Jump to content
Dogomania

Gaborek starszy seter już domu. Potrzebne pieniądze na leczenie!


Justyna_wolontariat

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tanitka- byloby super! wystawiaj,wystawiaj ;) a smycz juz udalo mi sie pozyczyc-ale dzieki wielkie!

a tak poza tym jestem pod ogromnym wrazeniem przelomu jaki nastapil :loveu:
wczoraj bylam z rudym u moich dziadkow- Gabor juz sam nie wiedzial do kogo sie przytulac, na dokladke babcia nie szczedzila mu smakolykow (oj,smakowala mu kielbaska..) pieszczoch z niego niesamowity! w drodze powrotnej przesiedzialam z nim w aucie 2 godz.w korku i chyba Gaborek doszedl do wniosku w tej "ciezkiej syt.",ze moze troszke mi zaufac ;)
dzis to juz inny pies :loveu:
odzyl- na spacerze chcial sie bawic z psem kumpla (ktory wczesniej nie mial tak do konca pozyt.zamiarow wzgledem rudzielca- pies,nie kumpel ;) ), widac ze sie uspokoil, "wyluzowal"..
tak go obserwuje i mimo,ze ma 8 lat tylko zabawa mu w glowie :razz:
co jest najbardziej niesamowite-wogole nie wykazuje agresji w stos.do psow-nic a nic! jak jakis pies probuje wszczynac afere Gabor odchodzi- pacyfista totalny :crazyeye:
z Pepegiem jedli dzis na zmiane z jednej miski- jestem w szoku!
zastanawiam sie tylko,czy to mu nie minie jak poczuje sie tak w 100% pewnie, ale to co sie teraz dzieje.. :cool3:
pies jest REWELACYJNY!
jeden problem, ktory tez pewno niebawem minie (chociaz moze sie tez okazac,ze to taki typ) to, to,ze Gaborka nie mozna puscic ze smyczy- na dworze gluchnie- mam nadzieje,ze to tylko kwestia zaakceptowania i zzycia z nowym wlascicielem..

Link to comment
Share on other sites

tanitka- byc moze.. nie wiem w jakich okolicznosciach umarl jego wlasciciel-ze starosci, czy w wyniku wypadku/choroby..?
tak czy owak rudy sie "przelamal"- pozwala sie czesac, wycierac recznikiem (nawet dzis z Pepe dostali glupawki jak ich wycieralam po spacerze i zaczely sie chlopaki przeciagac tym nieszczesnym recznikiem :evil_lol: ), bez problemu wsiada do auta..
wydaje mi sie,ze zaczyna powolutku sie ze mna zzywac-bardzo sie do mnie zblizyl i zaczyna poprostu zwracac na mnie coraz wieksza uwage (na dworze nadal gluchy-ale jak znajomy wzial go na smycz,a ja zaczelam odchodzic,to ruszyl za mna :cool3: )
troche sie martwie,zeby nie nastapilo to (zzywanie) zbyt szybko,bo znowu bedzie cierpial przy zmianie domu :shake:
co do nowego domu- byc moze... ale to jeszcze za wczesnie,aby cos wiecej teraz pisac ;)
Pianka- ja tez sie ciesze..baardzo! :razz: i wielkie dzieki za ogloszenia!

Link to comment
Share on other sites

Pianka- dzieki! :loveu: juz poszly..

Gaborek ma sie dobrze- coraz spokojniej jezdzi autem (chyba b.pozytywnie wplywa na niego towarzystwo moich psiakow,ktore jezdza od zawsze i traktuja to jako cos naturalnego- rudemu chyba udziela sie ich spokoj)
Ma dziwne upodobania kulinarne- zajada sie melonem, pomaranczka.. :roll: Straszny z niego żebrak i łakomczuch :cool1:
Probowalam dzis na spacerze troche "podszkolic" go w przychodzeniu do czlowieka (na serek zolty :evil_lol: ),no i nawet wykazal znikome zainteresowanie,ale do puszczania go luzem jeszcze daaaleeeka droga..

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010014.jpg[/IMG][/FONT]
[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010019.jpg[/IMG][/FONT]
[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010020.jpg[/IMG][/FONT]
[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010022.jpg[/IMG][/FONT]
[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010026.jpg[/IMG][/FONT]
[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010031.jpg[/IMG][/FONT]
[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010023.jpg[/IMG][/FONT]
[FONT=Verdana][IMG]http://i72.photobucket.com/albums/i174/belbina2121/schronisko2/S4010024.jpg[/IMG][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Gabor nadal szuka domu!
Mialam nadzieje,ze w tym tyg.wypali nowy domek,ale niestety..:shake:
Psiak jest kochany, przytulasny i lagodny.
Na dworze caly czas szuka swojego pana :-(
Momentami odnosze wrazenie,ze ma cos z wielkiego szczeniaka :loveu:

tanitka-chyba jednak allegro bedzie nieodzowne..choc mowiac szczerze chyba serce mi peknie, jak nadejdzie czas rozstania..:-( kurcze,zebym miala sile wielkiego faceta -fizycznie chwilami (na spacerach) nie wyrabiam z trzema psiakami :-( jeszcze 2 osoby maja dac znac-jesli nic z tego nie wyjdzie pisze do Ciebie pw.

Link to comment
Share on other sites

pajunia- podeslij..moze cos z tego wyniknie... ale to musza byc NAPRAWDE milosnicy psow (najlepiej milosnicy SETEROW- z cala swiadomoscia seterkowej psychiki i natury)-cierpliwi, wyrozumiali, z WIELKIM sercem- Gabor jest trudnym "przypadkiem" (i ludzie sa temu winni- nie robi sie czegos takiego 8-letniemu psu.. :shake: sorry,ale patrze na niego jak spi slodko i w glowie mi sie nie miesci jak mozna oddac starego psa..dlatego,ze "za duzy"?? "kochana" rodzina..:2gunfire: a pan Gabora pewno w grobie sie przewraca..)

moj tel. 698 61 62 50
moj adres mailowy: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Pati, wyslac nie zaszkodzi, ja go tez wloze na moje strony.
Szkoda mi go bardzo, ludzie sa niestety, czesto bardzo podli. Sama mam takiego Onka, ktory u mnie wyladowal na tymczasie w wieku 5 tygodni . Teraz to sliczny 10 miesieczny Onek, ktory powiekszyl moje stale stado. Nie jest juz do adopcji, gdyz nie ufa nikomu, tylko mnie. Brakuje mu tego okresu resocjalizacji z matka. I w ten sposob doszlam juz do piatego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

wszystkim BAARDZO DZIEKUJE za pomoc! :loveu:

a teraz niefajna rzeczywistosc..

Gabor zlapal babeszioze- bylam dzis u weta- dostal zastrzyki, wyniki badan krwi nie sa zle- minimalnie odbiegaja od normy,ale nerki i watroba dzialaja,bedzie dobrze :lol: moja wina- ciut za pozno zalozylam psiakom obroze przeciwkleszczowe :shake: te "zimowe" temperatury sa zdradliwe...

druga sprawa- B.POWAZNA- Gabor nie daje sie dotykac (tzn.np.czesac) po tylnych partiach ciala (warczy i probuje gryzc)- porozmawialam dzis z wetka i sa dwa mozliwe powody takiego zachowania:

1. psiak ma zwyrodnienie tylnej czesci ciala- stawow tylnych nog, kregoslupa- byc moze bol jest tak silny,ze rudy reaguje agresja- przemawia za tym zanik miesni (poczatkowo myslalam,ze przyczyna jest brak ruchu),nieco dziwny chod, problemy w syt.kiedy psiak ma sie gdzies wdrapac (skarpa itp.)-widac,ze nogi sa slabe i nie "dzialaja" jak powinny

2.problemy psychiczne- nie wiadomo jak pies byl chowany, byc moze poprostu "nie zyczy" sobie byc tam dotykany- behawiorysta musi ocenic jakie sa szanse wyprowadzenie psa "na prosta"

tak wiec zaczynam "rozgryzanie" sprawy od rentgena tylnych nog i kregoslupa- bedzie wiadomo na czym stoimy i jakie leki beda nieodzowne- mowiac szczerze jestem zdruzgotana,bo moj Igor (1-wszy laverak) mial to i skonczylo sie na podawaniu sterydow,ktore z czasem tez przestaly dzialac :-( :-( a pozniej...

jesli okaze sie,ze nie jest to przyczyna agresji,to czeka Gaborka spotkanie z behawiorysta..

musze przyznac,ze jestem rozbita rozwojem wypadkow- z jednej strony zal mi niesamowicie psa i serce mi peka- moim zdaniem rodzina zmarlego pozbyla sie klopotu nie informujac schronu o powadze syt. :shake: te dredy... pies gryzl i zostal pozostawiony sam sobie, a gdy jego pan umarl nie stalo juz nic (nikt) na przeszkodzie by pozbyc sie psa..
z drugiej strony- sprawy b.przyziemne- pies w tym stanie nie nadaje sie do adopcji (chyba,ze trafilby na MILOSNIKA rasy,ktory z cala swiadomoscia syt.podjalby "wyzwanie") ,a ja mam juz dwa duze swoje i naprawde zaczynam sie obawiac,ze zostane wlascicielka 3 duzych- co nie jest mozliwe :shake:

na koniec-jestem niestety zmuszona prosic o POMOC FINANSOWA- nie jestem w stanie oplacic sama wszystkich badan ktore Gabora czekaja w najblizszej przyszlosci :shake: :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...