Jump to content
Dogomania

Dziwna narośl na nosie


Dzangyl

Recommended Posts

Na nosie mojego psiaka pojawiła się dziwna narośl, koloru brudno różowego. Nie mam pojęcia co to może być a przed wizytą u weterynarza chciałbym się dowiedzieć czy to coś groźnego czy może jakaś bardziej "popularna" choroba. Poniżej zamieszczam zdjęcia:

[IMG]http://i54.tinypic.com/cn53q.jpg[/IMG]

[IMG]http://i56.tinypic.com/15qrbrp.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój pies ma narośl która wygląda jak malutki kalafior niedaleko nosa. Weterynarz powiedział, że to najprawdopodobniej nowotwór niezłośliwy. Można to zasuszyć, ale pies musi być poddany narkozie i nie wiadomo czy się wybudzi po narkozie, bo choruje na serce. Ma 12 lat.

Link to comment
Share on other sites

Foksiu ale co ma wspólnego brodawczak w okolicy nosa z tym czego mozna sie domyslać z tych nieostrych zdjęć? To z pewnoscia juz rozległy ( i zapewne przykry dla psa) stan zapalny i obrzęk. A na jakim tle ? Ukąszenie przez owada? Infekcja po skaleczeniu? Zapalenie odmieszkowe? Przyczyn może byc wiele i żadne forum wizyty u weta i dokładnego obejrzenia tej zmiany nie zastąpi. I radze z tą wizyta nie zwlekac bo pies sie najprawdopodobniej męczy

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy nagle, nie było mnie w domu 2 tygodnie i jak wróciłem to coś takiego już miał, teraz też mnie nie ma w domu i nie mam jak z psiakiem do weta skoczyć. Mówię rodzinie żeby ktoś się wybrał ale... podobno się to już zmniejszyło i zaczyna znikać a piesek w ogóle nic sobie z tego nie robi, zachowuje się normalnie. Mimo wszystko nadal nalegam na rodzinkę zeby ktoś się w końcu do weterynarza z nim wybrał. A jak nie to będę w ten weekend wdomu to się sam przejdę.

PS. Przepraszam za jakość zdjęć, robione były starym telefonem bo 'nowy' się zepsuł...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...