Jump to content
Dogomania

Proszę o pomoc w żywieniu 5 tygodniowego pieska :) Stawiam pierwsze kroki...


Kruszynka1988

Recommended Posts

Witam :)
Kilka dni temu, razem z koleżanka znalazłyśmy dwa szczeniaczki, kundelki podobne do Syberian Husky... Suczkę i pieska, suczka została u mnie :) i teraz mam kilka pytań... byłam z nia u weterynarza została odrobaczona ma około 5 tygodni, potrzebuje rady czym ja karmić gdyz nie mam pojęcia co jadła wcześniej, a nie chce zrobic jej krzywdy ani popelnic błędu... Na razie gotuje jej ryz z marchewka piersia z kurczaka i pietrusza bez przypraw... Ale chciałabym wiedziec jak to jest z mlekiem, na razie jej nie podawałam gdyż nie chce żeby sie rozchorowała, weterynarz mówił o twarogu...Proszę o pomoc nie chce zrobić maleństwu krzywdy :) czekam na odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

To co gotujesz jest ok, tylko możesz dla urozmaicenia zmieniać mięsa, podać gotowanego indyka, wołowinę, czasem wątróbkę lub wieprzowinę. No i przydałoby się do tego dodać jakieś witaminy, np. Can-Vit, i małą łyżeczkę oleju.

Raz dziennie możesz dać ten twaróg z odrobiną miodu albo żółtka.

W tym wieku karmienie minimum 4 razy dziennie, najlepiej 5, w malutkich porcjach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']To co gotujesz jest ok, tylko możesz dla urozmaicenia zmieniać mięsa, podać gotowanego indyka, wołowinę, czasem wątróbkę lub wieprzowinę. No i przydałoby się do tego dodać jakieś witaminy, np. Can-Vit, i małą łyżeczkę oleju.

Raz dziennie możesz dać ten twaróg z odrobiną miodu albo żółtka.

W tym wieku karmienie minimum 4 razy dziennie, najlepiej 5, w malutkich porcjach.[

ILE TEGO TWAROGU??? i gdzie moge zakupić te witaminki???

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego psom się nie daje miodu? :roll: Moja je i ma się dobrze, wiele psów na wątku barfowym też dostaje miód i żyją. Nie rozumiem, skąd to oburzenie zatem.

Mleka krowiego się nie podaje, szczeniak może mieć po nim biegunkę. Lepiej dawać rzeczywiście twaróg.

Link to comment
Share on other sites

Nie wytłumaczę tego:) Sama zastanawiałam się o co chodzi, miód to cukry proste, ale w sumie glukoza też jest cukrem prostym a jest podawana przy osłabieniu. Może chodzi o dużą zawartość fruktozy w miodzie...nie wiem. W każdym razie taką informację otrzymałam od weterynarza, zaufanego zresztą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']Nie wytłumaczę tego:) Sama zastanawiałam się o co chodzi, miód to cukry proste, ale w sumie glukoza też jest cukrem prostym a jest podawana przy osłabieniu. Może chodzi o dużą zawartość fruktozy w miodzie...nie wiem. W każdym razie taką informację otrzymałam od weterynarza, zaufanego zresztą.[/QUOTE]

Zapewne ilu "zaufanych" weterynarzy, tyle opinii ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...