Jump to content
Dogomania

nauka czystości- potrzebuje paru rad


madziulka24

Recommended Posts

otóż moja ONka ma 9 tyg. jest po chorobie(parwowirozie) w czasie choroby musiala byc w domu i tu tez załatwiała swoje potrzeby(w przed pokoju) czasem z nia wyszlam aby sie przewietrzyla. szłysmy w ustronne miejsca i nie na trawke. czasem siusiu zrobila. jednak meczy mnie jedna sprawa. otoz wychodzimy baaardzo czesto. przynajmniej ok 20 min na krotkie i nawet 2 razy po ok 2 godz(bo i na spacer z dziecmi) ale... nie zrobi na dworzu tylko w domu. wychodze tez jak tylko zobacze ze szuka miejsca na siusiu. robie to delikatnie zeby jej nie przestraszyc. na dworku nie zrobi,niestety po przyjsciu do domu wystarczy ze sie odwroce na sekunde i slysze jak jak siusia...;-( boje sie ze jej juz tak zostanie;-( moze jakis preparat niwelujacy zapachy by pomogl zeby nie siusiala w domu. zaczynam sie martwic...

Link to comment
Share on other sites

Usuń dywany , bo z nich bardzo trudno pozbyć się zapachu moczu i rozłóż w przedpokoju czy w łazience podkłady . Na razie ucz ją załatwiać się w jedno miejsce w domu. Zbrudzone podłogi umyj wodą z octem. Zwróć uwagę na sunię po posiłkach , spaniu i stawiaj ją na podkład. Każdy "sukces" nagradzaj głaskami, tuleniem i takie tam och, ach. Jeśli ilość wydalonego moczu na to pozwoli nie usuwaj po jednym użyciu podkładu , niech zapaszek ją nakieruje na następny raz. Jak załapie o co chodzi to weź ten podkład lekko użyty i zabierz na spacer. Połóż na trawie i tak chodź żeby pies załatwił się na niego. Za każde załatwienie się na dworze , nagradzaj. To bardzo młodziutki pies i jeszcze wszystko przed Wami. Nawet kilku miesięcznym czasem zdarzają się wpadki.

Link to comment
Share on other sites

na szczescie dywanow nie mam w domu( nie lubie) lazienka caly czas zamknieta... w tym problem ze wiem kiedy ona chce siusiu i jeszcze przed wychodze z nia na dworek. jednak tam nie zrobi a zrobi w domku po przyjsciu ze spacerka. tak było godzine temu. stalam chodziłam z nia ok 30 min. wrocilysmy a tu za 2 min koopa w przedpokoju;-( eh... ktora chciala zjesc. na szczescie zrobila na widoku wiec szybko sprzatnelam. na to musze szczegolnie uwazac bo strasznie chetna do zjadania swoich koop;-(

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że każdy kto miał psa to przerobił. Mój obecny pies był na tyle wyjątkowy,że załatwiał się od pierwszego dnia na podkłady. Przerywał zabawę i gonił co tchu do przedpokoju i się załatwiał. Niestety pod moją nieobecność też zjadał to co zrobił. Gdyby nie były to sporadyczne zachowania to można podawać żwacze lub Rumen tabs,(ale nie wiem czy sunia teraz nie jest za młoda) do kupienia w zoologicznych sklepach . Doskonale regulują florę bakteryjną jelit. Ale są psy , które mimo to mają ciągotki do zjadania odchodów.
Wkleję linki z poradami ekspertów o nauce czystości [url]http://pies.onet.pl/szukaj.html?q=nauka+czysto%B6ci[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...