam
Woo

Link to comment
Share on other sites

AGA czy to z tobą spotkałyśmy się na szkoleniu na Skałce wiosną.Zahir był wtedy szczeniakiem.Ja mam tą małą szetlandkę która się tam szkoliła i tak szybko biegała.Jeżeli ćwiczycie flyball to się chyba spotkamy w sobotę, postaram się dojechać i zobaczyć czy też możemy ćwiczyć ten sport.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Woo']Trzeba to skonsultować z prawnikiem: może uda nam się podciągnąć działalność grupy/klubu pod Organizację Pożyku Publicznego.
Polem działalności statutowej byłyby np.:
-Promowanie sportu i rekreacji.
-Prowadzenie zajęć w zakresie amatorskiej kultury fizycznej,organizowanie zawodów,prowadzenie obiektów sportowych.
-Organizowanie imprez rekreacyjnych,prowadzenie obiektów służących rekreacji.
-Szeroko rozumiana edukacja ekologiczna.
-Działania w dziedzinie rozwoju lokalnego.
-Promocja i wspieranie wolontariatu oraz filantropii.

Jeśli się nie mylę możemy wtedy liczyć na pewne dotacje a i o sponsora/-ów łatwiej bo jesteśmy zarejstrowanym towarzystwem a nie tylko grupą ludzi, których łączy konto (i pasja oczywiście);)[/quote]
parę tych zagadnień było brane pod uwagę :) no, ale najpierw, to trzeba założyc formalnie istniejący klub :)

Link to comment
Share on other sites

Aloha
A propos nazwy Woo to we Wrocławiu jest klub sportowy Woof

Kochani może moglibyśmy się spotkać w tym tygodniu w godzinach wieczornych proponuję czwartek 17:30 gdzieś w Gliwicach i porozmawialibyśmy o wszystkim, co nas nurtuję.
Odbyły się 2 treningi jak widać i słychać duch w grupie jest bardzo silny, bardzo się cieszę, choć w żadnym z treningów nie uczestniczyłem tłumaczyłem się już wcześniej.
W między czasie spotkałem się z kilkoma ciekawymi ludźmi z polski i czech, którzy bardzo chętnie nam pomogą.
Moim zdaniem jest oczy pogadać, ale decyzje pozostawiam wszystkim.

Aloha

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie czwartek jest ok :lol:. Mam nadzieję, że pojawią się wszyscy zainteresowani :lol:. Zwłaszcza, że spotkanie będzie bez psów :eviltong:. Czekam tylko na propozycje miejsca spotkania,bo ja znam tylko takie gdzie muzyka leci dość głośno :evil_lol:.

Może niech każdy pomyśli nad nazwą klubu do czawrtku :cool3: ?

Link to comment
Share on other sites

No mnie piątek raczej nie pasuje, bo niestety wyjeżdzam.
Powiem tak: Mogę się spotkać do tego czwartku, a potem od wtorku.

Z tym, że mną się nie przejmujcie, bo ja jestem jedna i mała:lol:, jeden pies jest już chyba trochę za stary, a drugi jest ślepy, więc chyba wielkich sukcesów nie osiągniemy ;) Jeśli ustalicie termin w którym mnie akurat nie będzie to potem ktoś napisze mi np. maila z ustaleniami i po sprawie.

Nad nazwą jeszczę pomyślę, ale słyszałam, że padła propozycja Za***isci Agilitysci i bardzo ubolewam, że nie moze się stać naszą oficjalną nazwą.

pozdriawiam karo&psy[stary i slepy]:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...