Jump to content
Dogomania

NURI - czekoladowa labradorka - z krzaków trafiła do własnego domu!


Andzike

Recommended Posts

No to trzymam kciuki. Zaufanie moim zdaniem nie zwalnia od myślenia, bo to my właściciele ponosimy konsekwencje ewentualnych błędów...Ja nie namawiam do odstawienia sterydu, skoro już jest podany ok. ale dziwi fakt propozycji szczepienia. To niezgodne z dzisiejszą wiedzą. Szczepi się tylko zdrowe zwierzaki. Dla lekarza to zysk! A my powinniśmy chcieć, coby pies wytworzył przeciwciała, mając na uwadze, że to pewnie pierwsze jej szczepieni nie rozumiem czemu nie można odczekać tygodnia? Gdyby to był mój domowy pies zrobiłabym jeszcze dodatkowo krew.
Dodam, że to co piszę pomimo zaufania do mojej wiedzy konsultuje się zawsze z moja Panią wet.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 715
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sterydy (encorton) nie będą odstawione z marszu, od poniedziałku dawka będzie zmniejszana.
Jasne jest, że jeśli Nuri nie wyzdrowieje nie ma mowy o żadnych szczepieniach. Gdyby Wet. chciał na tym szczepieniu wyłącznie [I]zarobić[/I] nie kierując się dobrem psa, to już by to zrobił. Przez półtora tyg. Nuri ma brać steryd, ma być karmiona wyłącznie karmą hypoalergiczną i dodatkowo mieć czyszczone uszy (otifree i antybiotyk aurizon). Jeśli objawy nie ustąpią, a po zaproponowanym leczeniu świąd wróci wtedy pewnie Andzike i Aikowo skorzystają z propozycji AniiJanka i dograją wizytę u specjalisty, być może konieczne będą testy. I właśnie dlatego, że sterydów nie odstawia się z dnia na dzień potrzebna jest kontynuacja i zmniejszanie stopniowe dawki. Zwłaszcza, że podjęte leczenie przyniosło znaczną poprawę. Widziałam Nuri w poniedziałek i dopiero dzisiaj, poprawę widać nawet gołym okiem. Pytałyśmy również o posiew, nie ma wskazań, gdyby Nuri miała grzyba, po sterydach traciłaby sierść. Dajmy jej te dwa tygodnie.
Wiosenko, od myślenia nie czujemy się zwolnione, wszystkie wątpliwości i pytania zgłaszamy w lecznicy i rozmawiamy z Wetem.
Trzymanie kciuków jak najbardziej wskazane!

Link to comment
Share on other sites

Poza sterydami, które mają ulżyć w cierpieniu Nuri dostaje też specjalistyczną karmę, to również nie jest leczeniem psa tylko eliminacja kontaktu z alergenem.
Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się Nuri wysterylizować za ok. 5 tygodni.
Nurek bardzo się przyzwyczaiła i my tez do niej, oj będzie płacz przy rozstaniu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosenka']No to, trzymać kciuki żeby wszystko zgrało się w czasie.[/QUOTE]

Kciuki bardzo potrzebne! :)

A wszystkich wielbicielki czekoladki chciałaby zaprosić w imieniu aikowo i swoim na kolejny bazarek - tym razem ciuszkowy ;) Male rozmiary, fajne ciuszki, nic tylko wybierać i przebierać! :)

[url]http://www.dogomania.pl/threads/223327-Fata%C5%82aszkowo-szmatkowo-na-ostrrro-i-romantycznie-dla-Nuri-w-BDT-do-3.03[/url]!

Zapraszamy! :)

Link to comment
Share on other sites

a czy ja mogę poprosić "po znajomości" o parę fotek Goldiniego? :smile:
Goldini z Nuri, Goldini bez Nuri, Goldini śpi, Goldini siedzi, Goldini leży, Goldini je....:loveu::loveu::loveu:

Nuraśka jest cudowna, ja z resztą zeschizowana na punkcie labów, ale tak troszeczkę bym sobie jeszcze na Goldiniego popatrzyła :iloveyou::iloveyou::iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']

Nuraśka jest cudowna, ja z resztą zeschizowana na punkcie labów, ale tak troszeczkę bym sobie jeszcze na Goldiniego popatrzyła :iloveyou::iloveyou::iloveyou:[/QUOTE]

A zaglądałąś do tego linka, ktorego wrzuciłam parę postów wcześniej przy okazji zachwycania się Golduniem? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']to był Goldini na poduszce - do dziś mam palpitacje jak przypomina mi się ta fotka :)[/QUOTE]

Nie, nie, nie o to mi chodzi :)
Tu zajrzyj :)
[url]http://www.dogomania.pl/threads/206342-Pi%C4%99kna-pr%C4%99gowana-kr%C3%B3lowa-Saba?p=17102318&viewfull=1#post17102318[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']a czy ja mogę poprosić "po znajomości" o parę fotek Goldiniego? :smile:
Goldini z Nuri, Goldini bez Nuri, Goldini śpi, Goldini siedzi, Goldini leży, Goldini je....:loveu::loveu::loveu:

Nuraśka jest cudowna, ja z resztą zeschizowana na punkcie labów, ale tak troszeczkę bym sobie jeszcze na Goldiniego popatrzyła :iloveyou::iloveyou::iloveyou:[/QUOTE]

hehehehe
Goldunio ma wielbicielkę... ;)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/206342-Piękna-pręgowana-królowa-Saba/page3[/URL]

to jest jeszcze kilka zdjęć grubcia :)

postaram się coś jeszcze wkleić :)

Link to comment
Share on other sites

ja pitolę...Nuri cudo - sama mam taką więc wiecie, że nie ściemniam
ale Goldini....
[QUOTE]Goldunio ma wielbicielkę... [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/220105-NURI-czekoladowa-labradorka-juz-w-DT-potrzebna-karma-i-DS!/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/206342-Piękna-pręgowana-królowa-Saba/page3"][/URL][/QUOTE]


no jasne!:)
Psiak cudo !!!!! Mój włochacz słodziutki - dobrze, że nie mieszkasz we wrocku....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']ja pitolę...Nuri cudo - sama mam taką więc wiecie, że nie ściemniam
ale Goldini....



no jasne!:)
Psiak cudo !!!!! Mój włochacz słodziutki - dobrze, że nie mieszkasz we wrocku....[/QUOTE]

Gdybyś chciała się "przebranżowić" i 3 azor miałby być Golduniowaty to jest zawsze parę ala leonbergerów w potrzebie :)

A komu czekoladę? Komu? :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Nuri odkrywam w sobie "pasję" bazarkowania ;)
Chcialabym Was serdecznie zaprosić na kolejny bazarro dla ślicznotki - tym razem torebkowy ;)

[url]http://www.dogomania.pl/threads/223632-Torebkowo-dla-alergicznej-czekoladki-Nuri-w-BDT-do-11.03-g.20.-Zapraszamy[/url]!

[IMG]http://img848.imageshack.us/img848/9248/p1240458.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Gdybyś chciała się "przebranżowić" i 3 azor miałby być Golduniowaty to jest zawsze parę ala leonbergerów w potrzebie :smile:[/QUOTE]

Trzeci psiak...moje marzenie....ale musiałabym najpierw zmienić tza:diabloti:

A tak w ogóle to czy jest ktoś zainteresowany Nuri? Ogłaszacie już pannicę?

Link to comment
Share on other sites

jestem jestem :)
postaram się dzisiaj wrzucić oczywiście za pośrednictwem andzike kilka zdjęć :)
Nuri na razie nie ma ogłoszeń, czekamy na sterylkę która powinna być pod koniec marca jak wszystko pójdzie z planem i Nurek w między czasie się nie rozdrapie na nowo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...