Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin Wystaw Psów Rasowych


Elitesse

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W nowym regulaminie jest zapis :

[I][COLOR=darkorange]g/ klasa weteranów - dla psów i suk które ukończyły[B][U] [COLOR=black]8 lat[/COLOR][/U][/B][/COLOR][/I]

a pod spodem zaraz piszą:

[I][COLOR=darkorange]Dla klasy otwartej, użytkowej, [COLOR=black][U][B]championów[/B][/U][/COLOR] i weteranów [/COLOR][COLOR=black][B][U]nie określa się górnej granicy wieku.[/U][/B][/COLOR][/I]


[COLOR=black]Jest to dla mnie zaprzeczeniem , albo logika mnie mami.[/COLOR]

Bo jeżeli wg 2 zdania klasa championów nie ma granicy górnej, tzn , że i 9, 10 letnie i starsze można tam zgłaszać.
To w takim razie majac tak starego psa nie musi on występować w kl.weteranów. Choćby po to by skończyć championat.

Kochani , a moze ja błądzę ??:angryy: :roll:

wg mnie wystawa elit - to np wystawa championów w Lesznie - gdzie moga wystawiać się psy z tmym tytułem . A jak wiecie wsędziowanie na tej wystawie jest inne niż na pozostałych.

Link to comment
Share on other sites

Dochodzą do mnie jakieś co prawda nie sprawdzone słuchy , że wystawa elit to druga swego rodzaju wystawa championów, podobno będzie w Warszawie. Ale głowy za to nie daję. Musia wszystko jest dobrze. Do weteranów możesz zgłaszać dopiero jak pies skończy 8 rok życia, nie ma górnej granicy wieku, sama oceniasz czy jest jeszcze w dobrej kondycji na tyle, żeby go pokazać. Przed regulaminem z tego roku też można było zgłaszać psa jak chcesz i do klasy weteranów lub do np. champiuonów. czasami młody wetewran lepiej wygląda niż średnaik młodszy w tej samej klasie. Ja tak planuje już niedługo robić z drugim psem, raz do championów raz do weteranów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']W nowym regulaminie jest zapis :

[I][COLOR=darkorange]g/ klasa weteranów - dla psów i suk które ukończyły[B][U] [COLOR=black]8 lat[/COLOR][/U][/B][/COLOR][/I]

a pod spodem zaraz piszą:

[I][COLOR=darkorange]Dla klasy otwartej, użytkowej, [COLOR=black][U][B]championów[/B][/U][/COLOR] i weteranów [/COLOR][COLOR=black][B][U]nie określa się górnej granicy wieku.[/U][/B][/COLOR][/I]


[COLOR=black]Jest to dla mnie zaprzeczeniem , albo logika mnie mami.[/COLOR]

Bo jeżeli wg 2 zdania klasa championów nie ma granicy górnej, tzn , że i 9, 10 letnie i starsze można tam zgłaszać.
To w takim razie majac tak starego psa nie musi on występować w kl.weteranów. Choćby po to by skończyć championat.

Kochani , a moze ja błądzę ??:angryy: :roll: [/quote]

Ale popatrz na klasę młodzieży (do 18 mca) i dorosłe (od 15 mcy). Pies w wieku 15-18 moze isc w mlodziezy albo w doroslych klasach. Wiec w tym czasie moze konczyc ml.ch albo zaczynac dorosly

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]To w takim razie majac tak starego psa nie musi on występować w kl.weteranów. Choćby po to by skończyć championat.[/QUOTE]

Ale w czym widzisz problem? :roll:

Psy wiekowo kwalifikujace sie do weteranow nie musza byc wystawiane w kl. weteranow i to zadna nowosc. Co zlego w konczeniu championatu ze starszym psem? W kl. weteranow go nie skonczysz, bo tam nie przyznaje sie CWC, choc w niektorych krajach jest 1 CAC na plec i do porownania o ten CAC wchodza rowniez weterany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Ale w czym widzisz problem? :roll:

Psy wiekowo kwalifikujace sie do weteranow nie musza byc wystawiane w kl. weteranow i to zadna nowosc. Co zlego w konczeniu championatu ze starszym psem? W kl. weteranow go nie skonczysz, bo tam nie przyznaje sie CWC, choc w niektorych krajach jest 1 CAC na plec i do porownania o ten CAC wchodza rowniez weterany.[/quote]
No wlasnie, szkoda ze nie wprowadzono Championatu Weteranow :(

Link to comment
Share on other sites

ale sie ciesze z tych weteranów:cool3: Mam nadzieje ze teraz nie jeden weteran pokaze na wyborze BOB kto tu rządzi:multi:

a z tym zabieraniem tytułów psom z dodatku.. hmm czasami te psy co znajda sie tam sa wsadzone przez błąd osoby składającej katalog, a nie dlatego ze przyjmowane po terminie:roll:

Link to comment
Share on other sites

przegladalam nowy regulamin swoim mlodym okiem i nie wylapalam roznic :) ale dzieki wam juz wiem co sie zmienilo :)


ale tej sprawy z spami " z erraty" nie doczyatalam ale wydaje mi sie to wielce bezsensowne.

Bo nie jestem w stanie zroumiec dlaczego pies nie moze dostac tytulu jesli znalaz sie na erracie ?
:angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy:
Nie chcecie przyjmowac psa - to nie bierzcie pieniedzy i nie dawajcie tytulow.
BIerzecie pieniadze , robiecie errate - tytuly sa dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

A zauważyliście nowy tytuł
NDPwR, NDSwR ?

Najlepszy Dorosły Pies w Rasie, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie.

Powiedzcie mi, bo chyba w tym regulaminie nie pisze (bądź ja źle szukam), co z sukami z cieczką (pomijając już tutaj to, że psy ciągną i w ogóle, ale jak to wygląda "regulamionowo") oraz co z sukami zaciążonymi?

Link to comment
Share on other sites

[quote] 9. W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami służby weterynaryjnej. Psy chore, kalekie, z atrofią jąder, [U]suki będące w widocznej ciąży lub z cieczką nie mogą
uczestniczyć w wystawach. [/U]W przypadku, gdy właściciel nie zastosuje się do tego przepisu, sędzia powinien wykluczyć psa z ringu.[/quote]
Punkt dziewiąty z postanowień ogólnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']To cieczka :roll: Suka to suka MUSI mieć cieczkę, to jej natura. Wystawy psów nie powinny tego 'karac'.[/quote]

Jak musi to niech zostanie w domu. Nikt jej cieczki nie zabrania mieć.
A ten kto przychodzi na wystawę z [B]jedną[/B] suką w cieczce 'karze' [B]wszystkie[/B] psy.

Link to comment
Share on other sites

no własnie uczestniczyc.... ale czasami ktos zabiera ze soba suke z cieczką, bo nie mogl jej zostawic w domu mimo ze jest nie zgłoszona. Tego nikt nie sprawdzi i nic z tym nie zrobi, a psy na około dostają hopla.
I co jeszcze.. teraz sa takie preparaty ze nawet wspaniały nos psa zawodzi w niektórych przypadkach;). A pozatym moja suka np. w czasie cieczki wogóle sie nie nadaje na show, bo cały czas tylko śpi i się wałęsa i wcale nie ma ochoty mówic przez siebie " oh, patrzcie na mnie..". Przynajmniej cieczka to dla nich wymówka zeby pancio znowu na wystawe nie ciągnął ;]

Link to comment
Share on other sites

Nowością jest też (o ile dobrze zrozumiałem), że psy z oceną bardzo dobra tez mogą mieć lokatę a nie jak poprzednio tylko psy doskonałe.

[B]Cztery najlepsze psy w każdej klasie są klasyfikowane na miejscach pod warunkiem, że uzyskały ocenę przynajmniej „BARDZO DOBRĄ”. [/B]

No i jakieś nowe tytuły?

[B]NMPwR, NMSwR, NDPwR, NDSwR[/B]
Tytuł „Zwycięzca Młodzieży” może otrzymać na każdej wystawie (nie dotyczy wystawy championów) i w każdej rasie pies (suka), który uzyska w klasie młodzieży ocenę doskonałą z lokatą pierwszą. W porównaniu Zwycięzców Młodzieży psa i suki wybiera się „Najlepszego Młodzieżowego Psa/Sukę w Rasie”. Tytuł „Najlepszy Dorosły Pies/Suka w Rasie”. O tytuł ten mogą ubiegać się psy (suki) w każdej rasie z ocenami doskonałymi i I lokatą z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, konkurując ze sobą w tzw. „porównaniu”. Wyboru „Zwycięzcy Rasy” (ZR lub BOB - ang. Best of Breed) dokonuje się na poszczególnych ringach. O tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł: „Najlepszy Młodzieżowy Pies/Suka w Rasie”, „Najlepszy Dorosły Pies/Suka w Rasie” oraz te, które w klasie weteranów uzyskały ocenę doskonałą z I lokatą.

Link to comment
Share on other sites

Prawdę mówiąc to niewiele się zmienio poza dopuszczeniem Weteranów do BOB-a, bo tytuł NMSwR to nic innego jak do tej pory Najlepszy Junior , po prostu nazwa troszkę dłuższa. To samo NSwR zmieni się na NDSwR.
Waściciele Weteranów będa musieli na początek przypominać o swoich przywilejach... A psy z oceną b. dobra jak najbardziej były stawiane i wpisywane w lokaty...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...