Jump to content
Dogomania

Sylwester a Wojna??


zalewska alcia

Recommended Posts

Jak wszyscy wiecie każdy pies reaguje inaczej na huk petard. Mój Bobiś wszedł na kolana i przez cały czas piszczał , petardy było słychać od popałudnia do 2.00 nad ranem to są jedne z najgorszych dni w roku dla naszych pupili , ale kiedy go tak sobie trzymałam na kolankach i tuliłam pomyślałam sobie co czują psy w których krajach są wojny?? Ciągle słuchać bombardowania??Ile psów umiera na zawały w sylwestra, a co było i jest na wojnie?? :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Może i ludzi....(bo o nich wiemy z wiadomości) a o psach...niewiemy...ale myślę że napewno są zgony,ponieważ ies jak usłyszy huk to sie boi i ucieka i moze gdzieś tam umiera po kątach....sam niewiem...ale tak mi się wydaje...(ehhh te wojny to jest coś bardzo łupiego : ()

Link to comment
Share on other sites

a mi sie wydaje ze po tygodniu strzelania kazdy pies sie przyzwyczai...ze slbym sercem padnie, ale nei przesadzajcie ze duzo ich umrze na atak serca...bez przesady...

my to mamy raz na rok i pies szaleje, a oni maja to codziennie .... czlowiek ( zwierze) do wszystkiego sie przyzwyczai ...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie zaskakująca jest bezmyślność owych właścicieli. Praktyczne wszędzie - w prasie, radiu i telewiji ostrzegają, jak trudna jest to noc dla naszych czworonogów. A gro osób i tak to olewa. Tak jakby nie można było wziąć psiaka z ogrodu do domu na tę jedną jedyną noc. Lub też poczekać z wyjściem na spacer, aż się zupłnie uspokoi...

Ech... Rience opadają... :x

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja spuscilam rolety i troche ciszej bylo...

Ale tak sobie mysle, ze nie kazdy z psiarzy na co dzien zdaje sobie sprawe z wrazliwego sluchu psa... Znam ludzi, co wlaczaja muze w samochodzie b. glosno jak jada z psem lub w domu wlaczaja glosniki na pelen gaz. Pomijajac juz dudniacy telewizor....

Link to comment
Share on other sites

ja właśnie widziałam ogłoszenie,że zaginął collie na moim osiedlu...

A gdzie są takie ogłoszenia <pytam z ciekawości> i jak zginął :hmmmm: :wink:

A tak pozatym to to był pierwszy sylwester mojego psa (a ja niedobra pani :wink: poszłam sobie do koleżanki) jednak nie chciałam żeby spędzał go bezemnie więc o godz. 11.30 przeniosłyśmy się do mnie :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

To tez byl pierwszy Sylwester mojego psa, niestety spedzal go sam, bo ja bylam na balu, ale musze przyznac ze po moim powrocie zachowywal sie normalnie, nie wygladal na zaleknionego ani przestraszonego. Gdy slyszal kolejne wybuchy nastepnego dnia to albo szczeknal sobie albo wogole nie zwracal na nie uwagi.

Wydaje mi sie, ze podawanie psom srodkow uspokajajacych, zamykanie ich w lazience albo trzymanie na kolanach i tulenie podczas niezrozumialego dla nich zdazenia jest bardziej dla nich szkodliwe niz nic nie robienie. Gdyz takie zachowanie utwierdza psa w przekonaniu iz to co sie dzieje jest dla nich zagrozeniem i beda sie coraz bardziej bac wszelkiego rodzaju wystrzalow. Oczywiscie nie popieram zostawiania psa na dworzu, ale kiedy pies jest w domu to nie ma co szalec, gdyz psy bardzo szybko odczytuja nasze nienaturalne zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...