Jump to content
Dogomania

" Żabi " skok ze schronu nad morze .


piesia

Recommended Posts

AKTUALIZACJA : [SIZE="4"][B]ŻABENCJA W NOWYM CUDOWNYM DOMKU :multi::multi::multi:
DŁUGI WEEKEND LISTOPADOWY SPEDZIŁA NAD MORZEM :)
[/B][/SIZE]

[SIZE="4"][COLOR="#006400"][SIZE="5"][U]ŻABKA[/U][/SIZE][/COLOR] .[B][SIZE="3"][COLOR="#006400"][COLOR="#8b0000"][U]Maleńka niunia przerażona człowiekiem i [/U][U]schronem.[/U] [/COLOR][/COLOR]
W schronisku od około dwóch lat , cały czas zalękniona i nieufna do człowieka. Do niedawna przebywała na dużym wybiegu z dużymi psami . Od czasu do czasu wyciągana przez jedną z wolontariuszek, której Żabka najbardziej ufała.
Przed innymi ucieka , a jak ucieczka jest niemożliwa Żabka gryzie ze strachu . Takie było moje spotkanie z Żabką po wyciągnięciu jej z dużego wybiegu. Żabka wtulała się w swoją wolontariuszkę i patrzyła na mnie przerażonym wzrokiem próbując jednocześnie gryźć moje palce . [B][COLOR="#006400"][SIZE="4"]I WTEDY SIĘ W NIEJ ZAKOCHAŁAM .[/SIZE][/COLOR]
Poprosiłam o przeniesienie jej na mniejszy wybieg , żeby móc z nią pracować .
[/B][/SIZE][/B][/SIZE]



[IMG]http://i54.tinypic.com/xlf0j9.jpg[/IMG]


[IMG]http://i51.tinypic.com/35d3pt0.jpg[/IMG]


[IMG]http://i54.tinypic.com/ek8rm.jpg[/IMG]


[IMG]http://i54.tinypic.com/qz13xu.jpg[/IMG]


Ci , którzy poznali i pokochali Topika , pamiętają na pewno jego pierwsze zdjęcia po tym jak postanowiłam pokazać mu kawałek lepszego świata . Świata , w którym człowiek przytula i głaszcze i zabiera na spacer . Świata , w którym jest na co czekać . Świata , w którym ma się na nowo nadzieję . Jego ogonek był tak samo opuszczony na początku jak teraz ogonek Żabki . A potem z każdym dniem nieśmiało powoli podnosił się do góry , by w końcu zamerdać na mój widok . To była dla mnie cudowna chwila .
Topikowi udało się . Ma swój ciepły dom i swoją ukochaną Panią .

Teraz wszystkich , którzy byli z Topikiem , trzymali za niego kciuki , proszę o to samo dla maleńkiej Żabki . Może jej ogonek też w końcu zacznie merdać i szczęście się do niej uśmiechnie jak do Topika .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to jestem u Żabeczki i mam nadzieję, że Maleńka jak najszybciej znajdzie swój ciepły domeczek...
Skoro już znalazła się w Twoich rękach Piesiu, to teraz będzie już tylko lepiej!!!
Będę zaglądać do Maleńkiej i na bieżąco podrzucać wątek, żeby choć w taki mały sposób pomóc Kruszyneczce:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']No to jestem u Żabeczki i mam nadzieję, że Maleńka jak najszybciej znajdzie swój ciepły domeczek...
Skoro już znalazła się w Twoich rękach Piesiu, to teraz będzie już tylko lepiej!!!
Będę zaglądać do Maleńkiej i na bieżąco podrzucać wątek, żeby choć w taki mały sposób pomóc Kruszyneczce:)[/QUOTE]

Dziękuję Saruniu . Postaram się napisać o niej potem trochę więcej . Jak najszybciej musimy ją ogłaszać , bo zima się zbliża wielkimi krokami . Gdyby chociaż jakiś tymczas ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1234']jak bedzie tekst ogłoszeniowy pomoge z ogłaszaniem[/QUOTE]
Dziękuję . Postaram się jak najszybciej coś napisać . Dopiero zaczęłam się nią zajmować , jest przerażona , ale jak już znajdzie się blisko człowiek wtula się w niego całym małym ciałkiem.
Żabka znajduje się teraz na wybiegu , gdzie znajduje się bardzo mało psów i kontakt i praca z nimi jest ułatwiona. W czasie gdy nie mogłam przyjeżdżać do schroniska oswajaniem Żabki zajmowała się Madzik razem z Dominiką . Próbowały zdobyć jej zaufanie paróweczką :). Muszę powiedzieć , że jak dostałam Żabkę wczoraj na smyczy , żeby iść z nią na spacerek , to maleńka bardzo mnie zaskoczyła . Kucnęłam przy niej , a ona wtuliła się we mnie . Spodziewałam się raczej , że będzie próbowała mnie kąsać jak poprzednio jak wyciągałam do niej rękę .
Poszłyśmy razem z innymi psami na spacerek , długi spacerek , podczas którego zaobserwowałam , że Żabka boi się wielu rzeczy i od razu się kuli . Ale jak była na smyczy pozwalała się głaskać . Potem znowu puszczona luzem na wybiegu znowu nie pozwalała się głaskać a próby pogłaskania kiedy była blisko wolontariuszki , która miała z nią do tej pory największy kontakt kończyły się próbami kąsania . W końcu kiedy udało mi się ją w siebie wtulić maleńka powoli poddawała się mojemu głaskaniu. Na początku z niepewnością i lękiem . czułam jak była spięta i przerażona . Długo siedziałyśmy zanim poczułam jak powoli przyjmuje inną pozycję i z większą ufnością przytula się do mnie i pozwala się głaskać. To było piękne uczucie . Z bólem się z nią rozstawałam.

[U]Maleńka jest naprawdę bardzo spragniona ciepła i przytulenia i jak się otworzy i zaufa ludziom będzie cudownym przyjacielem.[/U]
Pracować z nią będzie więcej wolontariuszek , bo im więcej ludzi pokaże jej dobre strony człowieka tym większe szanse , ze zaufa w końcu ludziom w ogóle .

[U]Uśmiecham się też ładnie o banerek :) , bo Topik już znalazł domek , więc w jego miejsce mogłabym wstawić sobie Żabkę :)[/U]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
mam dobre wieści - dzisiaj byłam w schronisku i prawie 2 godziny byłam na wybiegu gdzie jest Żabka - tam też jest Antoś, którym się opiekuję. Żabka kilka razy wskakiwała na moje kolanka (nawet jak nie miałam kiełbaski) i nawet mnie lizała....
Ze złych wieści to Żabka mocno reaguje na zimno - jak przyjechałam cała się trzęsła - jak ją utuliłam i potarłam to było ciut lepiej.
Cioteczki trzeba jak najszybciej wyciągnąć Żabkę ze schroniska!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzik34']Witajcie,
mam dobre wieści - dzisiaj byłam w schronisku i prawie 2 godziny byłam na wybiegu gdzie jest Żabka - tam też jest Antoś, którym się opiekuję. Żabka kilka razy wskakiwała na moje kolanka (nawet jak nie miałam kiełbaski) i nawet mnie lizała....
Ze złych wieści to Żabka mocno reaguje na zimno - jak przyjechałam cała się trzęsła - jak ją utuliłam i potarłam to było ciut lepiej.
Cioteczki trzeba jak najszybciej wyciągnąć Żabkę ze schroniska![/QUOTE]

Madzik34 - widziałam jak Żabcia się cieszyła :) byłam w szoku bo normlanie do wolontariuszy boi się podejść. Ale to dobrze że się przyzwyczaja :)
w piątek jak mi się uda porobie więcej zdjęć Żabci :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="javascript:void(0);"][IMG]http://i1209.photobucket.com/albums/cc382/wildwolfhowling/plakatA4.jpg[/IMG][/URL]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Przepraszam, że nie w temacie…[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Oto piękny plakat zachęcający wszystkich do udziału w Dniu Kundelka w naszym schronie Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto. Przewidywana moc atrakcji a największą będę oczywiście nasze rozkoszne psiaki
UWAGA! Komplet szczepień (bez wścieklizny) za 35 zł [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Żabko mam nadzieję, że ten banerek przyniesie Ci szczęście :)

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/216567-Jamniczkowata-Żabka-przerażona-człowiekiem-i-schronem-.-Kolejna-zima-w-zimnej-budzie"][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-QcLUuqKwf_o/TqaTQXWNAmI/AAAAAAAAA0Y/rf6G3CjAGvo/s250/qz13xu-1.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jofracy']Żabko mam nadzieję, że ten banerek przyniesie Ci szczęście :)

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/216567-Jamniczkowata-Żabka-przerażona-człowiekiem-i-schronem-.-Kolejna-zima-w-zimnej-budzie"][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-QcLUuqKwf_o/TqaTQXWNAmI/AAAAAAAAA0Y/rf6G3CjAGvo/s250/qz13xu-1.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Dziękuję bardzo serdecznie:):):) .

Madzik była dzisiaj u Żabki zawieść jej budkę z gąbki do włożenia do drewnianej budy w której Żabka śpi . Jak tu wejdzie to pewnie napisze jakie nasza Żabka robi błyskawiczne postępy i jak się otwiera i tuli do człowieka :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Piesia! rozsyłałaś gdzieś wątek Żabuni? Może trzeba o Niej wspomnieć na ogólnym jamnikowym?[/QUOTE]
Wątku nie rozsyłałam , jak bym mogła się do Ciebie Saruniu o to uśmiechnąć :) . O ogólnym jamnikowym myślałam , ale muszę najpierw sklecić kilka fajnych zdań o niej , a w tym tygodniu ciężko . Wychodzę rano , wpadam na pół godziny i znowu lecę , wracam wieczorkiem i już nie umiem sklecić nic sensownego a nie chcę nic jałowego pisać . Mam nadzieję , że w piątek dam radę coś stworzyć .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Piesiu! A ile Żabka może mieć latek?
Ja myślę, że warto Ją wrzucić na ogólny, jak najszybciej i prosić Isadorkę o umieszczenie Jej na SOS.
Ja to zrobię, tylko napisz mi ile Ona ma latek...[/QUOTE]
Mniej więcej 4-5 . Miała około 2-3 jak trafiła do schronu , a przebywa w nim już 2 lata . Jest wysterylizowana.
Dziękuję Saruniu , a kilka zdań o niej może uda Ci się sklecić z tego co napisałam o niej wcześniej . A jak napiszę jakiś ładniutki tekst do ogłoszeń to wtedy na SOS też można by zmodyfikować.

Link to comment
Share on other sites

Przedstawiam Wam Żabkę...
Żabka to maleńka 4-5 letnia, wysterylizowana jamnisiowa Niunia, która przebywa w schronisku w Obornikach k/Poznania.
Jest przerażona schronem i mocno zalękniona. Jeszcze nie dawno drżała na widok człowieka.
Wolontariuszki ze schroniska postanowiły zacząć pracować z Żabką, żeby zdobyć jej zaufanie i przywrócić Jej wiarę w człowieka.
Maleńka jest spragniona miłości, ciepła i przytulania.
Pomóżmy Jej przywrócić zaufanie w ludzi, a Ona zapewne zostanie Cudownym Przyjacielem.

Może być coś takiego? Plus fotki oczywiści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Przedstawiam Wam Żabkę...
Żabka to maleńka 4-5 letnia, wysterylizowana jamnisiowa Niunia, która przebywa w schronisku w Obornikach k/Poznania.
Jest przerażona schronem i mocno zalękniona. Jeszcze nie dawno drżała na widok człowieka.
Wolontariuszki ze schroniska postanowiły zacząć pracować z Żabką, żeby zdobyć jej zaufanie i przywrócić Jej wiarę w człowieka.
Maleńka jest spragniona miłości, ciepła i przytulania.
Pomóżmy Jej przywrócić zaufanie w ludzi, a Ona zapewne zostanie Cudownym Przyjacielem.

Może być coś takiego? Plus fotki oczywiści.[/QUOTE]

Dziękuję Saruniu , jasne , że może być :) . Ja już uciekam . Jutro zaglądnę do maleńkiej .

Link to comment
Share on other sites

będzie to trochę niemądre co napiszę ale na tym zdjęciu oczy i spojrzenie Żabki przypominają mi aktorkę Marię Pakulnis (pierwsze skojarzenie po spojrzeniu na fotkę)
[IMG]http://i54.tinypic.com/qz13xu.jpg[/IMG]
(nie, nic a nic nie piłam...;))

3mam kciuki za małą, wygląda na bystrzachę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...