Jump to content
Dogomania

Mushu, Tic-Tac oraz Zoom-Zoom. Ferajna Aneciorka


Anecioreczek

Recommended Posts

[quote name='wiq']chodzi o to, żeby żarcia nie dostawał w misce, tylko z ręki, za wykonane polecenia.[/quote]
aha...
no dobra...
[quote]może były nieumiejętnie prowadzone? :niewiem:
Bystrą udało mi się wyciągnąć z agresji, jedynie z psami nie jest jeszcze całkiem dobrze (gdy któryś się rzuca albo szybko podbiega potrafi się wkurzyć)[/quote]
z tym prowadzeniem to tyczy sie szkolenia Portosa czy jak?
Atos nie reaguje na psy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czarek tez ma coś z charakterem ,a Kaja nawet z psychiką.Ale nie można siedzieć "jakim mnie Boże stworzyłeś takim mnie masz"(ku**** przecież boga nie ma) Tylko trza pracować.Jak dziecko ma autyzm,porażenie czy coś innego to rodzice nie siedzą z palcem w dupie tylko szukaja pomocy,rehalibilitują itd. Z psami i szkoleniem jest dokładnie to samo.
Apropo sugarr rozmawiam z nią .I odnoszę wrażenie ,ze jest bardziej chłonna na rady i ma wecej zapału do zmienienia zachowania Portosa niż TY Anetko(przypomniałem sobie Twoje imie:P).
Gdybym nie szkolił swoich psów itd. Kaja dalej biegałaby za ludzmi z ryjem ,witała sie ze wszystkimi ,skakala po mnie ,warczała przy kosci itd. Czarek uciekałby sobie w miejsce smierci swojego pan.Szczekał na ludzi.nie siadał nawet na komende.I nie chodził po schodach.
Wychowanie psa to praca na pełen etat.
Gdy miałem na odkarmianiu koty psom powiedziałem 1 jedyny raz FE,Niewolno i koty ich nieinteresowały,a raczej interesowały ,ale skoro była komenda FE,niewolno to znaczy ,ze kotów ruszać nie wolno i tyle .A oboje za kotami nieprzepadają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']
z tym prowadzeniem to tyczy sie szkolenia Portosa czy jak?
Atos nie reaguje na psy.[/quote]

tyczy się obydwu;)

niestety, jak pies ma zryte, to trzeba pracować.. a pracy jest zwykle od zarąbania;) no cóż, zaciskamy zęby i goł:lol:
Bystra była agresywna w stosunku do płci męskiej (niezależnie od wieku), próbowała gryźć, nikogo nie wpuszczała do domu (także chciała gryźć), przywołanie..:shake:, a raczej jego brak, napadała na psy, goniła za zwierzyną jak cholera, raz o mało nie zagryzła kozy!:-o
a teraz..:loveu::loveu::loveu:
ma zryte, roboty było multum.. spacery indywidualne ze szkoleniem, i te wszystkie rady, które przytoczyłam..

Link to comment
Share on other sites

[quote]Apropo sugarr rozmawiam z nią .I odnoszę wrażenie ,ze jest bardziej chłonna na rady i ma wecej zapału do zmienienia zachowania Portosa niż TY[/quote]
Sugarr jest sama w domu,niema innego psa.Ja mam Kore która ABOSOLUTNIE niczego sie juz nie nauczy.i JEST mega zazdrosna o wszystko w domu ćwiczyć nie możemy bo Ona zawsze czuwa i patrzy,każdy ruch Atosa to tylko podniesienie warg Kory.
Na dworze,rozkojarzony.A czy TY OLKU myślisz że mi jest łatwo?!że ja mam fajne życie,nie ucząc Atosa robie sobie z tego przyjemność?!albo raczej ucząc,ale ja niemam sił czasami na to?!Jestem chłonna na rady,wziełam sobie Rady Usi do serca i dzisiaj już cwiliśmy na dworze.jestem skłonna powiedzieć DALIśMY RADE ATOS MNIE CAłKOWICIE NIE OLEWA BO MNIE SZUKA I PILNUJE.
[quote][B]Anetko[/B](przypomniałem sobie Twoje imie:P).[/quote]
zrobiłeś to specjalnie:mad:

Link to comment
Share on other sites

Aneta, z takim podejściem, że pies się niczego nie nauczy i stwarzaniem sztucznych problemów to faktycznie nie dasz rady.
Piszę teraz o Korze.
Nie możesz jej zamknąć gdzieś? Jak się rzuca, to z gryzakiem? Wysłać kogoś z nią w czasie szkolenia Atosa na spacer?
Trochę pozytywu:lol:

Link to comment
Share on other sites

Na czas ćwiczeń kora za szmaty do kibla/przedpokoju/kuchni/balkon i po kłopocie.Wierz mi ,że Ona tez się może dużo nauczyć nie jest ślepa ,głucha i nie ma 18lat!
Jak sie nia ma siły to się nie ma 2 psów:) W tym 1 młodego buntrowniczego samca:) I nie mówie ,że masz go oddać tylko zacisnać zęby i heja na boisko ćwiczyć padalca.Kore możesz w tym czasie przywiazać do drzewa/ławki .Ja robie tak ,ze kiedy jeden ćwiczy drugi ma czas wolny(lata po polu ) A potem zmiana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Wierz mi ,że Ona tez się może dużo nauczyć nie jest ślepa ,głucha i nie ma 18lat![/quote]
No przecież Ci sztuke wydziele jak Cie spotkam.

Wiq,my teraz bedzimey wychodzić na osobne spacerki.Jak sie Atos podstaw nauczy,to bedziemy brali Kore i uczyc przy Korze.
Ja jej nie musze wiązać bo On i tak łazi gdzie chce.

Link to comment
Share on other sites

nie no, masz głodnego psa, smakowite kąski w zanadrzu i nagradzasz za samo patrzenie na Ciebie. samą koncentrację na Twojej osobie.
nie da rady? wierz mi, da. może nie po dniu, może po tygodniu, miesiącu.
ale musisz coś z nim robić!

A Kora - jeżeli Ty w nią nie uwierzysz, to ona w siebie też nie;)

Link to comment
Share on other sites

Aneta, dasz rade, tylko najpierw sama w to uwierz!

Mój Azor dopiero w wieku 11 lat nauczył się dawac głos, chciałam go nauczyc i to zrobiłam;) Poza tym mimo, ze żyją z Negrem w jednym domu od 6 lat, mały i tak na niego warczy, bo taki już ma charakter, ale wtedy go zamykałam, puszczałam do ogrodu, a na spacerach podobnie jak Olek wypuszczałam lub zapinałam, zależnie z kim ćwiczyłam.
Naprawde wszystko się da;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']A ja jak bardzo kocham Portosa, to już chyba nigdy nie adoptuję psa, niestety. Chyba będę wolała pójść na łatwiznę...[/quote]

ano, z problemami się trzeba liczyć;) prawie zawsze występują.
ale i z rasowcami nie jest lekko. Mona mnie totalnie zlewała i spieprzała, Ada nie była prawie zsocjalizowana..

Aneta, osobne spacery na bank pomogą. Dużo pracy, dużo cierpliwości, dużo pochwał i dacie radę:)

Ja z Bystrą pracowałam ponad rok;) Przez rok wyłącznie na smyczy/lince

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']nie no, masz głodnego psa, smakowite kąski w zanadrzu i nagradzasz za samo patrzenie na Ciebie. samą koncentrację na Twojej osobie.
nie da rady? wierz mi, da. [B]może nie po dniu, może po tygodniu, miesiącu[/B].
ale musisz coś z nim robić!

A Kora - jeżeli Ty w nią nie uwierzysz, to ona w siebie też nie;)[/quote]

tAK wiem.
Tyle że spełniły sie moje najgorsze oczikiwania,że ze zlotu nici.

Link to comment
Share on other sites

Sugarr nie tylko Ty.Ja też już niechce psa z odzysku.

Czarek spedził 4 miechy na lince.
ja uczyłem moją sexmaszyne(jamnika) siad kiedy mial lat 12+- i nagrodą nie była kopulacja na nodze:D Tylko jedzenie.
Głodny pies to pies chetny do pracy:)

Link to comment
Share on other sites

nici spowodu nie słuchania się.On do psów nie jest agresywny.
Wole nie ryzykować,jeśli Atos nagle mi gdzieś pobiegnie.
[quote name='wiq']nici z powodu agresji?
może jednak warto tam się wybrać - [B]będą tam ludzie co nieco siedzący w szkoleniu?[/B][/quote]
Tak i Olek który mi bedzie wszystko wypominał.;]

Link to comment
Share on other sites

Pies z hodowli, dobrej hodowli, to jednak dużo mniejsze ryzyko problemów z psychiką, nie mówiąc o chorobach genetycznych.
Planuję drugiego psa, jak tylko uda mi się ułożyć Portosa, jak będzie już grzecznym, dorosłym psem.
I ten drugi pies, to jednak będzie pies z hodowli, pomimo tego jak bardzo mi szkoda psów ze schroniska, jak bardzo przekonuję ludzi do ich adopcji... Paradkos

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']nici spowodu nie słuchania się.On do psów nie jest agresywny.
Wole nie ryzykować,jeśli Atos nagle mi gdzieś pobiegnie.

Tak i Olek który mi bedzie wszystko wypominał.;][/quote]

linka, moja droga, linka.
i wkręt - da radę:lol:

a tam Olek, zaklina się, że w realu jest milutki:evil_lol::evil_lol:

Sugarr, nie dziwię się i nie potępiam;) Z takim psem jest łatwiej o wiele:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...