Jump to content
Dogomania

Czy częste kąpiele nie zaszkodza mojej suni?


Aqua13

Recommended Posts

Moim zdaniem,
kąpiesz ją za często. Powinnaś tak co 1,5 miesiąca. Jeżeli zaczyna pies śmierdzeć po krótkim czasie to musisz zobaczyć czym to jest spowodowane. Może psiak jest zestresowany i gdy się denerwuje wydziela śmierdzący pot. Ja tak miałem gdy tylko brałem swojego kundla do weterynarza.
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://naszezwierzakidomowe.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zgadzam się z przedmówcą! Kąpiesz swoją pupilkę za często! Przy każdej kąpieli zmywasz z jej sierści i skóry warstwę ochronną, wpływasz na zmianę pH co może powodować później problemy i choroby! jeśli psiak śmierdzi powinnaś udać się do weterynarza! możesz użyć tego preparatu, żeby nie myć suni standardowa!
[url]http://www.e-karma.pl/product-pol-535-Naturalny-szampon-bez-splukiwania.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Generalnie psa powinno się kąpać co pół roku. Częstsze kąpiele mogą jej zaszkodzić , w konsekwencji może się pojawić łysienie oraz łupież albo reakcja alergiczna.
Skoro pies śmierdzi może poszukaj przyczyny w pokarmie? Mój też śmierdział ale po zmianie karmy i pomimo braku kąpieli smród gdzieś się ulotnił.

Link to comment
Share on other sites

Może zmień szampon?

Moja suka jest kąpana co tydzień (bo wymaga tego jej włos), jej futro normalnie nie ma żadnego zapachu (nawet jak zmoknie), ale... Kiedyś wykapałam ją w szamponie Pantene ProV (bo polecają je dla afganów...) i po niecałym tygodniu śmierdziała okrutnie!!!

Po rozmowie z groomerem - takiej ogólnej o kosmetykach, przy okazji trymowania - wyszło, że jak mamy źle dobrany szampon, to pies może nie tylko źle wyglądać, ale i "wydzielać zapaszki".
Kolejna cotygodniowa kapiel z psim, już sprawdzonym szamponem - normalnie. A dla testu po tygodniu znów kąpiel z Pantene. I ponownie wstrętny smrodek po kilku dniach dosłownie...
Nie zmieniałam wtedy karmy, trybu życia, pies się w niczym nie wytarzał - więc ten zapaszek był niestety od szamponu.

Danielw_2, padee, Martina - częstotliwość kąpieli zależy od rasy, nie można uogólniać - shih ma chyba także włos (jak np. Izy grzywacz i mój afgan), więc kąpiel co pół roku to raczej zbyt rzadko.
Moja suka po półrocznym okresie bez kąpieli nadawałaby się tylko do ogolenia tuż przy skórze... i pewnie do długiego leczenia tego, co by się na tejże skórze ukazało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martina']Generalnie psa powinno się kąpać co pół roku. [/QUOTE]
Co za bzdura....
Jeśli kosmetyki są dobrej jakości i dobrze dobrane, to nie ma przeciwwskazań do dość częstych kąpieli - oczywiście w miarę potrzeby...i rozsądku.

[B]Aqua13[/B] - czemu szampon dla alergików? Wet zalecił?

Link to comment
Share on other sites

Jakbym miala kapac psa co pol roku to bym jej do domu nie wpuscila:evil_lol: Taka sama bzdura jak to, ze suka musi miec raz szczeniaki, 8 szczeniak w miocie nie posiada rodowodu etc.
Kapanie uzalezniamy od psa, kazdy wymaga innej czestotliwosci. Nie uzywac bylejakiego szamponu, dodac odzywke i nic sie zlego nie stanie. Ja kapie co 1,5-max co 2 mce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mój pies jest kąpany raz w miesiącu i żyje, wedlug mnie dużo zależy od półki z jakiej kupujemy szampon, osobiście nie jestem fanką tych z najniższej przeważnie słabo się pienią i bardzo krótko pachną na psie:) producent szamponu, w którym kąpie się moja psina "pozwala" na kapiel psa codziennie ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam yorka, kąpany jest regularnie raz w tygodniu, poza tym mycie po każdym spacerku. miałam kiedyś pekińczyka, którego również kąpałam co tydzień. dożył szczęśliwie 17 lat! Nie słyszałam jeszcze żeby kąpiel zaszkodziła jakiemuś psu. oczywiście korzystamy z akcesorii kąpielowych przeznaczonych wyłączne dla zwierząt:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jota67'] oczywiście korzystamy z akcesorii kąpielowych przeznaczonych wyłączne dla zwierząt:)[/QUOTE]
i to jest bardzo ważne niestety wielu właścieli zapomnia, że pies ma inne niż my pH skóry :( a poźniej się dziwią, że jest drapnie

Link to comment
Share on other sites

Przerobiłam oba scenariusze - kąpiele co 3-4 tygodnie i kąpiele co 3-4 miesiące, maks - po 6 miesiącach. I stwierdzam, że im częściej się kąpie tym szybciej pies się brudzi i nabiera zapaszku :D
Częste kąpiele ułatwiają zabiegi pielęgnacyjne - czesanie, strzyżenie. Przy rzadkich kąpielach czesanie jest bardziej uciążliwe, ale regularnie stosowane przy użyciu odpowiednich kosmetyków do rozczesywania (do tego celu używam ludzkich) doskonale oczyszcza sierść i zapobiega zapaszkom. Także - dla każdego coś dobrego ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zgadzam się z tym, że trzeba pamiętac o używaniu specjalnych akcesoriów dla psów, bez tego pies może nabawić się jakiś chorób skórnych, a z pewnością może nie czuć się dobrze kąpany w zwykłych szamponach - potem może swędzieć go skóra długo, a to niedobrze dla psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

[quote name='2karma_pl']Ja jestem zdania,że psa wystarczy kapać co 2-3 miesiące, albo i rzadziej. Oczywiście można to robić częściej, tylko po co? Jeżeli będziemy używać dobrych i sprawdzonych środków do kąpieli i pielęgnacji psiej sierści to nie ma potrzeby, aby kąpać go tak często.[/QUOTE]

Zgadzam się w 100 proc. Jeśli dbasz o psa, ma bardzo dobre kosmetyki nie ma sensu kapać go cześciej

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...