Jump to content
Dogomania

Piłki tenisowe dla psów


username92

Recommended Posts

Pytalam niedawno w sklepie zoolog. i powiedziano mi ,że te pilki, ktore oni sprzedają dla psow - są inaczej wykonane, z innych skladnikow i wszystkie te pilki : tenisowe ,do pralek oraz dla psów /do zabawy/ róznią się składem i [B]nie powinno się kupowac psom innych piłek niż te dla psów-kupowane w sklepach/ hurtowniach zoolog.Dla bezpieczeństwa i zdrowia psow. Zatem: piłki tenisowe oraz te do pralek -nie powinny być kupowane dla psów jako[/B] [B]zabawki[/B].Jak jest,nie mam pewności .Te piłki tenisowe łatwiej jest psu rozerwac,w razie polknięcia kawalków pokrycia ,czy samej piłki moga być niebezpieczne dla psa.
Wszystkie te 3 rodazje piłek różnią się -mają inne przeznaczenia oraz są inaczej produkowane i nie można używać piłek tenisowych do wszystkiego,jako uniwersalnych .Każdy rodzaj ma byc stosowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem .Pilki tenisowe nie powinny slużyć do zabawy psom.
Wszystkie rodzaje piłek mają swój skład i przeznaczenie i nie powinno się używać piłek tenisowych jako uniwersalnych.do wszystkiego.Rożnią się wyraznie składem i wykończeniem
Ktoś bezmyślny a jednocześnie cwany ,by zarobić,wymyślil sposób na zarobienie pieniędzy na zużytych ,wyrzucanych pilkach tenisowych ,ktore do innych celów nie nadają się ,wbrew to co wciska w opisie aukcji na allegro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

też wydaje mi się, że dobrze jest kupować dla psów SPECJALNE piłki, własnie przeznaczone dla nich a więc kupione w sklepach zoologicznych etc. Warto tez zwrócic uwagę na rozmiar piłki - aby była odpowiednia dla psa. W sklepie Krakvet znalazłam np. takie:
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/ferplast/ferplast_pilka_TER.jpg[/IMG] 6,5cm
[IMG]http://www.krakvet.pl/thumbnails/rogz_pilka_proton_75_85.jpg[/IMG] 10 cm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

zgadzam się Wami!
aczkolwiek stanowczo nie polecam piłek a la tenisowych dla psó z przywiązanych do nich sznurkiem lub połączonych ze sznurkiem- niewiem pewnie zalezy to tez od sposobu zabawy/gryzienia ale moja Laszka(Goldenka) zgryzła takie coś w dosłownie pół godziny i zjadła kawałeczki zanim sie zorientowałam

polecam natomiast piłki takie jak wyżej w pełni kałczukowe albo takie z dziurkami do ładowania smakołyków sa wyjątkowo niepodatne na pogryzienie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja zaczęłam psom kupować piłki tenisowe dla sportowców,po tym jak te ze sklepu zoologicznego szły w drobny miak jeszcze tego samego dnia. Te profesjonalne są droższe,ale pies nic im nie zdołał zrobić,poza zwykłym uświnieniem ;) Zwracam też uwagę,że nawet w sklepach zoologicznych niestety sprzedaje się czasem piłki do suszenia. Innymi słowy trzeba czytać co się kupuje. One też są oczywiście słabsze od tych normalnych do gry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Trzeba mieć na uwadze, że wg bardzo wielu specjalistów ćwiczących z psami i weterynarzy uważa, że piłki tenisowe takie sportowe bardzo niszczą i ścierają psie zęby.[/QUOTE]
Z tego powodu też trzeba raczej stosowac/kupowac te piłki przeznaczone psom do zabawy,mimo iż są one slabsze . Takie pilki stosowane do pralek-suszenia prania nie powinny byc dawane psom do zabawy.Wielu ludzi nieświadomie czesto kupuje takie pilki do suszenia prania w marketach czy sklepach zoolog.-jesli nie doczytają ,jakie jest przeznaczenie piłek.Często wcale nie czytają na opakowaniu już w domu ,jaka to pilka.Szkoda jednak zębów psów,jesli kosztem zabawy psa są potem zniszczone zęby. No i takie pilki nie dla psów latwiej psy mogą rozrywac i polknąć /zjadac jej kawalki,co nie jest bezpieczne na pewno ani zdrowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja znalazłam ostatnio taką piłkę podobną do tenisowej - ze specjalną łapką, w którę sie wkłada i to działa jak wyrzutnia - leci super daleko, a pies ma świra na tym punkcie ( to [URL="http://www.nokaut.pl/zabawki-dla-psow/wyrzutnia-pilki-dla-psa-kolor-niebieski.html"]takie[/URL] coś).
Ale standardowej tenisowej to bym jednak nie kupowała... to od razu w drobny mak i tylko sprzątać trzeba.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Taka rzutka to świetna sprawa.Moj labek godzinami biega za piłka i mi ją przynosi , a ja przy tym nie brudze rąk:multi:Czekam tylko aż stopnieje śnieg i znowu będziemy brac "rzutke" na spacer.
A piłkom tenisowym mówię NIE. wystarczaja na 15 minut,a póżniej tylko wióry i zmartwienie czy pies nic nie połknął :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja znajoma kupiła ostatnio tutaj fajną piłkę: [url]http://toys4dogs.pl/chuckit-ultra-ball-m-ultra-pilka,id188.html[/url] trochę droga ta piłka ale wygląda na prawdę dobrze.
W ręku na prawdę solidna guma. Piłka jest pusta w środku, więc nie ma żadnych flaków do wyprucia, a guma jest sprężysta i mięsista. Z tego co widziałam na Youtubie i w opiniach na amazonie to ludzie bardzo sobie chwalą tą piłkę. Jeszcze są inne rozmiary niż M, i różne wariacje na temat tej piłki, np. na taśmie. Acha te piłki podobno dobrze pasują do wyrzutni tej samej firmy Chuckit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...