-
Posts
2770 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by agutka
-
Kurcze wielki jest:loveu: ja akurat mam wybraną hodowle bulków i ze względu na ojca (pięknego rudego) chciałabym mieć po nim szczenie gdzie mamuśka nie trafia do mnie z typem ;)
-
***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***
agutka replied to Majkowska's topic in Foto Blogi
Majka coś gorszego z rana to może byc brak kawy.... miałam wczoraj ten problem a w domu wszystko fruwało:angryy: piję kawę zawsze rano bo zawsze boli mnie łeb także wiem co znaczy nie mieć podstawowych składników wybudzania:diabloti: ostatnio w tv słyszałam że ludzie do weta przychodzą wyciągać kleszcze wiec żeby było szybciej może tam uderz ;) -
mnie się na wystawie podobał ten : [IMG]http://oi60.tinypic.com/14324xs.jpg[/IMG] ta jego postawa w gotowości, bystry wzrok , świetne są
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
agutka replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
dzień dobry- widzę że sobie pospałaś ;) -
Majkaaaa pisałam w pierwszym poście o antyszczeku :-D Alicjo- ja miałam kontakt z M.Bartoszewską (telefoniczny) , nie dostałam jasnych odpowiedzi co dalej ;) zakończyło się na podawaniu melatoniny i karmieniu na dworze ale cała akcja stała w miejscu bo pies jak ciągnął tak ciągnął, krótka przerwa na jedzonko i dalej w kółko to samo. Brakowało mi tej pomocy co zrobić aby opanować podnietę. Magda- ja sobie nie wyobrażam abym od szczeniaka nie wychowała sobie psa :roll: A teraz czy ktoś mi odpowie na pytanie? Gdy Leda biega luzem przy jakimś psie to jest 100 % odwoływalna , nie reaguje na inne psy, ludzi itp? Chodzi spokojnie nie wspominam o tym że czasem próbuje kąsnąć towarzysza czy się nakręca jak inny pies zacznie biec . Zawsze jest odwoływalna , nagród nie dostaje bo ma zabudowany kagan choć może byłaby fajniejsza robota z nią
-
ej a co sądzicie o malinois?? dla mnie to psy mega zajebiszcze , sąsiad miał dwa takie:loveu: bardzo pojętne psy no i w robocie niezłe show potrafią robić ;) nie wspomnę o tej nietypowej urodzie:loveu:
-
Majka tak dla zrozumienia zasady obroży antyszczekowej ... Jest to dla psów które pozostawione szczekają w domu , czyli działa ona tylko samoobsługowo . Nie masz do niej pilota a sama obroża działa na drganie głośni a mianowicie kiedy pies szczeka- nie piszczy
-
toć to Majka piszę cały czas że ostrzega czyli dźwięk / wibracja ;) sądzę że jak skojarzy mój głos i z jej strony brak poprawy to obroża zacznie ostrzegać... pod tym kątem może zacznie się ogarniać i wprowadzimy w końcu normalną pracę nad wychowaniem (jak z normalnym psem) Ja tej obroży nie chcę na stałe tylko na ogarnięcie w sytuacjach krytycznych. Gdzieś kiedys pisałam chcę własną pracą zdobyć efekt nie kolczatką , OE czy innymi sprzętami no ale złotego środka nie miałam (jeszcze nie mam ) na dotarcie. Obroża dziś oddana
-
[quote name='Onomato-Peja']Kurcze, co się z Ta Twoją suczą dzieje... :roll:[/QUOTE] ona była cały czas taka ... teraz się nieco obyła ze światem i dokazuje po prostu bardziej :roll: kiedyś już mi na myśl wpadło żeby jej konkretnie wpier... tak soczyście.... ale nie mam serca:shake:
-
Ja wiem Majka że nie lubisz OE ;) ogarnia się pod kątem mniej nasilonym w ciągnięciu i tak jak wcześniej pisałam używam jej tylko gdy idę z dwoma kundlami lub na rower( rower i ona zanim dojdę to masakra ;) ) zamiast kolców wolę zacisk ale to i to efekty daje tylko na określonych ścieżkach . Raz mi do psa tak wyrwała że zostały krwawe dziury w szyi i nie używam jej od tak na co dzień. Tak mam ją na smyczy 98 % spacerów ale nie chcę się szarpać tyle czasu z psem nieogarniętym i nie daj Boże aby znowu jakaś smycz czy obroża puściła a wariatka znowu by psa miała zamiar skasować ... taka obroża może pomóc w odwoływaniu psa gdy ktoś nagle wyskoczy gdzieś z krzaków albo jakiegoś rowerzyste zobaczy i poleci za nim a póżniej znając ją podleci prosto pod koła. Przypomnę tylko że Leda ciągnie całą swoją siłą ;) Dla przykładu dodam że wczoraj Leda dostała z obroży dwa strzały prądu , dziś obroża tylko świeciła i dała dźwięk a suk się zamknęła i mało tego stanęła grzecznie przy ogrodzeniu gdzie jazgotał jamnik (spacerów było 5) i nie jest to obroża sterowana gdzie mogłabym ostrzegać zanim zabierałaby się do histerii. Osoba użyczająca obroży po rozmowie powiedziała że efekty i tak widoczne są po około tygodniu/dwóch .
-
czyżbyś oddała Oskarka?:evil_lol:
-
noo i tu masz rację ;) jakbym miała kiedyś szukać to tylko takiego wilczego z twojej listy ;) A jak tatuś Cześkowy? Podobny charakterek?
-
[quote name='Onomato-Peja']W soniakach są dobre, Xperia ma niezły. :) Ale ja jestem wierna SE pod tym względem. :D wcześniej miałam k770i : Ja mam XPERIE i racja potrafi fajnie zrobić ale tylko w ostrym słońcu ;) Majka- a fee co ty wypisujesz o tych robalach ;) wyobrażam sobie jak musiało wyglądać to na stole
-
No to czyli zakupiłaś używane za taką cenę to pewnie mowa o takiej którą mi proponowano tylko nową, maga wielki wydatek:shake: Dziewczyna poleciła mi faceta który działa na terenie trójmiasta , zamierzam się od dobrych 3 miesięcy i wybrać się do niego nie mogę milion innych czynników wciąż wypada od szczurzego wypadku do strzelenia dość drogiej części w aucie... nie mówiąc tu o wyjeździe poza granice trójmiasta w te wakacje ... do faceta którego mi poleciłaś zadzwonie , może będzie coś robił w okolicy ;) Chciałam się wybrać na IPO z Darkiem Więckowskich ale to nie byłoby dobrym pomysłem na fakt podnieconych wielu psów... Ten gość z trójmiasta ustawił jej agresywnego asta także z ttb ma kontakt, gdybym miała sprzyjające warunki to i na koniec świata bym z nią pojechała ... Po seminarium z Bartoszewską (od bullków) wypracowaliśmy tylko siad przy psach ale tak jak pisałam wcześniej albo daje szybko z ręki gdzie podgryza z podniety albo mnie olewa i ciśnie histerycznym piskiem . Gdy popracujemy na luzie na danym spokojnym placu i nagle przebiegnie pies to mam lipę na kilka dni z tym miejscem a idzie tylko tam po to żeby zrobić dym i szukać potencjalnego celu.
-
Ze szczekaniem nie mam problemów ;) Ja muszę dotrzeć do kundlicy w jakiś sposób aby wytłumić jej napad ekstazy podczas spacerów , chęć zeżarcia psa -bez sensowne ataki, napad histerii i popracować nad odwoływalnością gdy np idzie człowiek bo zaraz leci na złamanie karku prosto pod nogi a jak byłby pies to walka bez witania się ani takich tam ... po prostu szajba , nie wiem czy wiesz jaką eksazę mają ttb jak np mają dorwać gryzak albo robić coś co lubią... coś takiego ma Leda i w żaden sposób nie potrafię przypomnieć się że trzymam smycz ;) Gdy wyrobiłyśmy sobię reagowanie na zawołanie gdy idzie pies ona szybko siada ,trzęsie się cała, dostanie to zjada z nerwów z moją ręką ( miałam całą pogryzioną i w siniakach) i ciśnie dalej albo gdy chcę ją przytrzymać z nagrodą olewa mnie i ciśnie.:roll: Na zwierzynę dobry pomysł bo i jedna kobita od asta zachwalała ale nauka ,nauką a co dalej?
-
Kropi- nie nie czytałam .. ostatnio jakoś brak czasu na jaką kolwiek prasę a nie wspomnę o książkach:roll: Z prasy takiej jak nasze miesięczniki jest zawsze tylko ogólny opis ;) najlepiej mieć kontakt i opinie od hodowców którzy non stop mają do czynienia z różnymi charrrrakterkami ;) Asiak-kasia- czyli ty używałaś ? doradź mi tylko gdzie i na co patrzeć przy obrożach tego typu ... jeden delikwent zaproponował mi obrożę za 1500 :roll:
-
zazdroszczę:diabloti: moje bliskie lasy roją się od ludzi i psów a spacer z Ledą to katorga... wolę wiejskie zacisze gdzie słyszę tylko ptaszki i raczę się widokami ;)
-
ja mojej nic nie suplementuje typu witaminy w tabsach prócz wspomagaczy na stawy i cynk (bulki mają z tym problem);)
-
no tak jak piszesz Tyska ;) przecież nie będę tym uczyć mojego kundla siad .... raczej w grę wchodzi moje i jej bezpieczeństwo ...
-
Piękna wyprawa w piękne okolice :loveu: a jak z kleszczami? mój ostatnio mimo obroży miał łażących kilka na sobie:roll:
-
wiesz twój pies ma za uszami co innego i moja ma co innego :diabloti: właśnie nie wiem kto powinien się wykłócać :roll: sprzedawca rączy umywa i wina zwalana na mnie , trzeci raz proszę o numer listu przewozowego aby namierzyć tego chłopaczka który do mnie dzwonił i przy okazji zgłosić to firmie kurierskiej o tej sytuacji. Znajomy kupę lat jeździ na kurierce ale nie mogę się do niego dodzwonić aby trochę oświecił mnie w tym temacie
-
Tyska planujesz Onka? Dla mnie owczary mają jedną wadę co widzę także u Sagata za dużo jęczą i za dużo się kręcą ;) jak mówię siad to ma siedzieć a nie 100 razy łapami przebierać:diabloti: a tak poza tym to fajne psy z którymi można na prawdę wiele zrobić ;)
-
Mnie również zaintrygowały te warzywa... proszę kogoś o konkretniejsze wypowiedzi... ;) pies nie trawi i nie przyswaja warzyw gdy podamy w całości do chrupania dlatego jest wskazane robienie papek aby pies coś tam wchłonął... takie były moje info a tu teraz piszecie że roślinność może nie istnieć w diecie
-
a i co do mięsa... facet winę zwala na mnie bo jak twierdzi paczka nie była uszkodzona a rozmrożone mięso to tylko szadź na kartonach... żałuję że nie kazałam kurierowi tego przywieźć i sama bym zrobiła oględziny ale skoro sam do mnie zadzwonił i powiedział że tego by nie przyjął no to sorry... wdodatku za zniszczony towar to chyba odpowiada przewoźnik ? czy się mylę i jestem 100 lat za murzynami?
-
ja mam się obrażać ??:diabloti: po prostu rozbawiło mnie tu cukrowanie sobie he,he :loveu: wczoraj wprowadziłam (próbnie) system :razz: rewelacji to jako tako nie dało ale po 10 kupuję OE i po 10 jestem umówiona ze szkoleniowcem jak sprzętu użyć (wprowadzić) aby pies zaczął reagować kiedy robi źle i będzie bzyk, bzyk. Proszę o niekomentowanie typu robię krzywdę bo mam jakieś pojęcie o wychowywaniu psów mam a jeżeli ktoś chciałby podważyć moje zdanie to bardzo proszę odstąpię psa na tydzień i niech sobie sam podszkoli metodami pozytywnymi:loveu: Pewna osoba wytłumaczyła mi że bullterier ze schizą to jeden z najcięższych przypadków w rasach , jeden będzie odgryzał sobie ogon inny będzie próbował zjeść swoich domowników a my mamy tylko schizę nadpobudliwości i polowania na wszystko+ agresja lękowa o czym już dawno wiedziałam ... Nie miałam okazji wypróbować ćwiczenia na zwykłej obroży a na antyszczekowej co nie dało oczekiwanych rezultatów, gdyż pies sadząc się do innego psa otrzymał ostrzeżenie i po chwili kopa... działanie polega na tym że urządzenie najpierw ostrzega w postaci dźwięku i czerwonej lampki kontrolnej gdy pies zaczyna szczekać (wyłapuje drganie głośni, piszczenie czy charkanie nie) a póżniej prąd o minimalnej mocy gdy zwierzę się nie uspokaja natężenie co kop jest nieco wyższe. Zastosowanie jest na psy szczekające i wyjące na nieobecność właścicieli w domu, gdy poszedł prąd na Ledzinie nie zrobiło to jako tako wrażenia i nie wyglądało to tak jak opisywali to niektórzy obserwatorzy ;) gdy mijał nas kolejny pies Leda szarpała się zaczynała jazgotać ale po zapaleniu się lampki kończyło się na cichym popisku pod tytułem "no chodź do mnie , no chodź ":diabloti: Jestem gotowa na wprowadzenie takowego urządzenia aby wywalać psa z transu gdy ćwiczenia posłuszeństwo nic nie dają, czy to również groźba,prośba, czy jedzenie. Ostatnia przygoda dała mi wiele do myślenia i czas na radykalne kroki .