Jump to content
Dogomania

Księżycowa Luna oraz gościnnie Safira


Jean

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj dał za wygraną z rana małż i Lunka spędziła poranek z nami w łóżku. Kość jeszcze nie zjedzona :) Co jakiś czas sobie ją podgryza :)

Postanowiłam zrobić małe podsumowanie..
9.02 Lunka będzie miała 4 msc. Oto co do tej pory się nauczyła.

- siad
- leżeć
- łapa / druga
- zostań
- zostaw
- daj głos
- czołgaj się (metoda z ciągnięciem smaczka od nosa po ziemi - działa! :D)
- patrz
- aport (u nas delikatniej - przynieś kija np.)

Chciałabym rozpocząć naukę czegoś nowego.. Na dworze czasem próbujemy chodzić przy nodze. Ale coś z takich innych sztuczek. Może ktoś coś ciekawego podpowie (proszę wraz z instrukcją :D)

[url]http://www.youtube.com/watch?v=LWMMqoK74aI[/url] -> świetny psiak :D

a na koniec rzeknę iż jestem z siebie dumna. Dwa razy pokazywałam Lunie że balkon jest fajny (smaczki) i dziś chciała wyjść bo koty chodziły po ogródku, najpierw niepewnie, a potem !
Balkonowe strachy zostały przełamane! Bez smaczków :D

[IMG]http://i.imgur.com/pIiDG.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

no ósemka idzie nawet łatwo :)

zdechł pies... dajesz smaka tak jak do warowania - od nosa w dół- pies się położy i manewrujesz tak smaczkiem, żeby pies się obrócił na bok, lub położył na plecach (jak kto woli), i wtedy nagradzasz...

obrót... po prostu smaczkiem naprowadzasz psa tak żeby zrobił obrót i tyle :D w końcu załapie, że jak się mówi obrót to musi się obrócić ;)

jak coś jest niejasne to jeszcze wytłumaczę, nie bardzo idzie mi tłumaczenie takich rzeczy :roll:

Link to comment
Share on other sites

obrót -lewa ręką za smaczkiem ma podążać a prawą na odwrót i odsuwaj coraz dalej. kręcić możesz tylko nadgarstkiem(fajnie wygląda w obie strony:)

ukłon-Smakolyk lewa reka do ziemi (prawa u mnie to lezec), nos psa ma podazac za reka , gdy dotknie lokciami podlogi klik albo nagroda. Jezeli kladzie tylek na podlodze wez jakas krotka rurke i jak bedzie kladl tylek wsadz mu pod brzuch. Moj na poczatku bal sie rurki wiec daj swojej do obwachania. I tyle pozniej powoli pozbywaj sie rurki

hm co jeszcze obieg? albo omin przydatne gdy rzucasz zabawka. Prawą ręką a pozniej zmieniasz na lewą kierujesz psa tak żeby obiegł ciebie z tylu dookoła, pózniej gdy na znak obchodzi wprowadzasz komende. Ważne że gdy już jest w połowie drogi rzucasz jej coś żeby za tym pobiegła i tyle. jak nagram filmik to ci pokaże:)

wskakiwanie na plecy? jest o tym gdzies dokładnie napisane:) każesz psi wejść na łóżko, stajesz na czworaka i smakołykiem zachęcasz żeby wszedł na plecy, nawet leciutkie dotknięcie nagradzaj, lub z druga osoba stoisz na czworaka a druga osoba smakołykiem zachęca psa żeby wskoczył ci na plecy. tylko uważaj żeby twoja nie obciązała za bardzo stawów bo jeszcze jest mała

podawanie łap lewą do lewej prawa do prawej

popros ro chyba każdy wie ale pies siedzi smakolyk kieruje do góry gdy podniesie przednie łapy dajesz ale pies nie może podnieść tylka

a kuku pies obchodzi ciebie wchodzi między nogi i siada:)

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']Mordeczka :)

[IMG]http://i.imgur.com/uNY0Y.jpg[/IMG]

'A sznureczek może spać ze mną?'
[IMG]http://i.imgur.com/kPAUj.jpg[/IMG]

Taaaaka malutka i taka pyszniutkaaa kostka :D
[IMG]http://i.imgur.com/OVu57.jpg[/IMG][/QUOTE]

Witam
Galerię oglądam już od dłuższego czasu, a psinka coraz bardziej mi się podoba ;)

Link to comment
Share on other sites

A propo "robienia" na kołdrę, to moj potwór był na tyle wredny w dziecinstwie, ze jak nie pozwoliłam mu wejsc na łozko, to odszedl metr ode mnie i zaczął na moich oczach sikac :? Wredota jedna :) i nie zeby mu sie chciało bo to chwile po spacerze :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']Coraz bardziej? :P
Tzn, ze wczesniej mniej? :)
Dziekujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej :)[/QUOTE]

Podoba mi się z taką samą intensywnością od pierwszej strony :). Po prostu ja zacząłem częściej zaglądać do Waszej galerii. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rasowa2410']Witamy się!
Ale Maleńkie Słodkości :)
Takie małe to zawsze pocieszne... Zapraszamy do nas :>[/QUOTE]


Witamy również i zapraszamy ponownie :D


PS. Luna do swoich osiągnięć przed 4 msc dorzuca dziś...
<fanfary> CHODZENIE PRZY NODZE :D

a i zęby idą jak jasna cholera, cały dzień kość prasowaną męczy na zmianę ze spaniem :) a i chyba nie wspominałam, że nie ma już dwóch dolnych jedynek? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']Witamy również i zapraszamy ponownie :D


PS. Luna do swoich osiągnięć przed 4 msc dorzuca dziś...
<fanfary> CHODZENIE PRZY NODZE :D

a i zęby idą jak jasna cholera, cały dzień kość prasowaną męczy na zmianę ze spaniem :) a i chyba nie wspominałam, że nie ma już dwóch dolnych jedynek? :D[/QUOTE]

o już zęby traci? swędzą to gryzie:)
jak tam sztuczki będziecie coś robić?

Link to comment
Share on other sites

Próbowaliśmy ósemkę między nogami dzisiaj, ale wydawała się zdziwiona tym, że pańcia wygibasy wyprawia i między nogami wymaga przechodzenia. Oczywiscie będziemy próbować dalej.. W ogóle zastanawiam się jaką komendę na to dawać, żeby wiedziała o co chodzi? Ósemka?

No, zęboli dwa już nie ma. I dziś wychodziłam z nią co 2h, więc z dnia na dzień jest postęp. Jestem dumna z mojej malutkiej mądralki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']Próbowaliśmy ósemkę między nogami dzisiaj, ale wydawała się zdziwiona tym, że pańcia wygibasy wyprawia i między nogami wymaga przechodzenia. Oczywiscie będziemy próbować dalej.. W ogóle zastanawiam się jaką komendę na to dawać, żeby wiedziała o co chodzi? Ósemka?

No, zęboli dwa już nie ma. I dziś wychodziłam z nią co 2h, więc z dnia na dzień jest postęp. Jestem dumna z mojej malutkiej mądralki :)[/QUOTE]

ja swojego uczyłam tak:
stoi przy prawej nodze, (ja najpierw stoje) prawa ręką kieruje tak żeby przeszedł pod nogami za mnie zbieram psa lewą reką i kieruje dalej po kilku razach powinna skumać,nagroda po prawej stronie jak wróci do punktu wyjścia, ja używam komendy ósemka i znaku optycznego(noga lewa lekko do przodu albo zgiąć kolano -nie wiem jak opisać):)

mam jedną komende na ósemke w staniu w miejscu i w czasie ruchu

lepiej nie używaj komendy slalom bo jak byś poszła kiedys na agility żeby małej się nie pomyliło:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']Próbowaliśmy ósemkę między nogami dzisiaj, ale wydawała się zdziwiona tym, że pańcia wygibasy wyprawia i między nogami wymaga przechodzenia. Oczywiscie będziemy próbować dalej.. W ogóle zastanawiam się jaką komendę na to dawać, żeby wiedziała o co chodzi? Ósemka?

No, zęboli dwa już nie ma. I dziś wychodziłam z nią co 2h, więc z dnia na dzień jest postęp. Jestem dumna z mojej malutkiej mądralki :)[/QUOTE]

ja mojemu najpierw pokazywałam jeżdżąc przysmakiem miedzy nogami :) a potem razem z ciastkiem on . i jakoś się chłopak nauczył po czasie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...