Jump to content
Dogomania

Mia -biała , wychudzona bokserka potrzebuje pilnie pomocy - zbieramy na hotelik .


aanka

Recommended Posts

  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boksia jest zaszczepiona i zaczipowana .
Dopiero jutro będę mogła do niej iść ,bo ma być porozumienie podpisane jakoweś ..:cool3:
dziś nie wpuścili :mad:.:shake:
można zwariować ..
Wiesz , wet . i tak dokładnie jej nie zbada tutaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mika i Sylwia']Dobrze by było żeby była zaszczepiona i posiadała książeczke zdrowia wolała bym żeby obejżał ją weterynaż i określił stan jej zdorwia bo najczęsciej oprucz wizyty przed i po adopcyjnej to również jest warunkiem adopcji gdyż do adopcji oddaje sie [B]zwieże przebadane[/B][/QUOTE]

i tak zaraz po przyjściu do domu powinien właściciel wybrać się do weterynarza, bo wiadomo, że w schroniskach byle jak badają

Link to comment
Share on other sites

W przechowalni psiaki nie mają książeczek. Jak trafiam z nową rodzinką do weta, to proszę zawsze o wykonanie wszystkich zabiegów za które płaci miasto a książeczkę biorę na siebie. Sunia powinna być zaczipowana, zaszczepiona - wścieklizna, odrobaczona i odpchlona. Jak domek będzie to ja biorę książeczkę na siebie w takim sensie, że pokryję koszty niewielkie zresztą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mika i Sylwia']Dobrze by było żeby była zaszczepiona i posiadała książeczke zdrowia wolała bym żeby obejżał ją weterynaż i określił stan jej zdorwia bo najczęsciej oprucz wizyty przed i po adopcyjnej to również jest warunkiem adopcji gdyż do adopcji oddaje sie zwieże przebadane[/QUOTE]


ksiazeczka zdrowia jako swistek, kilka kartek, kosztuje doslownie 3zl. czy chodzi wiec o posiadanie tego swistka, czy jakies specjalne informacje w niej? z takich info moze byc na te chwile podany tylko wiek, plec, rasa psa, imie i pieczatka o szczepieniach.
wiec wg mnie nie jest to wiele warty swistek.

ludzie, ktorzy adoptuja psy ode mnie ze schronu dziwia sie,ze pies ksiazeczki nie dostaje. a ja sie dziwie tym ludziom o to. bo psy dostaja karte schroniskowa, na ktorej wbite sa daty szczepienia i odrobaczenia-a kto dopilnuje, czy ten pies zjadl dzis tabletke? dlatego dom ma sam tego pozniej dopilnowac, a nie isc na latwizne,wg mnie.
to na wlascicielu spoczywa obowiazek zadbania o psa i wylozenia takich funduszy, ktore sa niezbedne.


z TA SUNIA i tak nowy ds bedzie musial isc od razu do weta, na przeglad i zrobic podstawowe badania, np krwi. oraz stosowac dalsze zalecenia weta.
na pewno trzeba odrobaczyc sunie, bo po schronie, jaki by nie byl psy czesto maja robaki. powtorka za 2 tyg. a szczepienie na wscieklizne dopiero po odrobaczeniu. kolejne szczepienia- parwo i nosowka, chyba znow za kilka tyg. a pozniej sterylizacja

wiec nie ma tak latwo :D

mam nadzieje, [B]ze ktos nieodwolalnie dopilnuje, by ds wykonal sterylizacje jeszcze w tym roku[/B] i nie dipuscil do rozmnozenia tej suni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota k.']W przechowalni psiaki nie mają książeczek. Jak trafiam z nową rodzinką do weta, to proszę zawsze o wykonanie wszystkich zabiegów za które płaci miasto a książeczkę biorę na siebie. Sunia powinna być zaczipowana, zaszczepiona - wścieklizna, odrobaczona i odpchlona. Jak domek będzie to ja biorę książeczkę na siebie w takim sensie, że pokryję koszty niewielkie zresztą.[/QUOTE]
tak DOROTKO
ZASZCZEPIONA NA WSCIEKLIZE BO TO OBOWIAZEK....
jest ładna i mysle ze spokojna...i niech trafi do najlepszego domku
ale wydaje mi sie ze osoby tutaj popisujace sie erudycja
malo wiedza o psie i robia zla robote
Nikomu nie wystawiam papierka ale podchodzcie do ludzi bardziej z sercem a nie
z zaleceniami i nakazujaco.....
Ja bym, zrezygnowala z adopcji po ostatnim wpisie i poszukala innego psa
co zrobi Paolka i jej kolezanka nie wiem
nadmienie ze Paolka pomogla oddac do adopcji 4 astki z naszego schroniska i maja sie dobrze i
jestem zadowolona....
Zaden pies nie poszedł bez ksiazeczki zdrowia
z fotografia i wpisem ze odrobaczony ...co nie jest fikcją u nas
zaszczepiony i odpchlony.Takie sa wymogi....
i nie wciskac tutaj kitu ze ksiazeczka jest nie wazna.
Dziekuje Dorotko
MASZ RACJE

Link to comment
Share on other sites

tAK , WŁAŚNIE ,Ona trafi do dobrego domu ,a nie takiego ,gdzie cały czas są pytania o to ,czy jest zdrowa .
a w zamian zero info o potencjalnym domu.
Uważam ,że Kora i ine osoby mają rację..
Giselle , dlaczeg o się tak denerwujesz ?.
Rozmawailam tel o suni i Kora , czy Ma rta z Fundcji doskonale wiedzą ,jaka jest .
Rozmawiałam z MIiką też tel i nie tylko z Miką ..
dlaczego skasowałasś końcówkę swojego wpisu / gISELLE .
Kluska chyba nie jest tematem wątku ? Dzwoniłam do wet . i sunia jest zaszczepiona i zaczipowana także ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']tak DOROTKO
ZASZCZEPIONA NA WSCIEKLIZE BO TO OBOWIAZEK....
jest ładna i mysle ze spokojna...i niech trafi do najlepszego domku
ale wydaje mi sie ze osoby tutaj popisujace sie erudycja
malo wiedza o psie i robia zla robote
Nikomu nie wystawiam papierka ale podchodzcie do ludzi bardziej z sercem a nie
z zaleceniami i nakazujaco.....
Ja bym, zrezygnowala z adopcji po ostatnim wpisie i poszukala innego psa
co zrobi Paolka i jej kolezanka nie wiem
nadmienie ze Paolka pomogla oddac do adopcji 4 astki z naszego schroniska i maja sie dobrze i
jestem zadowolona....
Zaden pies nie poszedł bez ksiazeczki zdrowia
z fotografia i wpisem ze odrobaczony ...co nie jest fikcją u nas
zaszczepiony i odpchlony.Takie sa wymogi....
i nie wciskac tutaj kitu ze ksiazeczka jest nie wazna.
Dziekuje Dorotko
MASZ RACJE[/QUOTE]



nie pisz nic o mnie tak, jak ja nie pisze nic o tobie na watkach.
dla mnie ciebie nie ma. wiec i ty sie nie odnos nigdy w zyciu do moich postow.
zegnam

Link to comment
Share on other sites

Aanka czy Ty możesz mi zrobić wizytę przedadopcyjna koło Boleławca?
Miejscowość Pasternik.

Co do Boksi to wezwałam już dziewczyny z Wrocławia z Bokserów w potrzebie.
Proszę nie wydawać jej bez sterylizacji. No chyba że do mnie bo właśnie mam Białego Czestera z jajkami ....będą śliczne boksiątka. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']
Proszę nie wydawać jej bez sterylizacji. No chyba że do mnie bo właśnie mam Białego Czestera z jajkami ....będą śliczne boksiątka. ;-)[/QUOTE]


heheheh sliczne naprawde :)

swieta racja, bez sterylki nie powinno sie jej wydac. a na sterylke to ja na dt lub hotel trzeba wyciagnac. miejsce u zuzim czeka za 300zl przypominam. moze to byloby najrozsadniejsze? tylko kaska na hotel i sterylke......
chyba, ze wroclawskie boskiowe cos wymysla, bo ich tam sporo tez jest. ja do nich nie pisalam.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie .kolezanka bardzo chciała zaadoptowac sunie Biała boksereczke ale musimy zrezygnowac powiewarz Panie robia straszny problem jesli pytamy o szczepienia lub ksiazeczke zdrowia kolezanka ma dziecko 4 letnie i to jest wazne czy psina jest zastrzepiona czy tez nie !!! przypomne raz jeszcze pomogłam w adopcjach AMSTAFFFOW Jedna z tych psin została ze mna w domy juz prawie 3 latka ja mam ale wiedziałam o tych psach wiele naprawde wiele bo tez mam corke i dla mnie było wazne czy jest zastrzepiona i czy jest łagodna czy toleruje Uwazam ze te pytania co z kolezanka zadałysmy sa wazne i nic złego w tym nie widze .Ja ma Kajeczke prosze wejsc na strone kaji i sprawdzic po poł roku jak Kaja była u mnie okazało sie ze ma dysplazje stawow biodrowych OPEROWAŁAM KAJE bo ona jest dla mnie jak druga moja corcia !!!!!!!!!!!!!!! Nie jestem jakas nieodpowiedzialna gówniara ze tylko wchodzi zeby głowe zawracac ale niestety panie nas tak odebrały !!!!!!!!! Jest mi przykro ze nie chcecie dobrego odpowiedzialnego domu dla suni I mam wrazenie ze Panie nie dorosły do tego zeby załatwiac adopcje !!!!! Pozdrawiam Paolka A wogole to Panie chyba sobie robia jakies zarty !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATRYK I PAOLKA']Witam ponownie .kolezanka bardzo chciała zaadoptowac sunie Biała boksereczke ale musimy zrezygnowac powiewarz Panie robia straszny problem jesli pytamy o szczepienia lub ksiazeczke zdrowia kolezanka ma dziecko 4 letnie i to jest wazne czy psina jest zastrzepiona czy tez nie !!! przypomne raz jeszcze pomogłam w adopcjach AMSTAFFFOW Jedna z tych psin została ze mna w domy juz prawie 3 latka ja mam ale wiedziałam o tych psach wiele naprawde wiele bo tez mam corke i dla mnie było wazne czy jest zastrzepiona i czy jest łagodna czy toleruje Uwazam ze te pytania co z kolezanka zadałysmy sa wazne i nic złego w tym nie widze .Ja ma Kajeczke prosze wejsc na strone kaji i sprawdzic po poł roku jak Kaja była u mnie okazało sie ze ma dysplazje stawow biodrowych OPEROWAŁAM KAJE bo ona jest dla mnie jak druga moja corcia !!!!!!!!!!!!!!! Nie jestem jakas nieodpowiedzialna gówniara ze tylko wchodzi zeby głowe zawracac ale niestety panie nas tak odebrały !!!!!!!!! Jest mi przykro ze nie chcecie dobrego odpowiedzialnego domu dla suni I mam wrazenie ze Panie nie dorosły do tego zeby załatwiac adopcje !!!!! Pozdrawiam Paolka A wogole to Panie chyba sobie robia jakies zarty !![/QUOTE]

Nie chce się wtrącać ale pyta pani o szczepienia i książeczkę zdrowia a tu nawet nie ma pewności czy ona jest bezpieczna dla tak małego dziecka. Co innego schron w Dzierżeniowie gdzie Psy mają kontakt z opiekunami i gdzie mniej więcej potrafią ocenić zachowania czworonoga.
Z tego co czytam w tym pkt nikt się psami nie zajmuje, nie sprawdza, nic o psie za bardzo nie wiadomo. A co jak suka zacznie wyskakiwac z zębami na maluszka - koleżanka odda? Rozumiem że są chęci, super, ale psa trzeba najpierw sprawdzić. Sprawdza się też domki tak aby psy trafiały odpowiednio. I nie ma się co tu denerwować.

Link to comment
Share on other sites

Lepiej ,aby Mika sama pisała tutaj...Paola.
NIE mam pojecia ,jak sunia się zachowa wobec małych dzieci . Nie mamy możliwości tego sprawdzić ..ja nie mam dzieci ......
,zwłaszcza ,ze był zakaz spacerów z psami do odwolania ..Jutro się okaże, o dalej .......
po ciężkich bojach udało mi się wczoraj wyjść z boksią na 1 spacer ...
jak sprawdzić psa do dzieci tak małych ?.
W innych warunkach może się pojawić całkiem odmienne zachowanie np .
PSINKA POTRZEBUJE SPOKOJU I RÓWNOWAGI EMOCJONALNEJ TERAZ ..
Cała się trzęsła ,jak galareta w boksie i nie chciała wychodzić z budy wcale , przed 2 dniam i jeszcze ...
Przy dotyku drgała . Musiałam z nią siedzieć w boksie ok. 15 min, zanim i dać jej kilo parówek ,aby można było wogóle z nią wyjść poza boks ..

dokładne przebadanie suczki jest TEŻ niemożliwe w warunkach schroniskowych..

Link to comment
Share on other sites

myślę ze najlepszy byłby DT aby poznac małą ... w poniedziałek wrócił inny boksiu z DS ... ugryzł , niesprawdzonego psa nie da się ocenić w ciagu godziny i zapewnić ze wszystko będzie dobrze .... a oddać do DS i za chwilę zabierać , to tylko krzywda dla psa

Link to comment
Share on other sites

Biorąc zwierzę z DT mamy pojęcie dotyczące jego charakteru, stosunku do zwierząt i w miarę możliwości dzieci. Niestety w warunkach schroniskowych pies, kot czy jakikolwiek inny futrzak jest często tak zestresowany i zdezorientowany, że takie testy mogą być niemiarodajne jak również z przyczyn czysto technicznych niewykonalne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...