Jump to content
Dogomania

Witajcie, też mam ONkę


Norah

Recommended Posts

Jestem tu pierwszy raz, więc jeśli coś pokopię to sorry. Chciałam się pochwalić, że też mam ON-kę, jest śliczna i kochana. Ma dopiero 4 miesiące, ale zapowiada się na dość rozumną psinkę. Może ktoś pamięta ile waży suczka w tym wieku mniej więcej i jaka jest duża? Bo spotkałyśmy ostatnio na spacerze ONa starszego od Norki o 2 tygodnie, i to było WIELKIE PSICHO już. Ale to może tylko kwestia płci...

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Witam w gronie milosnikow ONow!

Nie pamietam ile w tym wieku wazy szczeniak, bo moj piechu ma juz 5 lat, poza tym ja mam psa, a w tej rasie jest duzy dymorfizm plciowy. Poza tym dwa tygodnie dla takiego mlodego psiaka to baaardzo duzo.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

witam nową Onkę na forum :lol:

Jam mam psa, i w tym wieku co Twoja Onka ważył około 6 kg - jak się dokopie do moich notatek to mogę dokładnie napisać wiek i wagę gdyż ważony był raz w tygodniu.

Mogę powiedzieć, że waga zwiększała się średnio o 1,2kg tygodniowo a co ciekawe psiak był w tym okresie niejadkiem.

Sunia jest z reguły mniejsza i drobniejsza od psa więc pies starszy choćby o 2 tygodnie od Twojej suni będzie wyraźnie większy i ze 3-4kg cięższy.

Link to comment
Share on other sites

6 kg w wieku 4 miesięcy? :o znaczy się ON miniatura? :)

wiem, wiem, pewnie tygodni, ale mnie powaliło.

Bo Nora to coś około 20 kg i boki ma zapadnięte ja jakiś głodzony psiak.

A wasze też tyle spały? bo ona czasem nie może się dobudzić, żeby iść na spacer... miałczy jak kot, śpi jak suseł...

Link to comment
Share on other sites

Witam :) Ja tez jestem fanką ON-ów i mam też 3,5 miesięcznego pieska, który waży 22 kg. Tyle tylko że jest to ON długowłosy, a te są odrobine mocniejszej budowy. Szczenięta w tym wieku przewaznie sa jakby "zachudzone", bo bardzo szybko rosną a wszystko co zjedzą idzie właśnie we wzrost. Nic więc dziwnego że nie przypominają juz raczej puchatych kuleczek, lecz zabawne stwory o często zmieniejacych sie proporcjach ciala.Ale to jest właśnie urocze i słodkie u szczeniaczków :D . No i te cudowne klapnięte na różne strony uszki :D Pozdrawiam serdecznie właścicieli psiaków i ich podopiecznych :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj :D

Apropo wygladu.....To ze pies wyglada na zachudzonego to normalne....Moj wilczarz ma prawie 8m-cy,wazy jakies 65kilo i ma zapadniete boki :lol: Szczeniak powinnien byc szczuply,wrecz chudy bowiem wtedy nie sa tak bardzo stawy obciazone.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

)A moj On gdy bylam z nim na krajowej wystawie owczarkow niemieckich w Wiecborku to byl najwyzszym psem.A mialam wtedy niespelna 9 miesiecy(startowal w klasie szczeniat :o )

No cuz, chyba mu sie co nieco przeroslo rase.Az mi dziwnie gdy widze owczarki "normalnego " wzrostu.Jakies takie male.........

Link to comment
Share on other sites

Przeglądałam ksiazki o Owczarkach, ale niestety nie ma wzmianki o wadze 4 miesiecznego szczeniaka. Co prawda moj ON (Śp) jak mial 4 m-ce to wazyl ok. 15-20 kg. I to był przerośnięty pies, wiec nie wiem jak z sukami bywa

To ciekawe ...... Bo na temacie o "niedorobionym ONie"pisalas ze 30 kilo.... :nonono2:

Link to comment
Share on other sites

Gdybys sie nie domyslala to chodzi mi o to

Co prawda moj ON (Śp) jak mial 4 m-ce to wazyl ok. 15-20 kg

i o temat o hodowli z Bytomia :evilbat:

zaplatujesz sie coraz bardziej i nawet nie wiesz w ktorym miejscu.....Moze to znak ze powinnas wrescie przestac ?

carragan-moderator

Link to comment
Share on other sites

ale jezeli mialas na mysli to, ze nie wiem gdzie jest hodowla mojego Onka to sie mylilas

nie bynajmniej nie o to mi chodzilo..... :lol: :lol: Po prostu nie podalam nazwy tematu tylko o czym on byl....

a o kilogramach pisalas na temacie Go-de-ne,tym ktorego juz nie ma

Oj zaplatalas sie zaplatalas :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile dokładnie warzył, ja nie moglam go podniesc, chociaz w tym swoim malym cialku mam troche sily. Byl poteznym psem jak na swoj wiek, i tu mowi prawde (jak na sali sadowej), poza tym bardzo mi smutno do tej pory, bo byl fantastyczny i kochany. Chociaz bym niewymiarowy i niewystawowy byl bardzo ladny. Gdzies mialam nawet zdjecie jak mu uszka stały, ale niestety gdzies sie zapodzialo, ale mam inne na ktorym go prawie nie widac :(

Link to comment
Share on other sites

Naya, zapracowałaś uczciwie na swoją opinię i teraz nikt Ci nie wierzy. Możesz przekonywać, że TERAZ piszesz prawdę, ale to nie ma żadnego znaczenia. Masz opinię osoby, której nie można wierzyc i tyle. I nie ma się co wściekać, bo jest to tylko i wyłącznie Twoja zasługa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...