Jump to content
Dogomania

Piękny młody Balu


Klaudus__

Recommended Posts

[quote name='__Lara']I co? Balu pojedzie do Maady?[/QUOTE]

A mamy transport?Ja nie jestem w stanie wszystkiego ogarnąć.Fizycznie jest to niemożliwe.
Jeżeli któraś z Was ma chwilę żeby poszukać byłabym wdzięczna.
Ach,no i potrzebujemy pieniążków na wykup,smycz,obrożę,odrobaczenie,szczepienie i kastrację...To nie może być tak hop siup wyciągamy i hejaa potem martwcie się sami.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='annavera']wygląda mi na to, ze w ogóle ma niewiele żeby nie powiedzieć nic
Oby tylko szansa na ten domek tymczasowy nie przeleciała mu koło nosa...[/QUOTE]

Niestety Balu nie jest jedyny:( Staramy się jakoś pomóc każdemu.Ale na dwie osoby 20 psów to bardzo dużo.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem.
Ale czy jest w ogóle jakiś numer konta dla pieska ? Wygląda na to, ze do tej pory nikt nie zbierał pieniążków i że nie ma nic W tym kierunku. Bo na FB jest osoba zainteresowana, może by coś dorzuciła. Czy ktoś może się zadeklarować, że będzie zbierał pieniążki. Wydarzenie szybko się rozpowszechnia, więc jest szansa uzbierać na tą kastrację i resztę.
Co prawda ja nie jestem przekonana do takiej diety dla psów, ale też nie znam się na tym. Skoro Maada ma psy i jej nie chorują, no i skoro w ogóle są takie karmy dla psów to chyba nie ma znaczenia. Może nawet lepsza taka specjalistyczna karma niż to co je większość psiaków :)
Jaki jest koszt m-ny pobytu u Maady ?

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja oferuję bezpłatny DT ale z pokryciem kosztów, tak jak wyliczałam wcześniej, ze 150zł weterynaryjne + 50-60 smycz/szelki.
Jakbyście jednak mogły coś dorzucić do karmy to też nie pogardzę szczerze mówiąc bo właśnie mi się kończy i będę kupować następny wór za ponad 200zł (15kg). Moja ostatnia tymczasowiczka miała niezły apetyt ;)
No i jeśli dojdą jakieś dodatkowe koszty to chciałabym móc liczyć na pomoc.

Link to comment
Share on other sites

200zł wystarczy na te niezbędne rzeczy, z kastracją włącznie. Jeśli macie trochę karmy, do której jest przyzwyczajony, to poproszę.
Jeszcze jedno, pracuję w piątek do piątej, więc można go przywieźć albo po piątej albo w sobotę rano. Idealnie byłoby w pt przed 19.00 lub w sobotę między 9.00 a 12.00, żeby podjechać od razu do wetki (5 min ode mnie), żeby go zbadać i zaszczepić. Nie mam auta, a z przestraszonym psem jechać autobusem to niezbyt dobry pomysł. Proszę weźcie to pod uwagę przy umawianiu transportu. To przedłuży komuś sprawę o jakieś 20 min, a mnie bardzo pomoże.
Czy on w schronie był badany, szczepiony? Wie ktoś coś na ten temat? Czy ma pchły?
Mam tu niezłe stado i nie bardzo mam jak robić mu jakąś kwarantannę, szczególnie, że jedyne wolne pomieszczenie zajmują dwie dzikie kotki po sterylkach, dlatego zależy mi na tych informacjach. Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

[B]Maada- [/B]chłopak w schronie rarytasów nie jada,więc czego by nie dostał i tak zje.Więc jeżeli chodzi o żywienie to już Twoja wolna wola czym będziesz go chciała karmić.Niestety w miejscu w którym przebywa nie może zostać zaszczepiony,odrobaczony czy psiknięty czymś na pchły,więc trzeba by zacząć od "zera".Pomimo warunków schroniskowych pies wygląda zdrowo,nie wykazuje żadnych objawów jakiejkolwiek choroby.

[B]Rents- [/B]oczywiście kasa jest,tymczas jest,ale chętnych na transport brak;/

Link to comment
Share on other sites

Hej,
pisałam na wydarzeniu na FB, ale napiszę i tutaj dla pewności. W weekend (prawdopodobnie w niedzielę ok. południa) jadę samochodem na trasie Katowice-Kraków. Gdyby znalazła się osoba, która może podrzucić psiaka z Pszczyny do Katowic, to chętnie go zabiorę do Krakowa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzanka.ch']Hej,
pisałam na wydarzeniu na FB, ale napiszę i tutaj dla pewności. W weekend (prawdopodobnie w niedzielę ok. południa) jadę samochodem na trasie Katowice-Kraków. Gdyby znalazła się osoba, która może podrzucić psiaka z Pszczyny do Katowic, to chętnie go zabiorę do Krakowa :)[/QUOTE]

O kurczę...byłoby super-tylko nie wiemy czu uda nam się uprosić aby Balu został w niedzielę wydany.Jak się dowiemy damy znać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzanka.ch']Ja dam na 100% znać dzisiaj, czy będę jechać w niedzielę koło południa czy w sobotę wieczorem, bo jeszcze nie jestem pewna, muszę pogadać z TŻ, ale mam nadzieję, że uda się psiaka zabrać :)[/QUOTE]


Wobec tego czekamy na wieści od Ciebie,a i my się dowiemy czy możemy go w weekend zabrać.

Link to comment
Share on other sites

Przypomnę, że nadal potrzebujemy jakiegoś konta, kogoś, kto mógłby zbierać pieniążki, bo na FB są osoby chętne wpłacić. Może choć prywatne konto podawane na priv do którejś z dziewczyn, które będą robiły zakupy ?
Choć z reguły lepiej się sprawdza konto podane jawnie bo wpłacają też tacy, co to nie chcą się jakoś wysilać z pytaniem o numer konta, bo wolą pozostać anonimowi, niż później być nagabywani o kasę na inne psiaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']Przypomnę, że nadal potrzebujemy jakiegoś konta, kogoś, kto mógłby zbierać pieniążki, bo na FB są osoby chętne wpłacić. Może choć prywatne konto podawane na priv do którejś z dziewczyn, które będą robiły zakupy ?
Choć z reguły lepiej się sprawdza konto podane jawnie bo wpłacają też tacy, co to nie chcą się jakoś wysilać z pytaniem o numer konta, bo wolą pozostać anonimowi, niż później być nagabywani o kasę na inne psiaki.[/QUOTE]

Ale prywatnego konta chyba udostępniać publicznie nie można;/
Mamy księgową Balu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']a dlaczego nie można ? jeśli osoba, której jest konto nie ma nic przeciwko temu to można. Pewnie, że większe zaufanie wśród ludzi budzi jakieś fundacyjne, ale skoro nie ma ...[/QUOTE]

Gdzieś,na jakimś psim wydarzeniu była o tym dyskusja.
Potrzebowalibyśmy księgowej dla Balu-ja się tym nie zajmę,bo po prostu mi czasu nie starczy na rozliczanie.Ktoś chętny?

Link to comment
Share on other sites

szkoda, że nie pamiętasz dlaczego nie można :( Ale mnie się wydaje, że jak coś jest jasno rozliczane i każda wpłata odnotowana to nie ma to znaczenia czy prywatne czy fundacyjne. Jedynie, że ludzie mogą mieć jakieś obawy czy pieniążki na pewno pójdą na psa jak wpłacają prywatnie, ale myślę, że do tej pory nie było z tym problemów i nie będzie bo każdą wpłatę odnotowuje się na forum i na FB

Link to comment
Share on other sites

TRANSPORT - jeżeli można psa wydostać w niedzielę, to go przerzucę do Katowic, jeżeli jest problem z niedzielą (np. DT woli jutro po południu - w piątek -) to dajcie znać czy w dniu jutrzejszym psiaka mogę odstawić do Krakowa.
W obu przypadkach za przejazd nic nie chcę - jak jest jakaś kasa na ten cel to proszę przeznaczyć
na co uważacie.

Link to comment
Share on other sites

Aktualizacja! Jeśli w piątek (jutro) to po szóstej, bo pewnie pojadę z córką do lekarza na piątą (zaczyna mi się właśnie rozkładać) :( I najlepiej wtedy między szóstą a siódmą, żeby się załapać do weta jeszcze.
Albo w sobotę przed 13.00, bo piszecie na pierwszej stronie, że nie bardzo chodzi na smyczy, a ja mam do wetki z kilometr do przejścia + jazdę autobusem.
Ale jeśli się nie da to trudno, ważne żeby ktoś go przywiózł w ogóle.
Może dać moje konto do zbiórki kasy na Balu? Ostatnio zbierałam na Skaryszew.. dobrych parę tysięcy..
On ma swojego facebooka? Podajcie mi adres.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...