Jump to content
Dogomania

mix pekińczyka słabnie za kratami ... NIE ZDĄŻYLIŚMY - odszedł za TM :((((((((


Ewanka

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To śliczny, mały psiaczek i mocno trzymam kciuki za domek dla niego ale uważam, że wprowadzacie ludzi w błąd nazywając go Kavalierkiem... nawet jeśli ktoś nadał mu takie imię . Ludzie są różni - ktoś może myśleć, że to faktycznie cavalier a tutaj potrzebna jest świadoma, przemyślana adopcja.

Link to comment
Share on other sites

Co do imienia, może być Dropek, choć nie rozumiem uporu, żeby przypisywać słowo [B]kavalier[/B] tylko jednej rasie, po wpisaniu wyskakują takie oto różności... [url]http://www.google.pl/search?q=kavalier&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=u6fSToSkLZT44QSf6e1K&ved=0CHgQsAQ&biw=1483&bih=717[/url]
Śmieszna jest sugestia, że ktoś mógłby pochopnie wziąć taką starowinkę tylko dlatego, że ma na imię Kavalier lub wpisane w ogłoszeniu mix :angryy:.

Link to comment
Share on other sites

Imię otrzymał zapewne od jednego z wolontariuszy, na tle pozostałych psów na geriatrii - wierzcie mi on wygląda jak pekińczyk + kavalierek. Ale ja sie nie upieram przy tym imieniu, jeżeli wprowadza w błąd to trzeba zmienic i już. Może niech będzie Donuś (tak bardziej przytulaśnie niż Don, czy Donek)

Link to comment
Share on other sites

krótsza wersja ogłoszenia:

Danuś to piesek wielkości pekińczyka. Przez 10 lat był najwierniejszym przyjacielem a po śmierci swojego Pana trafił do schroniska. Tak bardzo na niego czekał. Nie pozwól mu spędzic drugiej połowy zycia w schronisku. Zabierz Danusia do domu. Piesek przebywa w W-wie. Wolontariuszka Małgosia 600 420 440

Link to comment
Share on other sites

nie będzie Donusiowi łatwo znaleśc DOM, nie będzie. Straszne jest to, że on miał dobry dom, był zadbany a teraz.... Pozostaje ogłaszac i czekac. Wydaje mi się że @ tu nic nie zmieni, przecież SMSa tez można wysłac - a w końcu i tak trzeba porozmawiac. Może FB - ale ja nie umiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']Czyli zmienił imię z jednej nazwy rasy na inną :lol:
(don = długowłosy owczarek niemiecki)
Spodziewajcie się odzewu z ogłoszeń, że on wcale nie przypomina DONa :diabloti:[/QUOTE]

hahaha .... rzeczywiście DON to długowłosy ON-ek, a mnie się w dpierwszej chwili skojarzyło ze zdrobnieniem imienia premiera :p

Czyli [B]nadal szukamy imienia[/B] dla naszego przystojniaka, nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd , tylko znaleźć cudowny domek dla psiaka :)

Cieszę się, że ogłoszenia niebawem się ukażą, to jego szansa!!!

Link to comment
Share on other sites

Czy Kavalierek jest na Mikropsach?

[FONT=Arial Black][COLOR=Navy][SIZE=4][B]Imię: [/B][/SIZE]
[B][SIZE=4]Plec: [COLOR=red][/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/FONT][FONT=Arial Black][COLOR=Navy]
[B][SIZE=4]Wiek: [COLOR=red][/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/FONT][FONT=Arial Black][COLOR=Navy]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Waga: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Miejsce: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Sterylizacja: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Stosunek do dzieci: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Stosunek do innych psow: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Stosunek do kotow: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Dodatkowe informacje: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Charakter: [/SIZE][/B]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Kontakt: [/SIZE][/B][/COLOR][/FONT][SIZE=2][/SIZE][FONT=Arial Black][COLOR=Navy]
[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial Black][COLOR=Navy][B][SIZE=4]Wątek:
[/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem? DON i owszem ma zastosowanie na Dogomanii w znaczeniu psów w typie owczarkowatym (ON). Dla większości osób, a zwłaszcza nie kynologów szybciej skojarzy się z Donem powiązanym raczej ze szlachectwem... Ja już przesłałam obie wersje do ogłoszeń jeśli mają być jakieś zmiany to proszę o przesłanie ostatecznej wersji.

Link to comment
Share on other sites

Wydawało mi się (i tak jest napisane wyżej) że na imię miał mieć [B]DONUŚ[/B] a nie DON a to chyba jest różnica. Ponad to nie wiem jakie pojęcie ktoś by miał mieć o psach skoro mógłby pomylić pieska góra 10 kg wagi i pewnie z 30 cm wzrostu z długowłosym owczarkiem niemieckim mającym ze 40 kg wagi i kilka razy więcej wzrostu. Mimo wszystko ludzie jednak kojarzą jak wygląda owczarek niemiecki, nie ma co przesadzać. (oryginału też nikt nie mylił z owczarkiem ;) )

Link to comment
Share on other sites

APSA litości niech juz zostanie ten Donuś, w sumie i tak na żadne imie nie reaguje więc to tylko do ogłoszen. Ja wolałam Kavalierka bo się juz przyzwyczaiłam ale nie kręcmy juz z tym imieniem - ważniejsze żeby telefon zadzwonił.
Donusia nie ma na mikropsach, ja nie umiem wstawiac zdjęc, kto umie niech go tam zabierze.

imię: Donuś
płec: pies
wiek: ok 10l
waga: nie był ważony, ale pewnie koło 6kg, wielkośc pekińczyka ale mniej masywna budowa, proste łapki
miejsce: schronisko Warszawa
sterylizacja: nie jestem pewna ale raczej nie
stosunek do psów: mieszka z innymi psami/suczkami i na spacerze - nie ma problemu
stosunek do kotów i dzieci - brak inf. chociaż myślę, że z racji wieku może lepiej żeby nie trafił do małych dzieci.
dodatkowe informacje/charakter: trafił do schroniska poł roku temu, był dobrze utrzymany, zadbany co sugerowałoby że miał normalny dom, teraz wyłysiał w okolicach odbytu (podobno ma problemy z prostatą); jest przytulaśny, bardzo lubi spacery, opiera się o kolana wolontariuszy i prosi zeby go wyprowadzic, jest żwawy, szybko przebiera łapkami, nie zaczepia innych psów, grzecznie wychodzi i wraca do klatki;
kontakt: Małgosia 600 420 440
wątek:

Link to comment
Share on other sites

[B]Witaj przystojniaku Donusiu :)[/B]

... czyli kwestia imienia załatwiona, pozostaje sprawa wagi ... skoro w schronisku nie ma wagi, to może któraś z wolontariuszek wzięłaby ze sobą zwykłą wagę łazienkową i stanęła na niej z Donusiem na rękach.
Ja tak ważę swoje psy :) ... chodzi nam przecież o orientacyjną wagę, czy przekracza 6kg, bo takie jest ograniczenie na Mikroskopach.

Trzymam kciuki za mądrych dzwoniących, oby jak najszybciej znalazł się ten cudowny wymarzony domek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...