W Niemczech ogranicza sie populacje psow poprzez podatek od psa. Za pierwszego psa placi sie 30 €, a juz za drugiego placi sie 60 €, bez wzgledu na miasto czy wies.Czyli za dwa psy placi sie rocznie 90 €. Trzeba tez pamietac, ze karma jest droga, no i wizyta u lekarza tez nie nalezy do tanich. Obecnie rozwazaja mozliwosc wprowadzenia podatku za koty, czy to wejdzie, zobaczymy.