-
Posts
2074 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kropi124
-
Oj dużo było takich najkoszmarniejszych chwil z Barkiem. Jedną z nich było miesiąc temu gdy w upalny dzień zabrałam psa i poszłam po lody oraz posiedzieć nad wodą. Kupiłam dwa. Gdy tego drugiego otworzyłam nie zdążyłam go nawet zjeść ponieważ Barko pochłoną loda razem z patyczkiem. Stresa miałam okropnego po tym jak nie wymiotował a brzuch dosyć duży mu się zrobił. Na szczęście patyczek chyba się strawił i nie zaszkodził psu. Drugą najgorszą chwilą jaką Barko mi sprezentował było łóżko. A było to tak że po 2 tygodniach bycia u nas zadomowił się i chciał pokazać jak mu strasznie się nudzi. Przyszłam wieczorem ok. 21 do domu i zmęczona chciałam się położyć już spać. Niestety. Barko wykopał w łóżku mi taka dziurę że pomogło tylko lekkie zszycie i sterta kocy pod tyłkiem:shake:
-
[quote name='Fisty']A co sądzicie o welsh corgi pembroke? Ktoś miał styczność z tą rasą?[/QUOTE] Mieliśmy takiego na agility i był największym szczekaczem, nawet podczas skakania czy w tunelu:lol: Nie wiem czy takie są wszystkie, ale ten osobnik był nie dosyć że prze aktywny to i jeszcze bardzo towarzyski.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Eris z Reptowskiego Lasu - i JUGO, czyli Anteris
kropi124 replied to FredziaFredzia's topic in Galeria
No to gratulacje :loveu:- 2363 replies
-
- buldog francuski
- eris
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
oby było dobrze ;) Najważniejsze jest nie dać się przekupić tym brązowym oczkom :loveu: chociaż to i tak ciężka sztuka
-
Pies dalmatyńczyk który szczeka na czarnoskórych.POMOCY
kropi124 replied to Sebon's topic in Wszystko o psach
Skoro jest adoptowany to nie wiesz czy taka osoba nie zrobiła mu nic złego. Nie sądzę aby pies miał poglądy rasistowskie;) Aczkolwiek dobrze by było go oswoić że nie wolno mu szczekać. Proponuje ćwiczenia na skupienie na właścicielu. Proste i przydatne ćwiczenie, które wykonujesz np. w jakimś miejscu publicznym ( jakiś plan w mieście) gdy widzisz że pies skupia swoją uwagę na czarnoskórej osobie musisz odwrócić jego uwagę np. komendą Domino, patrz! i za spojrzenie psa nagradzasz, najpierw stopniowe patrzenie np. 5 sek. a później nawet do 2 minut. Nagrodą może być smakołyk (a dalmatek na pewno się skusi :) ) ewentualnie zabawka. Ćwiczenie możesz wykorzystywać nawet przy podawaniu jedzenia w domu. -
Z karmą niestety nie pomogę. Ale co do dalmata. Chodziło mi bardziej o to czy zdajęcie sobie sprawę że to nie jest łatwa rasa dla początkujących. Szkolenie i owszem musi być bo są uparte i zapewne podczas szkolenia da ci do zrozumienia że nie będzie robić wszystkiego tak jak ty chcesz i postawi na swoim.
-
No trudno. Pewnie by i tak została sprzedana. Mam tylko nadzieje że nie wzięliście dalmata na pierwszego psa, bo było by szkoda żeby później gdzieś w schronisku siedziała.
-
Łooo trzeci piesek? Bardzo ładny, chociaż trochę duży jak na bordera co nie?
-
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images67.fotosik.pl/107/9d29ebe1f0d20669med.jpg[/IMG][/URL] Wracam z Barko ze spaceru i dzwoni mi telefon. -Halo? -Pada u was ? - Nie. Są chmury, ale takie tylko małe zachmurzenie. - Aha. Bo my wracamy przez Niemcy i tutaj straszni leje. Przeszłam dosłownie z 15 metrów i zaczęło padać ledwo co doleciałam koło ściany sklepu a luneło mocno deszczem. Za chwile grad a do domu 2 minuty drogi. I ta nie pewność iść i zmoknąć czy trochę poczekać. Barka mina bezcenna. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images69.fotosik.pl/106/ca701de0838b266fmed.jpg[/IMG][/URL]
-
Nie mam litości do tych zdjęć a są naprawdę prześwietne. BARKO ZAMULENIEC [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images70.fotosik.pl/106/4448e22b29c390d0med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images68.fotosik.pl/107/ccadfcaa200c8507med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images68.fotosik.pl/107/745c5a1320df51e9med.jpg[/IMG][/URL] zgryziony uśmiech [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images67.fotosik.pl/107/f3415bbb301bfc29med.jpg[/IMG][/URL] Kazała trzymać to trzymam [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images70.fotosik.pl/106/511a7460ddbe36ffmed.jpg[/IMG][/URL]
-
Wystraszycie siebie nawzajem :eviltong::evil_lol:
- 2186 replies
-
- dalmatyńczyk
- dalmatynka
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
No to się u was dzieje... Rozwód nie zbyt ciekawy, ale nie poddawaj się. Dzieciuchy w drodze i Twoje i Cytry więc będzie się z czego cieszyć :)
- 93 replies
-
- bernardyn
- brnardyn krótkowłosy
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Brok- wulkan niekończącej się energii! Jak to wyżeł!
kropi124 replied to Wola istnienia.'s topic in Foto Blogi
[quote name='Wola istnienia.'] A tak na poważnie, niestety, ale mam za małe lozko, zeby wepchnąć tam Broka, który za kilka miesięcy bedzie juz dużym psem. :shake: +ta jego niezdrowa chcieć dominacji (?) i zupełne nieposłuszeństwo. Nie chce, zeby pies chodził jak w zegarku, ale chce, zeby na słowo "zejdz" reagował jak kolwiek.. I niestety, ale zaczął to dopiero załapywać, jak pospał troche na swoim legowisku, a nie moim łóżku.[/QUOTE] Nie gadaj że masz małe łóżko bo ja śpię na jedno osobowym + moje 170 cm i 40 kg psa ktory potrafi rozciągnąć się na moją długosc:) ale przynajmniej jest się do kogo poprzytulać. -
[quote name='kamilka91']Ja wakacjuję, a Grubasek została w domu :evil_lol: Jak wrócę to może wrzucę jakieś zdjęcia :evil_lol:[/QUOTE] to mówisz że piesa odpoczywa od Ciebie :P Nie no ciesz się póki możesz wakacjami mi tylko został tydzień na odpoczynek po robocie:(
- 2186 replies
-
- dalmatyńczyk
- dalmatynka
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Kilka fotek wpadło dziecio-psie ;D Filipek przyszedł w dniu swoich urodzin po prezent, oczywiście Barko był ciekawszym niż super świecące autko:evil_lol: " Oddasz mi ? " [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images70.fotosik.pl/96/4619f616432c7207med.jpg[/IMG][/URL] " Ciociu, Mamo Barko mi zabrał ringo" [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images70.fotosik.pl/96/47484033c17ce26fmed.jpg[/IMG][/URL] "Czisssssss" [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images67.fotosik.pl/98/45e08ed5be0bbbdfmed.jpg[/IMG][/URL] "Ale jak to nie jestem na pierwszym planie?" [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images66.fotosik.pl/96/4566d441b3c7e28emed.jpg[/IMG][/URL] Ogólnie z Bareczkiem jest bardzo dobrze. Przez te 2 tygodnie będę miała luz... żadnej roboty tylko odpoczynek i czytanie SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE z dalmatyńczykiem ;) Jednak doszła do ans smutna wiadomość że Czejenka (malmutek z galerii) bardzo zaczęła chorować, prawdopodobnie rak+ obumieranie białek w nogach. Psina schudła do 35 kg z 42. Weterynarz stara się robić co może, lecz teraz jest tylko potrzebne pokazanie że Czejen jest kochana. Dojdzie najprawdopodobniej do Eutanazji..... Biedna psinka. Znamy się ponad 6 lat a tak szybko odchodzi....:-(
-
Brok- wulkan niekończącej się energii! Jak to wyżeł!
kropi124 replied to Wola istnienia.'s topic in Foto Blogi
HEJ HEJ :) Naprawdę nie śpi ci w łóżku??? O ja cię... Ja z jednej strony bym tak chciała, ale z drugiej miło jest się przytulić do pieseła w zimną noc :) Jak na razie widać tylko że jest dalej uroczą małą kluską :loveu: -
Ciapeczko jak tam się macie?:loveu:
- 2186 replies
-
- dalmatyńczyk
- dalmatynka
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Skoro to szczenię to podejrzewam że szybko się przyzwyczai. Ja jak przyniosłam do dorosłego psa małego kota pozwoliłam im się na spokojnie przywitać, na tyle żeby mogły się obwąchać itp. Odradzam od razu jakiekolwiek odizolowanie zwierząt bądź odganianie. Nie ma jakiś niepokojących wydarzeń skoro piszesz że Sunia sama zaczepia kota i sądzę że nie ma tutaj jakiejś wielkiej potrzeby ingerowania w ich zapoznanie. PS. Z jakiej hodowli jest mała?
-
Sama jeżdżę w wolnych chwilach z weimarem więc postaram się pomóc ;) 1.Ja wychodzę raczej po dłuższej przerwie od jedzenia od godziny wzwyż. 2.Zaczynałam od 20 min, a teraz jak jest dobra pogoda itp. to do max. 1,5 godziny. 3.Przerwy... Hymm.... Staram się robić je dopiero w tedy gdy widzę że pies zaczyna szybciej dyszeć ( nie chodzi mi tutaj o zamęczania psa, po prostu o szybszy oddech niż na zwykłym spacerze) lub zwalniać. 4.Wiele osób uważa że przynajmniej 30 min żeby pies nie dostał skrętu żołądka. Ja jak idę z psem na rower to wieczorową porą, gdyż w tedy nie podaję już psu pokarmu.
-
Eris z Reptowskiego Lasu - i JUGO, czyli Anteris
kropi124 replied to FredziaFredzia's topic in Galeria
A gdzie Franiu buldożerca??? Biedne te pieski wszystkie pozamykane w kagańcach, ja nie wiem co się dzieje na tym dogo.:diabloti:- 2363 replies
-
- buldog francuski
- eris
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Jaa trafiłam na ciężką robotę, bo jestem jako niania do dzieci 7 i 9 lat. Niby już duże, ale są rozpieszczone i na prawdę okropne. Człowiek ma po 2 godzinach dosyć.:roll:
-
Heh :) Do pyszczka żabci w kolorze ścian:cool3:
-
No czekam teraz na wypłatę z wakacyjnej roboty:p To zakupię. ****** Już ma po dzisiejszym dni serdecznie dość. Rano szalał na smyczy jak opętany. Ciągnął, skakał i gwałtownie się zatrzymywał. Już myślałam nawet nad tym że wyciągnę mu zakurzoną kolczatkę, ale pewnie by to nic nie dało. Więc stwierdziłam że go puszczę, złapałam go dopiero przy drodze żeby nie wpadł, wybiegał się i trochę zwolnił:angryy: Nie jestem fanką kolczatki ale przy takim psie to czasami konieczność. Nie jest używana ciągle, chodzi mi po prostu o to żeby mu poprzypominać co nie co zasad podstawowych chodzenia na smyczy.
-
Ale macie fajnie że możecie tak spać:) Mi się zachciało roboty na wakacje i wstaje o 5.40:placz:
-
Czytam czytam :) Mi się w tych podoba to że mają obustronne zapięcia i się je szybko ściąga.... Co do kagańca to myślałam nad plastikowym największym, tylko po to żeby nie wżerał mi wszystkiego co popadnie.:shake: Dzisiaj podleciał do wędkarza i zjadł trochę zanęty z robalami:mad: Będzie zapewne sraczunia i na tym się skończy, ale boje się że się nabawi czegoś gorszego.