Jump to content
Dogomania

Swinka-makabra,czyli Klub Pomocy Świnkoosobom.SZUKAMY DT dla swinek,w calej Polsce!


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boże nie wiem, a ile trzeba uratować, i czy one się tłuką między sobą? Moje świnkocudy miałam jak byłam w ogólniaku, i one się chyba nie biły.

5-6 musiałoby mieć ogromną klatkę chyba, mogę finansowo nie udźwignąć.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny i chłopaku - a moze zasponsorowac klatkę neris? w skarpecie jest 70 zł - ja mam 30 u siebie za zaby od alfy - to juz na duza klatkę jest! albi na dwie mniejsze. Neris - 5-6 to na wyrost powiedziałam. najczesciej 4 sztuki są. One sa prawie co tydzień do uratowania. Kolejne ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']Boże nie wiem, a ile trzeba uratować, i czy one się tłuką między sobą? Moje świnkocudy miałam jak byłam w ogólniaku, i one się chyba nie biły.

5-6 musiałoby mieć ogromną klatkę chyba, mogę finansowo nie udźwignąć.[/quote]
Neris, tych prośków jest chyba ilość nieskończona. Właściwie co tydzień są nowe, trzy-cztery samczyki. Nie damy rady wszystkim pomóc...niestety.
Ja trzymam 2-3 w 60-ce, to nieduże świnki, 3-miesięczne, mieszczą się, ale to tymczas tylko. Gdybyś brała prośki na stałe, to min. 80-ka na dwóch, ja mam własnych 4-ech w setce, ale za 2-3 miesiące przekładam ich do 120-ki.
U nmie żadne świnki się nie biły na powaznie, ale jeden z ostatnich laborantek był pogryziony przez "kolegów" - stracił trochę futra na grzbiecie.
Pucak - ja chętnie, ale dopiero w piątek, jak dostanę pensję.

Link to comment
Share on other sites

ale co - "chętnie" elurin? ja mówię o tych pieniądzach co są - a nie tych co "mogą być". Jakby Neris zdecydowała się na tymczas - to można by taką klatkę "makabrową" kupić i pożyczyc ją Neris. A jakby Neris miała tymczasów dosyć - to klatke można by pożyczyc temu, kto weźmie prośki na tymczas:) Proszę o wypowiedzi w tej sprawie!

Link to comment
Share on other sites

JA powtórzę tu za PM, że chętnie dołożę się do klatki lub ją kupię, jeśli to klatka np bazarkowa, bo weszłam na Allegro i rzeczywiście ceny są dość wysokie.

Jeśli klatka będzie do mnie wysłana na początu tygodnia (tak się umawiałyśmy na PM), to zaraz po jej dojechaniu mozna szykować prosięta...

I poproszę o niezbędnik prosiaka, ja zamawiam wszystko w necie bo nienawidzę wychodzić z domu, więc Krakvety, Animalie- co mam tam zakupić?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie do Pucenny ;) Czy macie może książkę "Balsam dla duszy miłośnika psów"?

Ja z chęcią dołożyłabym się do klatki, ale teraz muszę Kazia leczyć, wizyta wet + badanie nie wyszło drogo, ale kropelki 50 zł, następne wizyty i pozniej usunięcie guza ok. 100zł. Więc teraz niestety nie mogę :(

Link to comment
Share on other sites

UWAGA!!!!!
Bo zaraz zwariujemy!!!
Nikogo nogdzie nie wysyłam!
1. Eryk zostaje we Wrocku - tak Ulv?Taaak?
2. 2 świnki u Elurin
3. 3 świnki u mnie

ktoś proponował we Wrocku tymczas - Tanitka na pisała do mnie :

Będę jechać z Warszawy do Wrocławia najpierw (26 lipca- czwartek w okolicach godz. 15.00) i wracać do Warszawy;-) w niedzielę. Mogę je zabrać do Wrocławia.

więc mogłyby pojechać te moje lub te Elurin - może od Elurin - bo on ma więcej

i wtedy mozn aby wziac te nowe swinki z ;laboratorium - dostałaby je na tymczas Neris - albo moje - no wszystko jedno.
Elurin - dobrze gadam?

Link to comment
Share on other sites

Neris ja nie rozumiem za co Ty przepraszasz..Bo osobiście to się bardzo cieszę,że pojawiło się miejsce dla bezdomnych świnkoosobowości....
Pucka zaraz znowu będzie mnie przesladowała za niefortunne sformuowania ...tym razem o bezdomności...
Może jakoś wspólnymi siłami nam się uda...

Link to comment
Share on other sites

Pucka - jeśli prośki ode mnie pojadą do Wrocławia, to Neris może wziąć laboratoryjne w tę sobotę, a ja następne (lepiej ktoś inny, ale jeśli się nie znajdzie...).
Neris - te świnki mają smutne życie...rodzą się wprawdzie w hodowli, mieszkają z mamusią, ale skończą 2,5 miesiąca - i do laboratorium, a tam zastrzyk i zimna, samotna klatka...i obserwacja, czy świnka zdrowa, czy nie...A potem...lepiej nie mówić. Jak to dobrze, że ja się w kwietniu zdecydowałem doświnić...
W sumie z laboratorium to uratowaliśmy 12 świnek, a z moimi Beńkiem i Batmankiem 14. A z dziećmi Balbinki (ona też pierwotnie stamtąd) 17.
Dziękuję Wam!!! I świnki też Wam Dziękują!!!:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...