Jump to content
Dogomania

Rak płuc


Alessandra

Recommended Posts

Na początku przepraszam, jeśli dodałam do złej kategorii.
U mojej babci psa wykryto raka płuc. To jest jamnik, ma 10 lat. Fakt, że już nie młody, ale jeszcze jakiś miesiąc temu był taki wesoły, bawił się miśkami itp. Jakieś trzy tygodnie temu zaczął bardzo mało jeść, chudł w oczach. Do tego chyba miał problemy z oddychaniem. Babcia poszła do weta, pies dostał 8 zastrzyków, ale wet powiedział, że nie ma sensu leczyć go. Rak płuc. Zastrzyki nie zadziałały. Pies je czasami tylko jakieś ciastka z biedronki, innego nic nie chce jeść.
Dziś odwiedziłam babcię i zauważyłam, że pieskowi powiększył się brzuch, co dziwnie wyglądało z wystającymi żebrami. Nie wiem co to może być, może mu się woda zbiera tam czy coś?
Moje pytanie jest takie czy można jakoś pomóc pieskowi z rakiem płuc, nie wiem czy on cierpi czy nie, ale chciałabym mu ulżyć. Sama nie mam psa i traktuje go trochę jakby był moim.

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej dopytać weterynarza? Jeśli pies ma objawy bólu to oczywiście są środki przeciwbólowe; jeśli zbiera się dużo płynu, można go ściągnąć, ale jeśli nie jest go dużo i nie powoduje on dyskomfortu to lepiej nie ruszać, zadziałać czymś delikatnie moczopędnym - oczywiście po konsultacji z wetem.

Btw rak płuc sam w sobie to u psów rzadkość, zwykle jest po prostu efektem przerzutów z innych narządów - w domu, w którym mieszka piesek, ktoś palił/pali papierosy?

Link to comment
Share on other sites

Plus jeśli pies nie był dokładnie diagnozowany i nie wiadomo co tam w środku jest, to opisane przez Ciebie powiekszenie brzucha może być efektem powiększenia wątroby, czy z powodu nowotworu pierwotnego w niej się znajdującego, czy obciążenia chorobą i lekami. To nie musi być płyn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...