Jump to content
Dogomania

Figa - delikatna, wrażliwa - kochamy się - zostaje


Evas

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałam telefon w sprawie Figi, z Trzebini. Ja się raczej nie zdecyduję - 4 letnie dziecko, no i odległość - jeśli będzie coś nie tak, jak się ją zabierze..ale może pomożemy innemu pieskowi..napiszę na..Dom dla pieska :)

Link to comment
Share on other sites

Figa jest grzeczna, nawet bardzo..przychodzi na zawołanie, ciągle by się pieściła..przewraca tymi ślicznymi ślepkami.
Wie już, czego nie chce :)
Woli spać w moim pokoju, jest bardziej atrakcyjny towarzysko, bo i Lessi i koty. Kiedy córka woła ją do siebie, tylko rusza uszami, przewraca oczami i rozkłada się na podłodze, uparciucha.

Do pani, która skontaktowała się z ogłoszenia dzwoniłam kilkakrotnie i nikt nie odbierał.
Będzie mi przykro, jeśli zrobiłam komuś nadzieję, a osoba ta może chciała tylko pogadać.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Pewnej ciemnej, listopadowej nocy
w Gliwicach mała sunia szukała pomocy.
Głodna ,zziębnięta i przerażóna
lecz jeszcze z losem nie pogodzona.
Chciała się ogrzać , ukryć.. aliści
nic nie znalazła prócz kupki liści..
a więc skulona legła pod murem.
Tymczasem wyszłą z psem Evas córa..
Kochana dziewczyna niewiele myślała
tylko zwierzątko do domu zabrała.
Wiedziała bowiem ,że jej mamusia
przygarnie ciepło małą bidusię.
I tak się stało- drżąca jak listek
znalazła Figa u Evas przystań..
Figa jest słodka, grzeczna , łagodna
i najlepszego losu jest godna.
Ale u Evas zostać nie może..
kto jej w szukaniu domku pomoże?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figa Bez Maku']A zauważyłyście ,że to jasne futerko na twarzy i szyi układa się w serduszko:loveu: Figunia mi się podoba ..a jakże..ale niestety dla mnie dwie figi w barszcz to za dużo:placz:[/quote]

Ja też nie zauważyłam :oops: strasznie niespostrzegawcza jestem. Faktycznie - wyraźne serduszko :)
Ten śliniaczek pod mordką jest mięciutki i ma jasny cieniowany kolor.
Szkoda, że dwie Figi to za dużo.

Dzisiaj miałam telefon z ogłoszenia. Pan zapytał czy jest rasowa. :roll: Nie pisałam w ogłoszeniach że jest podobna do jakiejś rasy.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie jest ładna, wdzięczna i kochana - dla kogoś, kto to wszystko zobaczy.
Niepodobna do żadnej rasy, tylko do siebie.
Z facetem nie chciało mi się rozmawiać, i tak nie dałabym jej komuś, kto stwierdziłby - a z braku laku niech będzie. :roll:
Czy to za dużo, żeby była chciana, dla niej samej?
Znajoma stwierdziła, że mam za duże wymagania w stosunku do przyszłego domu.
A ja bym chciała tylko spać spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

Witam, z Figulinką:), zazdrośnicą.
Obserwuje co robię z Lessi i jakby mogła, zawołałaby..a ja, a ja :)
Lessi dostaje lekarstwo, Figa czeka. żeby tez coś dostać. Wycieram Lessi oczy, Figa wpycha łebek i jej też muszę. Mówię coś do Lessi, albo do kota, Figa jest pierwsza.
A poza tym przebiegła w zdobywaniu ulubionych kocich chrupek. Zauważyłam, że wskakuje na ławę i wyjada z miseczki na parapecie, a dziwiłam się, że tak do czysta wszystko szybko zjedzone.

Ma swoje lęki, ale coraz częściej się cieszy. Uśmiechnięta mordka, szczeka z radości.

Zupełnie nie rozumiem, czemu nikt jej nie chce?

Link to comment
Share on other sites

Evas.. a mnie to się wydaje ,że Figa wcale o domek nie prosi... bo go już ma.... i o innej pani nie marzy bo ..ma Ciebie. Czy mi się zdaje ,że jesteście do siebie podobne z charakteru i temperamentu....?
Nie dziwię się ,że szukasz dla niej dobrego domu bo ja też nie potrafiłabym zasnąć spokojnie myśląć ,że uratowany przeze mnie i wypieszczony pies jest bity albo głodzony....albo nawet TYLKO nie głaskany, nie przytulany.
TO TY masz rację.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...