Jump to content
Dogomania

Kto może odłowić psa?


xyzxyz

Recommended Posts

Witam. Mam do Was pytanie. Od ponad pół roku w okolicy wałęsa się bury kundelek. Atakuje rowerzystów, rozszarpał kota sąsiadów, za to łatwo go przegonić, robiąc zamach ręką. Ostatnio jednak stał się strasznie uciążliwy dla mnie i mojej rodziny. Otóż koczuje przy posesji, próbując "wywawić" moje psy. Wystarczy, że ktoś nie zamknie furtki, a moje zwierzaki czmychają i wybierają się na wycieczkę z włóczęgą. Raz doszło do tego, że jeden z nich wrócił po czterech dniach, a drugi odnalazł się na sąsiedniej wsi dopiero po trzech tygodniach. Nie mogę przygarnąć tego psa, bo mam już własne i nie dałabym rady z utrzymaniem. Nie wiem, gdzie mogę zadzwonić, żeby odłowili bezdomnego. Mieszkam w małej miejscowości na pograniczu woj.mazowieckiego i świętokrzystkiego. Zdaje się, że najbliższe schronisko mieści się w Radomiu, ale u nas nikt nie wyłapuje wałęsających się psów. Z kim powinnam się skontaktować, by odłowili tego zwierzaka?

Link to comment
Share on other sites

Sęk w tym, że na sąsiedniej wsi był podobny problem, tyle że z psem naprawdę agresywnym, który atakował dzieciaki, czekające na szkolny autobus na przystanku. Mimo zaangażowania wielu mieszkańców gmina po prostu miała to gdzieś. Więc małe szanse, że zajmą się tym

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Próbuję, ale to walka z wiatrakami, a robi się coraz ciekawiej... mój pies, ulubiony towrzysz bezdomnego jest teraz pilnowany non stop, kiedy nie ma domowników, jest na uwięzi i "Burek" nie ma jak wyciągnąć go na wędrówki, więc jakimś cudem dostaje się na posesję i przesypia w budzie z moim :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...