Jump to content
Dogomania

MOPSiK = Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji


Justyna Klimek

Recommended Posts

[CENTER][B][COLOR=#ff0000][SIZE=4]Przekaż swój 1% podatku na MOPSiKa [/SIZE][/COLOR][/B][/CENTER]


[CENTER][B][COLOR=#ff0000][FONT=Arial][COLOR=#333333][SIZE=3]Jeżeli zechcecie Państwo wesprzeć MOPSiKa 1% podatku oto dane do deklaracji [/SIZE][/COLOR][/FONT][SIZE=3][COLOR=#333333]:[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][COLOR=#ff0000][/CENTER]

[CENTER][B][FONT=Arial][COLOR=#333333][SIZE=3]TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI ODDZIAŁ W KOLE[/SIZE][/COLOR][/FONT][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=#333333]ul. Nagórna 6, [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=#333333]62-600 Koło [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=#333333]NR KRS: 0000154454[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][U][COLOR=#ff0000][FONT=Arial][SIZE=3]Dopisek: o/Koło - MOPSiK[/SIZE][/FONT][/COLOR][/U][/B][/CENTER]


[B][FONT=Arial][COLOR=#333333][SIZE=3]Dzięki umowie zawartej pomiędzy organizacjami uczestniczącymi w projekcie MOPSiK TOZ w [COLOR=#333333]Kole - Kolskie Centrum Adopcyjne ,,Futrzakowo,, przekaze całą kwotę z otrzymanego 1% [U]z dopiskiem o/Koło - MOPSiK [/U]na konto MOPSiKa. Wpłaty bez dopisku MOPSiK zasilą konto TOZ.[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/FONT][/B]
[/COLOR]

Edited by karolina.figiel
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O "z ust mi wyjęłaś". Miałam pisać do Ciebie z pytaniem, jak tam 1%. Wchodzę na stronę, a tam jest info. Jakoś się w rodzinie podzielimy, bo wiadomo 1% szedł na dogi, ale musimy Was wesprzeć, bo to super projekt. Myślę już, kogo jeszcze ze znajomych poprosić o wpłaty.
Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Klimek']Zdecydowanie można. Trzeba je tylko tak powiesić, żeby wiatr nie zwiał. Ja już tak dwa straciłam...[/QUOTE]

znakiem tego , nie nadaja sie do naszego "kotla" , tutaj wieje z kazdej strony... a ostatnio orkany niemozliwe....

Link to comment
Share on other sites

Czy ma ktoś coś na kształt prezentacji nt. zalet sterylizacji i kastracji psów, jakos w przystępny sposób pokazanie, jak z 1 suczki rodzi się kilka szczeniąt, po roku z nich kolejne kilka itp - chcę sugestywnie przekonać radnych o konieczności ujęcia choćby 50% zwrotu za sterylizację suk w uchwale rady gminy, którą musimy podjąć do końca stycznia! Taka prezentacja to połowa zwycięstwa, żeby i w ustawie było o usypianiu ślepych miotów i choć kilka sterylek rocznie po obniżonych kosztach - bo co z tego, ze pomogę napisać tekst uchwały, jak mnie na 15 radnych poprze 1?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Czy ma ktoś coś na kształt prezentacji nt. zalet sterylizacji i kastracji psów, jakos w przystępny sposób pokazanie, jak z 1 suczki rodzi się kilka szczeniąt, po roku z nich kolejne kilka itp - chcę sugestywnie przekonać radnych o konieczności ujęcia choćby 50% zwrotu za sterylizację suk w uchwale rady gminy, którą musimy podjąć do końca stycznia! Taka prezentacja to połowa zwycięstwa, żeby i w ustawie było o usypianiu ślepych miotów i choć kilka sterylek rocznie po obniżonych kosztach - bo co z tego, ze pomogę napisać tekst uchwały, jak mnie na 15 radnych poprze 1?[/QUOTE]

ulotka: [URL]http://koty.sos.pl/mix/sterylizacje_ulotka_1.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie ale myślę ,ze to w nawiązaniu do tematu a ja idąc za pytaniem malagos ponawiam je ;
[B][IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon1.png[/IMG] [/B]

[INDENT]Moi drodzy szukałam, szukałam i nie znalazłam [B]a bardzo ważne pytanie zadała[/B] [B]malagos,[/B] jest sporo informacji na temat ile ( hipotetycznie )z jednej kotki jest rocznie kociąt, potem ile ich jest w drugi, tzrecim , czwartym i piątym roku ale o psach NIC. Pokusiłam się o szybkie obliczenia 1 sunia średnio 6 szczeniąt raz w roku w miocie 3 sunie i 3 samce ( to nadal wszystko hipotetycznie ) [B]po 5 latach wychodzi mi ,że byłoby łącznie 7.168 psów obojga płci w prostej linii od tej suni i jej dzieci[/B] nie mówiąc o tym ile kolejnych sukach jakie zapłodnią samcyz tych miotów no i zdarza się ,że suka ma młode 2 razy w roku. [B]Czy ktoś prowadził takie wyliczenia , badania, gdzie ich szukać ?[/B] Jak pisze malagos były szalenie przydatne we wszelkich rozmowach z gminami nt. przeciwdziałania bezdomności .
Ewa [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

twoje spostrzezenia i obliczenia Ewo sa sluszne i istotnie jest tak jak piszesz...(liczbe przez ciebie podana widzialam czesto w podobnych obliczeniach).
mnie ten temat od dlugiego czasu juz zajmuje i sporo na ten temat czytalam zwlaszcza o nadpopulacjach w Europie poludniowej i wschodniej... tam sytuacja jest podobnie katastrofalna jak i w Polsce.... przeprowadza sie podobne obliczenia jakie i ty nam przedstawilas.... w polskich publikacjach nie znalazlam zbyt duzo na ten temat
oprocz tego:
cytuje:

Jeśli nie będziemy ograniczać rozrodu kotów, urodzi się znacznie więcej kociąt niż społeczeństwo jest w stanie objąć opieką. Kocury osiągają dojrzałość płciową w wieku 6-10 miesięcy, kotki w wieku od 6 miesięcy do roku. Kotki w rui krzyczą głośno w celu przyciągnięcia kocurów, które walczą między sobą o dostęp do samicy. Akt płciowy jest bolesny dla kotki, która wydaje z siebie głośny krzyk. Z tego powodu okolicznym mieszkańcom często przeszkadzają stada niekastrowanych kotów na podwórku czy w piwnicy. Kotka może wydać na świat nawet cztery mioty w ciągu roku, przy średnio 3 kociętach w miocie (ale może być ich nawet 9!). Jeśli ani ona, ani żadne z kociąt nie zostanie poddane kastracji, w ciągu roku może pojawić się na świecie kilkadziesiąt dodatkowych, często niechcianych kociąt. Teoretycznie jedna niekastrowana kotka i jej potomstwo, które dalej się rozmnaża, może doprowadzić do urodzenia się wielu tysięcy nowych kotów. Często jednak kocięta urodzone na .wolności. nie przeżywają pierwszego roku umierając z powodu chorób, złych warunków czy zagryzione przez psy. Dlatego warto zapobiegać takim sytuacjom kastrując kotki. - koniec cytatu ze strony fundacji Zmienmy Swiat

od siebie dodam ze :
Wedlug obliczen wielu organizacji prozwierzecych powinno 73% wszystkich dojrzalych plciowo osobnikow obu plci zostac poddanych kastracji wzglednie sterylizacji aby problem bezdomnosci i nadpopulacji zniknal.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuje za inforamcje,
Przy okazji zobaczylam ,że plakat przez nas wydrukowany ( koty ) przydaje się :) . Niestety, sama muszę sobie opracować dane na temat rozrodczości psów , o kotach jest mnogo . Coś tam wyciągnę z danych jakie zamieszcza p. Wypych z Argosu. Zbiorę to do kupy skonsultuję z malagos i może coś sensonwego nam wyjdzie, być może i Waszej akcji przydatnego? U mnie w okolicznej lecznicy wiszą fajne plakaty ; Sterylizuj Kastruj - nie rozmnażaj , Adoptuj -nie kupuj , zdaje się ,że projekt sfinasowało miasto W-wa. Ewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...