Jump to content
Dogomania

Mushu, Tic-Tac oraz Zoom-Zoom. Ferajna Aneciorka


Anecioreczek

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

turlał by się po torze na agility :D

Klatka akurat powiginana przez byłego tymczasowicza, miał ostry lęk separacyjny, zostawiłam go w klatce na 5 minut i poszłam do toalety.

dodam że zostawał klatce casem i 30 minut i miał mnie na widoku, ale niestety znikając mu z oczu... znikneły tez pręty :D

Link to comment
Share on other sites

wróciliśmy wlaśnie ze spaceru, Tic Tac happy, Mushu Też.
Tic Tac prkatycznie załapał aport przy obiegu nóg, co nie zmienia faktu że nadal jest opóźniony w rozwoju :diabloti:
Łapienie czegoś powietrzu nawet jak 30 sekund wisi nad jego głową jest prkatycznie nie możliwe ( czasem sie udaje, np przy friesbee na glowie jak na filmiku. musi sie BAAAARDZOOO SKUPIĆ ).


Natomiast Mushu obieganie przy nogach nie sprawia w ogóle frajdy :P woli obiegać coś innego np. ptactwo otóż to. The best xD

Mushu i Bumbel
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-hHUgRk_JO6s/UQ5X55Cen4I/AAAAAAAAHOQ/hZz7phDZgdA/s512/DSC_3587.JPG[/img]

"STAARYYYY taka du.. była!" :D

Link to comment
Share on other sites

Tic Tac lubi friesbee - i wiem ze w przyszlosci napewno bedzie to robić.
Mushu lubi - ale nie kreci go az tak - przedewszystkich za cholere nie chce mu sie skakac do tego w powietrzu, - on doslownie dobiegnie do miejsca gdzie moze juz zlapac ale - poczeka az spadnie.
Jedyne łapie gdy np robimy skoki na plecy, albo przez nogi - ale bardziej nakreca go szarpak badz pilka wtedy niz friesbee - dlatego 1 sportem Mushu jest agility.

Link to comment
Share on other sites

Sonie to też bardziej agility kręci sprawia jej więcej frajdy :) ... my to dostaliśmy nagrodę w konkursie frisbee Dog Chow , ale raz za nim tylko poleciała i nawet do pysia tego nie wzięła , a potem to już było tylko gorzej nawet nie zwracała uwagi na frisbee :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies i frisbee to też kiepskie połączenie. W życiu nie złapie talerzyka, nic i nikt go do tego nie przekonał. Jednak zrobił pewien wyjątkiem... a wiecie co pomogło? Naśladownictwo. I to nie psa, lecz właściciela. Gdy mój pies zajęty był zżeraniem śmieci (czyli był baaaaardzoooo zajęty), ja z bratem wzięliśmy dysk i do siebie zaczęliśmy rzucać. Właściwie to on rzucał do mnie, ja mu tylko podawałam z powrotem. Ilekroć rzucał, to ja udawałam najaraną na dysk (wcieliłam się w bołdełka :P) i wygłupiałam się (piszczałam, biegłam jak szalona, krzyczałam radośnie), próbując złapać dysk. Wiecie co? W pewnym momencie mój baaaaardzoooo zajęty pies (a musicie wiedzieć, że nie ma dla niego nic ciekawszego niż żarcie, a co dopiero mówić się odrywać się tylko dla durnego dysku! no śmiech na sali!) nagle zaczął mi się z ciekawością przyglądać, aż w końcu... zaczął się ścigać ze mną o dysk. Kilkakrotnie. Za każdym razem jeszcze bardziej się przy tym wygłupiałam, by go zachęcić i w pewnym momencie zaczął biegać i skakać za talerzykiem, i mi go przynosić. Po 4próbach nagrodziłam go i skończyliśmy. Od tamtej pory, takie ćwiczenia zaczynają go odblokowywać, na dysk już patrzy z ciekawością, a nie z obrzydzeniem, acz jeszcze nigdy nie udało mu się złapać go bez mojego zachęcenia. Jednak są postępy ;)

Wierzę więc, że Ty też znajdzie nas swojego sposób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']rzucało mu pare osób - np. ludzie którzy regularnie trenuja friesbee i lipa xD[/QUOTE]

U nas treningi rzucania bez psa baaardzo dużo pomogły, ale skoro inni też mu rzucali i było podobnie to może ten typ tak ma. Nie każdy pies musi w końcu to lubić, mój Tosiak w ogóle nie bawi się zabawkami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...