Jump to content
Dogomania

NURI - czekoladowa labradorka - z krzaków trafiła do własnego domu!


Andzike

Recommended Posts

  • Replies 715
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wiosenka']To, że się wydrapuje to doczytałam, ale czy nie ma stanu zapalnego w samym uchu w środku? Bo to tez częsty objaw alergii.[/QUOTE]

[B]Mamanabank [/B]- wetka chyba zaglądała Nuri w uszy? (muszę się upewnić, bo byłyśmy z trzema psami i na 100% Nelka z Szirą miały grzebane w uszach, wydaje mi się, że Nuri też).

Link to comment
Share on other sites

Ze [URL="http://www.dogomania.pl/threads/221706-KONIEC%21Rozliczamy%21Skorupkowo-ostrrry-bazarro-dla-Nuri-w-BDT-do-11.02.g.20"]skorupkowego bazarku[/URL] uzbierało się już dla Nuri [B]270zł[/B] - bardzo, bardzo dziękujemy! :)
Brakuje jeszcze jednej małej wpłaty, ale poza tym wszystko dotarło :)

Link to comment
Share on other sites

Wielbicieli czekoladki zapraszam do boguchwalskiej labki - tak pewnie wyglądałaby Nuri za parę miesięcy, gdyby w odpowiednim momencie nie wypatrzyła jej aikowo :(

[url]http://www.dogomania.pl/threads/223194-Labka-z-pseudo-koczowa%C5%82a-na-mrozie-odmro%C5%BCone-sutki-potrzebny-pilnie-tymczas[/url]!!!

Link to comment
Share on other sites

W takiej sytuacji lepiej nie kombinować. Najlepiej zastosować dietę eliminacyjna tzn. zacząć od 2 góra 3 produktów najmniej uczulających. Od 13 lat tak się składa że mam psy alergiczne, tylko pierwszy miał testy które potwierdziły moje obserwacje. Na początek u mnie dobrze sprawdziły się płatki i ryba. Andzike ja pamiętam, czekam na info od Ciebie, bo tak to muszę prosić męża o wpłatę, więc wolałabym gotówką, ale jak co to jak wróci to jeszcze dziś przeleje.

Edited by wiosenka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosenka']W takiej sytuacji lepiej nie kombinować. Najlepiej zastosować dietę eliminacyjna tzn. zacząć od 2 góra 3 produktów najmniej uczulających. Od 13 lat tak się składa że mam psy alergiczne, tylko pierwszy miał testy które potwierdziły moje obserwacje. Na początek u mnie dobrze sprawdziły się płatki i ryba. [/QUOTE]

No dlatego właśnie BARF jest słusznym pomysłem.
Mozna zacząć od jednego rodzaju mięsa...

Link to comment
Share on other sites

Można, tyle, że odradzam kurczaka, a poza tym Barf opiera się na wielu produktach i albo trzeba mieć dostęp do dobrego źródła świeżego pokarmu, albo mieć dużą zamrażarkę. Też przerabiałam Barf, ale niestety nie sprawdził się u mnie :(. Powyżej pisząc o płatkach miałam na myśli owsiane.

Link to comment
Share on other sites

Skoro zostałam wezwana do odpowiedzi, to odpowiadam:
na mój babski rozum BARF może być dobrym pomysłem dla psa z alergią, pod pewnymi warunkami. Po pierwsze - odpowiednie mięso. W Warszawie nie powinno być problemów z nabyciem takowego. W przypadku psa z podejrzeniem alergii zastosowałabym na początek mono mięsną dietę - na przykład tylko jagnięcina/ baranina.
Żaden z moich psów nie ma skłonności do alergii, ale znam alergików BARF-ujących i mających się dobrze - nie dostają drobiu ani wieprzowiny.
W każdej, nawet tej z najgórniejszej półki, karmie gotowej zawsze będzie większa ilość potencjalnych alergenów niż w żarciu przygotowanym w domu, przy zachowaniu pewnych reguł.
Wariant najbezpieczniejszy: mięso surowe wrzucamy do gorącego gotowanego wypełniacza - ryż, płatki owsiane. Jako dodatek może być utarte warzywo lub owoc.
Chodzi o lekkie sparzenie mięsa ( ale nie zagotowanie). Proporcje - pól na pół mięsa i wypełniacza.
Należy pamiętać, że psa może uczulać każdy składnik gotowej karmy - począwszy od mięsa, przez wypełniacz ( na przykład kukurydza), przez dodatki, utrwalcze, substancje stosowane do chemmicznej obróbki poszczególnych składników itp.
A, a straszenie drobiem nie dotyczy, oczywiście, kur tzw. wiejskich. To, że drób często psom szkodzi wynika ze stopnia jego nafaszerowania chemią za życia.

Link to comment
Share on other sites

O ile mi wiadomo, Barf(Biologically Appropriate Raw Food (Biologicznie Odpowiednie Surowe Jedzenie), zakłada surowiznę, więc dodając gotowane już Barfem nie będzie;). Jeśli mnie pamięć nie zawodzi ryż był w Pro planie więc z niego na pewno bym zrezygnowała. Dodając warzywa, już mamy kolejne niewiadome. Dodam, że jabłko wchodzi w reakcje krzyżową, która może nam utrudnić postawienie diagnozy co uczula. W zeszłym roku był ciekawy artykuł w "Moim psie" na ten temat.
[B]edit[/B]" Na barf składają się:

- surowe kości i mięso - 60%
- warzywa - 15% (warto podawać różnorodne warzywa, aby dieta była maksymalnie urozmaicona)
- podroby - 10%
- surowe dodatki (jaja, algi, jogurt, olej rybi, twaróg itp.) - 10%
- owoce - 5%"
Przy alergiach skórnych dobrze sprawdza się podawanie nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Edited by wiosenka
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj razem z mamanabank byłyśmy z Nuri u veta.
Nuri ma stan zapalny w uszkach, płyn do płukania i kropelki (kuracja dwutygodniowa) powinna pomóc :)
Będzie też kontynuowana kuracja sterydowa (dwa tygodnie). Sterydy pomagają, Nuri się tak nie drapie, rany się goją, z czasem zarośnie sierścią.
Od wczoraj Nuri też wcina karmę Acana - oby pomogła :)

Za trzy tygodnie szczepimy a za kolejne dwa sterylizujemy i poprawiamy powiekę :)

Aha jesteśmy lżejsze o 130 zł :( W tej cenie płyn do płukania i kropelki do uszu i zapas sterydów. Dodatkowo p. weterynarz wypucowała zabagnione uszka Nuraska :)

Link to comment
Share on other sites

To ja znowu swoje, jak to z alergii to pomoże tylko zlikwidowanie przyczyny. A szczepi się tylko zdrowe psy, wydaje mi się że tydzień po sterydach to ciutek za wcześnie. I nie chcę straszyć ale często po odstawieniu sterydów robi się problem, czego oczywiście nie życzę Nuri. A jak nazywa się ten steryd który dostała, bo chyba nie padła nazwa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosenka']To ja znowu swoje, jak to z alergii to pomoże tylko zlikwidowanie przyczyny. A szczepi się tylko zdrowe psy, wydaje mi się że tydzień po sterydach to ciutek za wcześnie. I nie chcę straszyć ale często po odstawieniu sterydów robi się problem, czego oczywiście nie życzę Nuri. A jak nazywa się ten steryd który dostała, bo chyba nie padła nazwa?[/QUOTE]

Mamanabank, popraw mnie jeśli się mylę, ale przy naszej ostatniej wizycie była mowa o Encortonie?

Wiosenka - co do reszty, powtórzę po raz kolejny-zadna z nas nie jest wetem i właśnie dlatego zasięgamy ich opinii przy próbie ulżenia Nuri :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...