Jump to content
Dogomania

Wybór psów do adopcji - "Policja dla zwierząt Nowy Jork" Animal Planet


yamayka

Recommended Posts

To, co zobaczyłam w jednym programów z serii "Policja dla zwierząt w ...." na Animal Planet dośc mocno mnie zbulwersowało. Być moze to żadna nowość, ale ten przypadek mnie poruszył.
Otóż - opierając się na decyzji pewnej "doświadczonej, uznanej pani zoopsycholog z wieloletnią praktyką" uśpiono w Nowym Jorku młodą suczkę w typie amstaffa, odratowaną przez tamtejszą Straż dla zwierząt. Powód uspienia -pies absolutnie nie nadaje sie do adopcji, stwarza zbyt duże zagrożenie - na podstawie testów.
Opis testu - suczce podano wędzone ucho, potem miskę z żarciem. Idiotyczną, sztuczną rękę pani zoopsycholog pchała jej pod pysk, dotykała jej nią po głowie. Suczka ważyła się usztywnić, unikać, potem warknąć i użyć zębów. Uspiono ją.
Przeciez to jakaś paranoja... I pokazują to w TV na całym świecie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='yamayka']To, co zobaczyłam w jednym programów z serii "Policja dla zwierząt w ...." na Animal Planet dośc mocno mnie zbulwersowało. Być moze to żadna nowość, ale ten przypadek mnie poruszył.
Otóż - opierając się na decyzji pewnej "doświadczonej, uznanej pani zoopsycholog z wieloletnią praktyką" uśpiono w Nowym Jorku młodą suczkę w typie amstaffa, odratowaną przez tamtejszą Straż dla zwierząt. Powód uspienia -pies absolutnie nie nadaje sie do adopcji, stwarza zbyt duże zagrożenie - na podstawie testów.
Opis testu - suczce podano wędzone ucho, potem miskę z żarciem. Idiotyczną, sztuczną rękę pani zoopsycholog pchała jej pod pysk, dotykała jej nią po głowie. Suczka ważyła się usztywnić, unikać, potem warknąć i użyć zębów. Uspiono ją.
Przeciez to jakaś paranoja... I pokazują to w TV na całym świecie.[/QUOTE]

W USA usypianych jest od 3 do 9 milionow bezdomnych psow rocznie. Powod? Przepelnienie. W niektorych schroniskach robia to poprzez zastrzyk w innych poprzez komore gazowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yamayka']Opis testu - suczce podano wędzone ucho, potem miskę z żarciem. Idiotyczną, sztuczną rękę pani zoopsycholog pchała jej pod pysk, dotykała jej nią po głowie. Suczka ważyła się usztywnić, unikać, potem warknąć i użyć zębów. Uspiono ją. [/QUOTE]
No cóż, albo poszli po najmniejszej linii oporu, albo pokazali tylko jeden z elementów testu MAG. Test taki jest stosowany w wielu krajach, tu filmik z testu holenderskiego [URL]http://www.youtube.com/watch?v=3ZJmLQu0LSw[/URL] a tu jego dokładny opis [URL]http://home.wanadoo.nl/rashonden-nederland/downloads/UK_Planta.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Również widziałam- podobny film, z tej samej serii. Odratowali skrajnie zagłodzonego boksera- po jakimś czasie, kiedy już sam stał na nogach, ale jeszcze wszystkie kości miał na wierzchu, podetknęli mu pod nos miskę z jedzeniem. Kiedy zaczął jeść tą gumową łapą chcieli mu odebtać jedzenie- pies nie chciał oddać i warczał, więc został uśpiony.
Oglądałam to parę ładnych lat temu i do dziś nie mogę ścierpieć tego głupiego testu- kto to wymyślił? po co? czego to ma dowodzić? Czasem ludzie okazują się głupsi niż zwierzęta, niestety

Link to comment
Share on other sites

A ja również oglądałam odcinek ze skrajnie wychudzoną akitą - parę lat temu. Odkarmioną i cieszącą się do człowieka poddano testowi - podłożono jej miskę z jedzeniem a potem gdy zaczęła jeść wkładano jej do michy gumową łape. Akita zaczęła kąsać łapę . - stwierdzono że nie można jej oddać do adopcji . Na koniec jednen z funkcjonariuszy, którego nigdy nie lubiałam zwraca się : nie zaryzykowałbym żeby ją oddawać ją do domu z dzieckiem(mówi to bez żadnego przejęcia choć sam ją z parę miesięcy temu odratował) po czym zamyka ją w klatce i jest ujęcie na smutne oczy psa... a przecież kto jest taki głupi żeby wkładać psu ręce do miski , a nawet można by ją oddać do domu beż dzieci

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...