Jump to content
Dogomania

Holi i spółka! Czyli, jak 5 psów, 3 koty w jednym domu spali. 20.09.2020 r. żegnaj Holusiu :(


Istar19

Recommended Posts

co tam hmmm...za nami kilka dni aktywnych spacerów ..jeden spacer (w środę ) miał być krótkim wypadem do lasu po pracy ..krótki wypad trwał koniec końców ponad 3 godziny i łączył się z pływaniem w jeziorze :D (oczywiście Holi pływała)

zdjęcia są ..w aparacie

a wczoraj i dziś mieliśmy spacer do mamy - wczoraj jechałam do schroniska, więc psiaki zostały z siostrą, a dziś dodatkowo wzięłam jeszcze Zuzie i odprowadziliśmy mamę do pracy :)

właśnie wróciliśmy do domu i teraz czas na odpoczynek i zdrowienie ...bo jak będę się tak szlajać to nigdy mnie przeziębienie nie opuści ^^

A Sol szczęśliwa że słonko pada w okna wyleguje się dzien cały na parapetach :)

Link to comment
Share on other sites

a nie wiem Nemoo ..ja już nawet mam problem z zapamiętaniem jaki jest dzień tygodnia ^^'

zdjęcia z dwóch spacerów ...wtorkowego (na dolinę Ślepiotki)i środowego (do lasu przez wody wszelkiego rodzaju...)

Zdjęć około 70 ..udało mi się trochę odrzucić :D eh

proszę nie pisać póki nie napiszę <koniec> bo potem nie umiem znaleźć postów :p

Holi i Ślepiotka ... czyli aport przez rzeczny nurt :)
IMG_6558.JPG

IMG_6560.JPG

IMG_6569.JPG

 

skok na skarpe :D
IMG_6571.JPG

:)
IMG_6572.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

a tu Holi ..owczarek nizinno ...rzeczny :D
IMG_6583.JPG

IMG_6587.JPG

i brodzenie pod prąd :)
IMG_6591.JPG

A tu Masia patrząca co tez ta Holi wyprawia
IMG_6567.JPG

i szczęśliwa Masia która o dziwo wróciła na zawołanie :D
IMG_6594.JPG



tyle z wtorku ...napiszę jeszcze że Holi uczy się dwóch nowych pojęć tj: blisko i daleko
pojęcia używane podczas zabawy aportem - najpierw zmylam Holi (udając, że rzucam) potem patyk (czy coś) leci w innym kierunku niż patrzy Cosiek (zwany Holi) i mówię jej szukaj ...no to Holi zaczyna biegać - jak jest daleko od zabawki mówię jej "Holi daleko" to ona od razu już biegnie w drugą stronę :D jak się zbliży do zabawki mówię jej "Holi blisko - szukaj" i kręci się wtedy w tym miejscu mniej więcej co jej powiedziałam ...i tak w kółko - oddala się - "daleko" zbliżą - "blisko" i zakumała psina bardzo szybko :D

dobra możecie komentować :P ja robię przerwę na zrobienie herbaty

Link to comment
Share on other sites

Nikt? wszyscy poslzi na kolację? no to nic ...zdjęcia ze środy (teraz musicie czekać aż wstawię ich tu sporą ilość :diabloti: )

Na początek Masza i wielkie hop przez przydrożny rów wypełniony spora ilością wody
IMG_6596.JPG

a tu Holi w przydrożnym rowie wypełnionym sporą ilością wody ...
IMG_6599.JPG


a teraz parę minut dalej i przydrożna sadzawka ...a w niej ...tak ..HOLI
IMG_6607.JPG

A tu Masza wypatrująca ...bo ja wiem, czego? pewnie wiewiórek...
IMG_6611.JPG

i wielka pogoń za Maszą ;)
IMG_6612.JPG


edit: Nemoo widzę nie robisz przerw od dogo :D

zaraz ciąg dalszy zdjęć

Link to comment
Share on other sites

no widziałaś ją? oszukuje ..pognała w las ..zeszła ze ścieżki!!
IMG_6614.JPG


a po chwili Holi sama zeszła ze ścieżki ..i pognała w długą ..a myśmy już wiedzieli, co ją tak pociągnęło ...bo tylko jedno wyzwala w niej ten bunt, który przełamuje chęć bycia na naszych piętach ...WODA ... większa WODA
IMG_6615.JPG


idziecie?
IMG_6618.JPG

coś się wam nie śpieszy...
IMG_6619.JPG

no chodźcie ...proszę?
IMG_6621.JPg

Link to comment
Share on other sites

proszę? proszę, tak? a co było za sekundę ...buu !
IMG_6624.JPG

hmmm...
IMG_6625.JPG

Holi oddaj!
Nie!
Oddaj!
NIe!
IMG_6627.JPG

sprzeczka trwała nadal ..za ten czas zlokalizowałam Maszę ...kopała w przybrzeżnym mule ..
IMG_6628.JPG


A Holi oddała patyk ...i poleciała w wodę z szybkością kota który zobaczy mysz...
IMG_6631.JPG

Link to comment
Share on other sites

i żeby nie było ...dzień był chłodny ...woda zimna ... rzucaliśmy Holi patyczki na brzeg ..żeby tylko łapki pomoczyła ...ale Holi CHCIAŁA pływać ..więc porywała patyki w zęby i odpływała z nimi od brzegu ...robiła kółko i wracała ...a potem patrzyła się tak :
IMG_6632.JPG

:) mówię wam ..miała być Niufkiem tylko coś jej się nie urosło :D
IMG_6635.JPG

czasem ma fazy chlapania ...bawi ją to jak dziecko ^^
IMG_6636.JPG


rzucaj rzucaj rzucaj!
IMG_6639.JPG


no czemu nie rzuciłeś? rzucaj czekam!
IMG_6641.JPG

Link to comment
Share on other sites

a tu rzecz nie możliwa ..Masza brodzi po wodzie w tak chłodny dzień! No i Holi z tym swoim "chlup" do wody ;)
IMG_6642.JPG


ale Masza nie rozumie ...Holi ...gdzie ty płyniesz głupia? zimno jest ...Holi ..
IMG_6644.JPG


widzicie jakie kółeczka robi ...
IMG_6645.JPG

a tu hmm ...abstrakcja :D
IMG_6647.JPG

i Holusia znów w wodzie ..nudne co?
IMG_6652.JPG

Link to comment
Share on other sites

a to zdjęcie aby zwrócić waszą uwagę na długość sierści na brzuchu Holi ...teraz jak jest mokra i zwisa ..widzicie?
IMG_6687.JPG

a ja przez zime zapomniałam już, ze wcale nie mam krótko nogiego psa ...to tylko sieć tak skraca jej łapki ...patrzcie tutaj ...
IMG_6688.JPG

i ona wcale nie jest gruba! szkoda że widać to tylko wtedy gdy ocieka wodą...
IMG_6690.JPG

i bieganie w celu wysuszenia się ;)
IMG_6691.JPG

koniec biegania bez celu ...rzucisz coś?

IMG_6693.JPG

Link to comment
Share on other sites

a Tu Masza ..w końcu przestała kopać w mule ..
IMG_6694.JPG

Masia ...w końcu terier śląski no nie? musi być brudna...górnik mały :)
IMG_6695.JPG

ekhm ..."hej co mi zdjęcie robisz??"
IMG_6696.JPG

No i to tyle zdjęć ..znaczy jest ich więcej ale na większości Holi pływa ;) Masza ma tutaj mało zdjęć ...bo teraz jak pójdzie w krzaki kopać to tylko zadek jej widać ^^

Link to comment
Share on other sites

A ..no i jeszcze Sol ;)

Sol ciężko zrobić zdjęcia ...albo na nich śpi ..albo jest tylko rozmazaną plamą czy końcówką ogona ...

no ale żebyście nie myśleli że ja o kocie tyle mówię a nie wiadomo czy kot jest :evil_lol:

Solusia w swojej budce :)
IMG_6783.JPG

a budka stoi na jej szafce :)
IMG_6784.JPG

a tu zdjęcie artystyczne (powiedzmy :diabloti:) czyli szarość ...i przyczajony kot :)
IMG_6786.JPG

i z tej samej serii w tonacji jaśniejszej
IMG_6789.JPG

No i to koniec zdjęć ;)

jutro jak pogoda pozwoli będą zdjęcia całej psiej ferajny znów ...tym razem z brzydkiego ogródka bo chcemy zrobić sobie pierwsze w roku ognisko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Istar19']
edit: Nemoo widzę nie robisz przerw od dogo :D[/QUOTE]


Oj tam, oj tam :D

Dogo mam w innej karcie :P A tak to przeglądam kilka stron na raz :p I tylko co kilka minut klikam w subskrybowane tematy :p A tu co: "Holi, Masza...(...)" :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...