Jump to content
Dogomania

Hodowla - od Adamczewskich


wiwiwiwi

Recommended Posts

[quote name='puli']Ja nie goldeniara,ale tez wtrące swoje trzy grosze. Gdybym miała wybierac hodowlę,to poprosiłabym w niej o kontakt do nabywców poprzednich miotów. Można wtedy zobaczyć co wyrosło z psiaków,jaką maja psychikę,dowiedziec sie czy nowi własciciele mogli liczyc na pomoc ze strony hodowli. Np w kwestii zywienia,wystaw,ewentualnych kłopotów wychowawczych itp. Nie kupiłabym szczeniaka od hodowców,którzy tylko myśla zeby wziąść kase i zapomnieć o miocie. Sporo tez o hodowcach mówia wystawy.I nie myśle tu o sukcesach psów,tylko o zachowaniu własciciela.Jak dobrze poobserwować,to da sie zauważyć miłość do psów i pasję jak równiez chciwośc i przerost ambicji.Widziałam raz gdy własciciel znanej i renomowanej hodowli wyszarpał z wściekłościa goldena po zejściu z ringu,bo ten zajął drugą lokatę (!!) a pan chciał CACIBa....[/quote]


[B]Złote słowa![/B] Brawo Puli!
Miałam już sie nie wypowiadać, ale ....
Proponuję zakończyć rozważania w tym wątku bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak bardzo jest to w tej chwili wypromowana hodowla :evil_lol: ! Jak ktoś przeczyta pierwszą i ostatnią stronę to ... dojdzie do wniosku, że to najlepsza, najbardziej znana i uznana :diabloti: hodowla w tym kraju.
A chyba nie o to chodziło ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tolutkowa']Jak ktoś przeczyta pierwszą i ostatnią stronę to ... dojdzie do wniosku, że to najlepsza, najbardziej znana i uznana :diabloti: hodowla w tym kraju.
....[/quote]

Nie powiedziałabym :lol:
Heh, tym bardziej, że na ostatnich jest jak ROZPOZNAĆ a nie jak oceniamy ta ;-)
Za to jak ktoś przeczyta caly wątek to może sie co nieco do wiedzieć o hodowlach jakie były tu omawiane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Nie powiedziałabym :lol:
Heh, tym bardziej, że na ostatnich jest jak ROZPOZNAĆ a nie jak oceniamy ta ;-)
Za to jak ktoś przeczyta caly wątek to może sie co nieco do wiedzieć o hodowlach jakie były tu omawiane.[/quote]

:klacz: za wiarę w naród i jego zdolność czytania ze zrozumieniem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']czasem adnoacja w metryce " niehodowlany" nie rozwiazuje sprawy, niektorzy ludzie kupujac tanszego psa i podpisujac umowe ze nie beda go zglaszc na wystawy mimo wszyko robia to !![/quote]

Fakt wpisu niehodowlany umniemożliwia rozmnażania psów - a wystawiania nie?

Link to comment
Share on other sites

zglaszajac psa do klasy szczeniat czy mlodziezy nie dolaczasz ksera rodowodu, nie zawsze tez organizatorzy wnikliwie przygladaka sie dolaczonym do zgloszenia kserokopiom :roll:

moja znajoma sprzedala wlasnie takie szczenie z adnotacja ze kolor nietypowy dla rasy, w umowie byl zapis ze suka nie moze byc wystawiana i juz tylko od woli nabywcy zalezy czy sie z tego wywiaze a na obecna chile pani twierdzi ze tak czy siak bedzie suke wystawiac :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jeśli będzie to hodowca ma prawo wystąpić do cywilnego (?) - ze wzgląd na złamanie umowy.[/QUOTE]

A wloczylabys sie po sadach z takiego powodu? :cool3:

Czy problem z wystawieniem takiego psa (oczywiscie poza faktem zlamania postanowienia umowy, ale to chwilowo pominmy) lezy w tym, ze "swiat" dowie sie, ze w danej hodowli urodzil sie nieladny/wadliwy pies? :roll: :diabloti: To chyba zadna tajemnica, ze wszedzie zdarzaja sie takie psy?

Link to comment
Share on other sites

Też racja, że powód to do sprawy wielki nie jest, a umowa ZAPEWNIA hodowcy, zze nawet jakby pies na wszytskich wystawa był dysk. to nabywca nie ma prawa do roszczeń (bo wiedział co bierze, a hodowca zrobił wszytsko jak powinien)
Niemniej jestem za wywiązywaniem się z umów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']
Czy problem z wystawieniem takiego psa (oczywiscie poza faktem zlamania postanowienia umowy, ale to chwilowo pominmy) lezy w tym, ze "swiat" dowie sie, ze w danej hodowli urodzil sie nieladny/wadliwy pies? :roll: :diabloti: To chyba zadna tajemnica, ze wszedzie zdarzaja sie takie psy?[/quote]
Wystawianie to drobiazg,zabawne i problematyczne byłoby,gdyby pies z adnotacja "niehodowlany"w metryce dostał na wystawach oceny uprawniajace do rozrodu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Wystawianie to drobiazg,zabawne i problematyczne byłoby,gdyby pies z adnotacja "niehodowlany"w metryce dostał na wystawach oceny uprawniajace do rozrodu :evil_lol:[/quote]

Heh, też racja.
Ale np jak urodzą mi się z 3 szczeniaki, w tym jedno chore u którego od rauz to widać ( ciężka dysplazja,albo coś innego, dziedzcznego) to jako hodowca mam prawo nie chcieć, żeby te szczenięta (nawet jeśli okazą się zdrowe, tj jeśli w przypadku dysplazji bedzie A lub B) były rozmnażane... Wystawy to tam zwisają właściwie, nawet jak bedzie Champion to kryć nie musi :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Niemniej jestem za wywiązywaniem się z umów.[/QUOTE]

Oczywiscie. Ja rowniez. Niestety, zawsze beda sie zdarzac i hodowcy lamiacy regulamin, i nabywcy postepujacy wbrew postanowieniom umowy, ktora swiadomie podpisali :shake:

[QUOTE]Wystawianie to drobiazg,zabawne i problematyczne byłoby,gdyby pies z adnotacja "niehodowlany"w metryce dostał na wystawach oceny uprawniajace do rozrodu[/QUOTE]

W naszych warunkach wszystko jest mozliwe :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze jest to mozliwe!
W miocie urodzilo sie szczenie z niebieskimi oczami, ktore dla tego konkretnego umaszczenia sa wadliwe. Logicznie rzecz ujmojac taki pies nie powinien na wystawach zrobic uprawnien hodowlanych a jednak mu sie udalo i nawet jakies CWC zalapal po drodze. Nie wiem czy byl napis niehodowlany w metryce czy tylko na geba ale nie zmiania to faktu ze sedziowie tutaj popisali sie a raczej sie nie popisali....
Mielismy tez przyklad suki pudla miniatury z 5 siekaczami ( wymagane jest 6 ), ktora ma wpis suka hodowlana...
Albo ocena bardzo dobra dla suki briard bez podwojnych ostrog - argumentowana tym ze nie dosk tylko bdb bo te ostrogi - a przeciez dla suki bdb jest ocena hodowlana....

Ale tak to jest jak sie idzie na ilosc a nie na jakosc...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pomimo że temacik troszkę stary to chciałabym się tu wypowiedzieć. Właśnie zrobiłam sobie przegląd ogłoszeń o sprzedaży szczeniaków na aukcjach internetowych... Znalazłam również ogłoszenie hodowli golden retrieverów "od Adamczewskich" - [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/643220_golden_retrievery_szczenieta_rodowodowe.html[/URL]
Szczególnie ta fotka jest przerażająca : [URL]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/3a/cb/2b/643220_2_b600_d.jpeg[/URL] Taak... szczeniaki jedzą z jakiegoś talerza, w kojcu oczywiście, a do tego wszystkiego jeszcze za siatką "buda" - a w cudzysłowiu dlatego, że parę niezbyt starannie zbitych desek trudno nazwać budą... Tak więc jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego, czy brać psa od tych ludzi to mówię STANOWCZE NIE!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Magda:)']Pomimo że temacik troszkę stary to chciałabym się tu wypowiedzieć. Właśnie zrobiłam sobie przegląd ogłoszeń o sprzedaży szczeniaków na aukcjach internetowych... Znalazłam również ogłoszenie hodowli golden retrieverów "od Adamczewskich" - [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/643220_golden_retrievery_szczenieta_rodowodowe.html[/URL]
Szczególnie ta fotka jest przerażająca : [URL]http://d.ale.gratka.pl/g2/o/3a/cb/2b/643220_2_b600_d.jpeg[/URL] Taak... szczeniaki jedzą z jakiegoś talerza, w kojcu oczywiście, a do tego wszystkiego jeszcze za siatką "buda" - a w cudzysłowiu dlatego, że parę niezbyt starannie zbitych desek trudno nazwać budą... Tak więc jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego, czy brać psa od tych ludzi to mówię STANOWCZE NIE!!![/quote]

Zaiste ... Interesujące. Zwłaszacza, że w ogłoszeniu mowa o szczeniakach urodzonych 19.07.2007, a zdjęcia mają datę 2 i 3 06.2007 :crazyeye:! Czyli to raczej nie te kluseczki ze zdjęć są do sprzedania! Idąc dalej tym tropem suka, która widzimy na jednym ze zdjęć nie jest matką oferowanych szczeniaków, a kto ojcem to? Kto zgadnie :evil_lol:? Nie zakładam tu nieuczciwości hodowców, ale dziwnie to wygląda. Pomijam, że w ogłoszeniu nie ma mowy o tytułach rodziców (Gaudy ma przecież Ch. Pl ) tylko "dziadka" Chicago ;). Ale to nie atrakcja bo w tym kraju pewnie z połowa goldków ma go w rodowodzie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...