Jump to content
Dogomania

Hodowle posiadające swoje strony internetowe - UWAGA NA OSZUSTÓW!


shanon

Recommended Posts

[FONT=Arial][SIZE=2]Chciałabym przestrzec wszystkich hodowców przed tzw. oszustwami domenowymi.
[/SIZE][/FONT]

Jak wygląda procedura oszustwa?:

[FONT=Arial][SIZE=2]Kilka dni temu odebrałam telefon od pani Agnieszki - nazwiska nie podała, nr tel. był zastrzeżony.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Pani powiedziała, że dzwoni z serwisu, na którym mam stronę i że [B]ktoś chce wykupić u nich domenę o tej samej nazwie, tylko
[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]z innym rozszerzeniem.[/B]
Pani dodatkowo stwierdziła, że ten ktoś ma również hodowlę psów i r[B]ównież tej samej rasy![/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Następnie zaproponowała zastrzeżenie nazwy za ok 200 zł miesięcznie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W pierwszej chwili byłam zaskoczona i odpowiedziałam, że oczywiście nie chcę żeby ktoś występował w internecie pod podobną nazwą,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]aczkolwiek zdumiało mnie, że ktoś chce używać identycznej nazwy, tym bardziej że ZkwP nie rejestruje 2 hodowli pod tą samą nazwą.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Po usłyszeniu ceny odpowiedziałam więc, że nie chcę skorzystać z oferowanego zastrzeżenia nazwy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Pani wyraźnie poirytowana powiedziała: "więc mam im sprzedać te domeny, tak?"
I rozmowa się zakończyła.[/SIZE][/FONT]

Po przemyśleniu sytuacji doszłam do oczywistego wniosku, że pani bezczelnie kłamała, aby wyłudzić ode mnie te 200zł miesięcznie, za rzekomą rezerwację nazwy, na której i tak nikomu nie zależy.
[FONT=Arial][SIZE=2] Moje podejrzenia potwierdziły się po przejrzeniu informacji w Internecie np. tu:

[/SIZE][/FONT]http://www.oszustwsieci.pl/oszustwo_domenowe.php

i tu:

[FONT=Arial][SIZE=2]http://e-busines.info.pl/wystrzegaj-sie-www/malwersacje-domenowe.html?start=1

Tak więc drodzy Hodowcy nie dajcie się nabić w butelkę![/SIZE][/FONT] :)





[FONT=Arial][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

o, ciekawe.
dlatego ja mam stronę na serwerach hiszpanskich. (choc moja strona od roku w budowie.... oj i nie wiem kiedy skonczę....). Polecam szukanie na zagranicznych serwerach - dużo taniej jak w Polsce! Nawet z tym samym zakonczeniem nazwy.
a dwie identyczne nazwy nie moga istnieć nie tylko w ZKwP, ale i w całym FCI.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

to już nawet do hodowli doszli? co robią z firmami, to głowa mała. posuwają się o dużo dalej. na przykład za małą kasę robią ośmieszającą strone internetową z błędami, ale żeby je usunąć, zedytować, trzeba już kupę kasy wyłożyć. a faktury za niezamawiane usługi to codzienność. odsyłasz bezprawnie wystawioną fakturę, a za pół roku przychodzi pismo z firmy windykacyjnej, że sprzedano twój dług a kwota wzorsła o XX% z racji odsetek i kosztów dodatkowych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...