Jump to content
Dogomania

Smycze na każdą okazje?


AnAn

Recommended Posts

Cześć.
Od razu mówię, że nie wiem czy temat pasuje, ale nie wiedziałam jaki dać :p

Otóż moja koleżanka, mająca psa a'la cocker spaniel, ma chyba z milion smyczy i obroży. I dobiera je w zależności od pogody, czy tego w jaki sposób się ubierze (w sensie że zawsze pies ma na sobie smycz i obrożę pod kolor do jej ciuchów). I tak się zastanawiam, co wy o tym sądzicie? Wasze psy mają jedną, może dwie obroże i smycze, czy też tak dużo?

Wg mnie można mieć np. dłuższą smycz na spacery po lesie, jakąś krótką do miasta, inną treningową i takie wybierane pod tym kątem.

A wy jak sądzicie??

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 6 obrozy dla jednego psa i ok. dziesięciu smyczy dla dwoch. Nie uwazam zebym miala tego za duzo i jak widze cos co mi sie podoba to to kupuje. Na szafce lezy tylk oto co uzywam, reszta jest w pudelku. Jak wybiore jakis komplecik to zazwyczaj uzywam go przez jakis czas, czasami jest to tydzien a czasami kilka miesiecy. Ale nie zmieniam psu obrozy w zaleznosci od tego jak sie danego dnia ubralam. Hehe, Twojej koleżance musi się nudzić - to tak wg mojej opinii ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies ma całe 3 obroże, z czego jedną chcę sprzedać, a druga jest za mała (i tak zawsze chodzi w szelkach). A oba psy na spółkę mają 2 smycze i chodzą w nich na przemian, jak komu wygodnie. Jak widać, garderobę mają ubogą ;) ale jakoś nie kolekcjonuję psich akcesoriów

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Mam dwa psy i razem mają 6 smyczy i około 5 obroży. Miałam tego znacznie więcej, ale porozdawałam. Mam jeszcze jedne szelki, ale tego to nie używam. Mi się wydaje, że kiedy smycz i obroża jest dobrana do koloru ubrania właściciela to to fajnie wygląda, ale bez przesady, żeby to ciągle zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wikikoniki'][IMG]http://i39.tinypic.com/10drseg.jpg[/IMG]

Obróżka nowa jest w prawym górnym rogu :p
Jestem z niej bardzo zadowolona ;)
Cała nasza kolekcja wraz z zabawkami ;)[/QUOTE]

łanda kolekcja :D a ta nowa obróżka to różowa jest tak? Dobrze widzę? ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']Lejdi ma:
-Różową obrożę
-Niebieską obrożę.
-czerwone szelki.
-kolczatkę.
-kantarek.
-smycz automatyczną 5 m.
-smycz automatyczną 8m
-smycz zwykłą czerwoną.
-smycz zwykłą różową.
-smycz łanicuchową.
-różową chustę.
i...różową kamizelkę i kwiatową koszulkę...;)[/QUOTE]

Maaaało... :-o

Link to comment
Share on other sites

Znaczy ja mam jeszcze jakieś rzeczy kupione zanim kupiłam psa - wtedy chodziłam na spacery z niektórymi psami znajomych (i musiałam mieć własną obrożę, żeby nie musieć psa brać w kolczatce), pomagałam w szkoleniu, czy jakimś znajdom kupowałam sprzęt.
I z tamtych czasów mam, ale nie używam:
- 1 smycz zwykłą jasnozieloną
- 1 smycz zwykłą, trochę dłuższą, oliwkową
- obrożę zieloną na duuużego psa
- obrożę skórzaną na średniego psa
- smycz flexi
A poza tym mam dla luny:
- szelki do samochodu
- niebieską obrożę materiałową
- niebieską smycz przepinaną
- czarną obrożę skórzaną
- czarną smycz przepinaną
- kantarek
I ja z nią wychodzę w czarnym komplecie i kantarku, a moja siostra w niebieskim komplecie (nie ze względu na kolor, tylko dlatego, że wg niej niebieską smycz wygodniej się trzyma, bo jest szersza i trochę krótsza).

A poza tym lubię mieć sprzęt na różne psy, bo czasem jeszcze szkolę niektóre psiaki znajomych, i się rzeczy przydają, ale tak poza tym to go nie używam^^

A i w lutym na wystawie chcę kupić jakiś fajny komplet dla Luny, jeśli coś ciekawego będzie :>

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka ma 15 obróżek, 2 pary szelek(niedługo kupujemy do canicrossu i porządniejsze guardy), 8 smyczy, jakieś linki/taśmy treningowe...
Ale nie potrafię nie kupić rzeczy, która mi się nie spodoba :D
Choć niedługo pewnie zrobię w nich porządek, tych na zatrzask się na pewno pozbędę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...