Jump to content
Dogomania

Podróż z psem do Anglii. Kilka pytań.


Kasiass

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='karjo2']Magda, takie zasady przewozu zwierzakow sa po prostu wymogiem rozsadku, niezaleznie od dlugosci trasy, chyba...ze przeceniam rozsadek opiekunow...[/QUOTE]


Rozsądek, rozsądkiem, ale ludzie różnie myślą ;) A jak będą mieć kontrolę, to policjant ma prawo (jego wybór) dać takiej osobie mandat ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='magdabroy']Ja mieszkam w Niemczech i pies musi być odpowiednio zabezpieczony podczas jazdy autem, tzn. klatka, bądź zapięty w pasy bepieczeństwa lub też jak podróżuje w bagażniku (bez klatki) to musisz mieć siatkę odzielającą psa od reszty samochodu, żeby podczas chamowania, wypadku itp. pies nie wpadł w przestrzeń dla kierowcy bądź nie przeleciał przez szybę.[/QUOTE]

Dzięki za info, kratka do samochodu na pewno będzie założona, a nad klatką jeszcze pomyślę ;)
Wie ktoś coś na temat nowych przepisów, a mianowicie czy kwarantanna została już zdjęta?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,
ja rowniez potrzebuje rady.
Przywiozlam mojego psa do Anglii 3 lata temu bez zadnych problemow. Pilnuje daty szczepien wiec papiery mam nadzieje sa ok.
Mam jednak teraz kryzysowa i nagla sytuacje i musze wyslac mojego psa do Polski na jakies 2-3 miesiace.
Moj tata jezdzi 3.5tonowym vanem po Europie rozworzac rozne zaladunki. Nigdy nie wie w jakich bedzie krajach, zna tylko kierynek docelowy - np Szkocja, a w Szkocji poznaje nastepny kierunek docelowy, np Hiszpania.
Chcialam zeby on wlasnie zabral mojego psa do Polski. Wiem wiem, ze takie dlugie podrozowanie bedzie bardzo meczace dla psa, ale niestety nie mam wyboru. A poza tym moj pies bedzie z zaufana osoba, ktora dobrze zna i lubi.
No i w zwiazku z tym mam pare pytan.
1. wiem, ze w tunelu trzeba dodatko placic za psa. W internecie przeczytalam, ze teraz to jest 15 funtow. Czy psa trzeba rejestrowac juz przy rezerwowaniu biletu czy mozna zaplacic na miejscu? I czy wtedy cena bedzie inna?
2. Moze sie okazac, ze moj tata zabierze teraz psa, wyjedzie z UK np do Wloch i potem znowu przyjedzie do UK. Czy za kazdym razem pies musi byc odrobaczany te 24 godziny przed? oczywiscie z wpisem od weterynarza
3. Czytalam cos o specjalnych trasach gdy sie przywozi psa do UK/ Czy one nadal sa aktualne? Czy to oznacza ze z niektorych europejskich krajow psa nie mozna przywiezc?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Za około miesiąc wybieram się do Anglii z psem i wszystko wydaje się piękne, poza tym zwrotem "approved routes". Na stronie rzadu brytyjskiego. Jeśli bym chciała jechac inną trasą to czy pies będzie musiał zostać oddany na kwarantanne? Z Polski jedynie Lot Cargo jest podany na liście zatwierdzonych przewoźników. Czy to oznacza, ze inną linią nie da rady?
I jak dokładnie wygląda kwarantanna? Czy ten pies musi być w ośrodku, czy wystarczy jak np. przez pół roku po szczepieniu zostanie w domu w Polsce?
Proszę o odpowiedź, to mnie bardzo ważne. Najlepiej od osoby, która już sprowadzała sobie psa na Wyspy.
Macie jakiś przewoźników do polecenia? Jak to dokładnie wygląda?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Witam ja mam równiez pytanko co do tej nieszczesnej Anglii, co sie dzieje jeśli daty szczepien corocznych sie nie pokrywają bo np pies był chory lul z innego powodu?? czy bardzo sie czepiają, bo mój wte mnie straszył że może byc problem jeśli co roku nie ma tego samego dnia szczepienia...

Link to comment
Share on other sites

masz ,kopiuje ze strony lecznicy:
Od 01.2012 każdy pies z krajów UE posiadający paszport może zostać przewieziony do Wielkiej Brytanii na podstawie paszportu i aktualnych szczepień. Szczepienia przeciwko wściekliźnie musi zostać zrobione przynajmniej 21 dni przed wyjazdem, jeśli szczepienie przeciwko wściekliźnie będzie wykonywane regularnie co roku (nie wolno przekroczyć daty szczepienia!) to przy kolejnych wyjazdach te 21 dni nie obowiązuje. Odrobaczenie i odpchlenie na 24h przed przekroczeniem granicy nadal obowiązuje.

Psy z poza UE mogą odbyć kwarantanne w specjalnym ośrodku zatwierdzonym przez tamtejszy nadzór weterynaryjny na koszt właściciela.

Dokładne informacje dostępne są na stronie: [url]http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Będziemy przewozić je własnym samochodem.
Piesków nie mamy zachipowanych i wolałabym tego na razie uniknąć, choćby dlatego, że po wyjeździe i tak zmienią nam się dane (adres, telefon).
Rozumiem, że wszelkie sprawdzanie psów odbywa się przed wjazdem do eurotunelu/na prom?

Link to comment
Share on other sites

[B]Ceith [/B]nie wiem jak na granicy z UK, ale przekraczając granicę polsko-niemiecką psy muszą być zachipowane.
Poza tym, psy możesz zachipować, ale nigdzie chipów w bazie nie zgłaszać. A potem zgłosisz je jak już będziesz w UK.
Mój pies ma chipa z PL, a zgłoszony jest w DE ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak zamierzasz wjechać do UK (ba! wyjechać z Polski) z psem nie zachipowanym??? Nie ma takiej opcji. No, chyba że chcesz,żeby psa uśpiono na granicy...

Najpierw musi być chip,a potem szczepienie na wściekliznę. Do tego paszport. I 24-120 godzin przed wjazdem do UK odrobaczenie i zakropienie p/kleszczowe - wpisane w paszport,z dokładną datą i godziną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy'][B]Ceith [/B]nie wiem jak na granicy z UK, ale przekraczając granicę polsko-niemiecką psy muszą być zachipowane.
Poza tym, psy możesz zachipować, ale nigdzie chipów w bazie nie zgłaszać. A potem zgłosisz je jak już będziesz w UK.
Mój pies ma chipa z PL, a zgłoszony jest w DE ;)[/QUOTE]

W sumie to się zdziwiłam tym, że napisałaś, że przekraczając granicę PL-DE pies musi być zaczipowany. Kilka razy jeździłam, w tym raptem kilka miesięcy temu, z psem z PL->DE i z powrotem i nic takiego nie trzeba było robić, przecież nikt już nie zatrzymuje na granicy polsko-niemieckiej :)

[quote name='cockermanka'] Jak zamierzasz wjechać do UK (ba! wyjechać z Polski) z psem nie zachipowanym??? Nie ma takiej opcji. No, chyba że chcesz,żeby psa uśpiono na granicy... Najpierw musi być chip,a potem szczepienie na wściekliznę. Do tego paszport. I 24-120 godzin przed wjazdem do UK odrobaczenie i zakropienie p/kleszczowe - wpisane w paszport,z dokładną datą i godziną.
[/QUOTE]


Właśnie dlatego zadałam tu pytanie, bo nie wiedziałam co jest potrzebne do wjazdu do UK :) Orientujesz się w takim razie gdzie sprawdzają te paszporty psiaków + czip? Na promie/przed eurotunelem czy przed wjazdem do Anglii?

[quote name='razed_in_black'][B]Ceith[/B], ale dane nie są w chipie tylko w bazie danych na stronie internetowej i możesz je sobie dowolnie edytować.[/QUOTE]
Aha, nie wiedziałam tego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ceith']W sumie to się zdziwiłam tym, że napisałaś, że przekraczając granicę PL-DE pies musi być zaczipowany. Kilka razy jeździłam, w tym raptem kilka miesięcy temu, z psem z PL->DE i z powrotem i nic takiego nie trzeba było robić, przecież nikt już nie zatrzymuje na granicy polsko-niemieckiej :)[/QUOTE]

Straż celna (zoll) może Cię zatrzymać w każdej chwili i ma prawo żądać pokazania paszportów psów. Jeśli nie będzie wpisanego chipu w paszporcie, to psy Ci odbiorą, wyślą na kwarantannę albo od razu uśpią i za wszystko zapłacisz Ty.
Od lipca 2011 roku, każdy pies przekraczający granicę niemiecką MUSI posiadać chip ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Od lipca 2011 roku, każdy pies przekraczający granicę niemiecką MUSI posiadać chip ;)[/QUOTE]
A dokładniej - każdy pies wyjeżdżający z Polski musi mieć chip i paszport.

[quote]Orientujesz się w takim razie gdzie sprawdzają te paszporty psiaków + czip? Na promie/przed eurotunelem czy przed wjazdem do Anglii?[/quote]
Sprawdzają - bardzo dokładnie - przed wjazdem na prom/do eurotunelu. Nawet za brak wpisanej godziny podania środka odrobaczającego/p.kleszczowego psa nie przepuszczą.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak pisze cocermanka, sprawdzają chip prze wjazdem, porównują z paszportem. Ludzie pilnuja nawet tego, zeby godzina wpisana z podaniem środka była wpisana tym samym długopisem co podpis weta, żeby sie nie przeczepili ;)
Praktycznie NIE MA mozliwosci wjechania z psem zgłoszony/'legalnym' bez chipa. I wscieklizna PO zrobieniu chipa (wiec czasem trzeba zaszczepic psa mimo, ze nie minął termin, a czasem mozna miec znajomego weta ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...