Jump to content
Dogomania

Dzika Buba, czy dostanie szansę? Czy kiedykolwiek ktokolwiek dał ją jej????????


ocelot

Recommended Posts

[CENTER][SIZE=3][COLOR=red]Dzika Buba.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=red]Bojąca się ludzi.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=red]Reagująca panicznym strachem i agresją.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=red]Panicznie bojąca się mężczyzn....[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=3]Buba została odłowiona przez nasze schroniska jakieś dwa tygodnie temu. Oszczeniła się na wapiennikach, okopała w śmietniku chroniąc swój miot. Podobno goniła ludzi, podobno.[/SIZE]
[SIZE=3]Buba żyje na wapiennikach na pewno około dwóch lat, rok temu wyłapaliśmy jej miot, jej się nie udało.[/SIZE]
[SIZE=3]teraz mieszka w małej klatce kennelowej, schronisko jest przepełnione. Nienawidzi mężczyzn - pracowników. Ale można się dziwić? To oni ją łapali na chwytak, to oni zabrali jej małe... Jedyne co miała i kochała.[/SIZE]
[SIZE=3]Miot liczył 12 sztuk, został tylko jeden malec....[/SIZE]

[SIZE=3]Buba jak widzi pracowników rzuca się na pręty klateczki, nie pozwala sobie sprzątnąć.[/SIZE]
[SIZE=3][B]Ja nie wiem czy ona ma jeszcze szansę.[/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]ja nie wiem czy kiedykolwiek ktokolwiek dał jej tę szansę.[/B][/SIZE]

A oto ona...
[IMG]http://th.interia.pl/50,gdc8fd4dd3005396/i1185285.jpg[/IMG]
Te oczyska pełne strachu....
[IMG]http://th.interia.pl/50,gdc8fd4dd3005396/i1185284.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Aniu ja do niej w tamtym roku jeździłam później suka zniknęła , znajoma pani z działek twierdziła ,że ktoś ją zabrał i rzeczywiście długo jej nie było , wiem ,że suka jest do oswojenia , po chyba 3 razie jak u niej byłam już nie warczała , podchodziła do siatki i czekała na jedzenie , podobno kobitce jakiejś z działek dawał się głaskać , ona siedziała tam w tej hurtowni budowlanej , rozmawiałam wtedy z ochroniarzem mówił ,że suka ich omija , ale nie jest agresywna , więc jest nadzieja .

Pamiętasz mojego Ptyśka , on był jej synem , wtedy schron wyłapał wszystkie szczeniaki i zostawił jednego malucha właśnie mojego Ptyśka .

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie- ona może bronić maluszka...przecież straciła pozostałe. Bo na zdjęciu chyba dobrze widzę że szczylek jest pod brzuchem?
A nawet jeżeli nie- nie bardzo widać czy to szczenię- agresja lękowa w jej sytuacji jest zupełnie normalna... W ciemnej ciasnej klatce...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buba jest do oswojenia. Toleruje mężczyzn niepracujących w schronisku. Jadła kiełbasę z ręki Mariusza jednego z wolontariuszy. Jakoś specjalnie się nie bała.
Byłam z Anją przy jej klatce i jedyne co robiła, to rozglądała się czujnie. Nie próbowała atakować, wyglądała na przerażoną, nie agresywną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zapraszam na bazarek dla Magisia, który wyleczył się z nużycy oraz karmę dla Kamy i Groszka po 2 poważnych operacjach łapki
[url]http://www.dogomania.pl/threads/215711-Maskotki-karma-dla-kota-decoupage-wisz%C4%85ca-p%C3%B3%C5%82ka-poradniki-pies-uroda.-Do-15.10[/url]

Link to comment
Share on other sites

Już samo to świadczy o tym, że trzeba dać Bubie trochę czasu i przydałby się ktoś (może z wolontariuszy) kto powolutku pracowałby z sunią...
Ideałem byłby DT, ale doświadczony w takich dzikuskach... Na podst. mojej byłej tymczasowiczki wiem, że dzikusek wymaga czasu i pracy- ale potrafi się otworzyć na człowieka i stać się cudownym psem...
Jakie argumenty mają ci, którzy są za uśpieniem Buby? Nie pozwólmy im na to!!!

Link to comment
Share on other sites

No właśnie z tym oswojeniem- sam fakt że jadła z ręki kiełbasę- świadczy o tym, że ona nie jest całkiem dzika... Nutka kiedy do mnie przyjechała, nie ruszyła jedzenia póki ja byłam w zasięgu wzroku- nieważne jak głodna by nie była :sad:

Link to comment
Share on other sites

Likwidacja wielkiej pseudo

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/215873-Tragedia-likwidacja-wielkiej-pseudohodowli-koszmar-zwierz%C4%85t-POMOCY"]http://www.dogomania.pl/threads/2158...%C4%85t-POMOCY[/URL]!

- wyżeł - suka, ok. 3 lata, na oko w dość dobrym stanie
- owczarek niemiecki długowłosy - pies, ok. 10 lat, w fatalnym stanie, sierść brudna, z dredami, wychudzony
- owczarek niemiecki długowłosy - suka, ok. 4 lata, stan fatalny, bardzo wychudzona, sierść straszna
- chart - suka, ok. 2 lata, osowiała, wychudzona, duży guz na brzuchu, przerośnięte pazury
- bokser - pies, ok. 2 lata, bardzo wychudzony, żywy szkielet
- jamnik (sierść ciemna/czarna) - suka, ok. 8 lat, na oko w dostatecznym stanie
- spaniel - suka, ok. 10 lat, guz na podbrzuszu
- pointer - suka, ok. 1 roku, żywy szkielet
- sznaucer olbrzymi - suka, ok. 2 lata
- owczarek niemiecki - suka, ok. 5 lat
- pekińczyk - suka, ok. 3 lata
- jamnik czarny - suka, ok. 8 lat
- jamnik brązowy - suka, ok. 3 lata
- husky - suka, ok. 2 lata - w dość dobrym stanie
- jamnik czarny - ok. 1,5 roku, żywy szkielet
- jamnik szorstkowłosy - ok. 2 lata
- jamnik beżowy - ok. 2 lata
- spaniel - ciemnobrązowa suka, ok. 10 lat, osowiała
- dwa małe kundelki biegające luzem, ok. 2 lata
- koty - 4

Link to comment
Share on other sites

Na jakiej podstawie jest wysnuwane twierdzenie,że nie da się oswoić skoro jadła kiełbasę z ręki mężczyzny??!! Wiadomo,że samo siedzenie w boksie nie oswoi suki,z nią [B]trzeba pracować!
[/B]Tylu wolontariuszy przychodzi do schronu to ktoś mógłby zrobić naprawdę dobrą robotę.
Co najmnie jeden pracownik nie nadaje się do pracy w schronie,gdyż psy się go boją.
Tyle złego mówiono na poprzedniego kierownika,teraz miało być psom lepiej,więc Buba powinna dostać prawdziwą szansę!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Buba nie widziała mnie 2 miesiące, a wczoraj jadła ode mnie z ręki, dała mi wejść do boksu i w końcu mogłam ją pogłaskać.
Jednak nadal jest bojaźliwa i czujna. Kiedy jedzenie upadło pół m od jej posłania, skradała się czujnie cały czas obserwując moje ręce.
Ale już jest lepiej, znacznie lepiej niż było :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...