Jump to content
Dogomania

"Poradnik dla hodowców psów Genetyka w praktyce"


BooBC

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i ostatecznie trafiłem na nią w jakiej księgarni wysyłkowej (ostatni egzemplarz). Już prawie skończyłem czytać.
Oceniam ją bardzo wysoko. Każdy kto myśli o hodowli powininen ją przeczytać. Warta była tych poszukiwań - naprawdę warta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,
Mam wielką prośbę. Potrzebuję z tej książki cytatu dotyczącego definicji "rasy" i "psa rasowego", do pracy magisterskiej. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś zechciał mi to znaleźć i napisać ( z numerem strony)Kiedyś oglądałam tą książkę,ale niestety teraz nie mam do niej dostępu.

Link to comment
Share on other sites

"Rasa to grupa spokrewnionych osobników, podobnych do siebie zarówno pod względem genotypu, jak i wyglądu zewnetrznego; kojarzone ze sobą dają potomstwo, wyglądające tak jak rodzice.
Rasy zatem stanowią oddzielne, wyróżniające się określonymi cechami grupy w obrębie gatunku. Jak już wspomniałem wcześniej, różnice rasowe wśród psów są znacznie większe niż wśród innych zwierząt. Współczesne rasy, choć z pewnością powstały juz przed wiekami, oficjalną historię, zapisaną w księgach rodowodowych, mają nie dłuższą niż 100-150 lat. W tym czasie zaś zmieniły się znacznie bardziej niż w poprzednich stuleciach., a to wskutek planowanej, przemyslanej hodowli. Niektóre znane nam obecjie rasy powstały wskutek celowego krzyżowania ras już istniejących. Większość tak powstałych ras stworzono na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku."

str.10-11

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obawiam się że w internetowej księgarni nie znajdziesz :-( Może idź do księgarni i powiedź że jesteś zainteresowana tą książką ... u mnie też jej nie było, ale pani mi ją przywiozła, bo ja jakoś przez internet nie lubię zamawiać.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='palma']Obawiam się że w internetowej księgarni nie znajdziesz :-( Może idź do księgarni i powiedź że jesteś zainteresowana tą książką ... u mnie też jej nie było, ale pani mi ją przywiozła, bo ja jakoś przez internet nie lubię zamawiać.

Pozdrawiam[/quote]


A dla mnie właśnie Internet był przy poszukiwaniu tej książki zbawieniem. Nie pamiętam już nawet gdzie dokąłdnie ale włąśnie szukałem szukałem i trafiłem gdzieś na ostatni egzemplarz. Radzę tylko szukać niekoniecznie po tytule ale np tylko autora w wyszukiwarce a potem zaglądać bezpośrednio na strony i przeglądać ofertę ..... - książka warta zachodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Są problemy, są, ale moim zdaniem warto, podstawy genetyki w wykonaniu Willisa są warte takiego "wysiłku":loveu:

Idźcie do "Matrasa", podejdźcie do komputerka dla klientów i spr. czy nie ma na magazynie. A jak nie ma to i tak zapytajcie:razz:

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą sprawdziłam i widzę, że na [URL="http://www.superkarmy.pl"]www.superkarmy.pl[/URL] jeszcze jest. Może Wam też się jeszcze uda. Trzymam kciuki.

[URL]http://www.superkarmy.pl/product_info.php/products_id/3957[/URL]

Link to comment
Share on other sites

chyba zaczne nawiedzac MATRASY :evil_lol: wogole to napisalam do wydawnictwa ale odpowiedzieli ze narazie nie planuja dodruku. kurcze bez sensu przeceiz jest tylu chetnych na ta ksiazke...
a z cena w tym sklepie to mocno przegieli, chyba im sie cos pomylilo, przeciez kosztowala 40 zl a ci 70... kpina
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...