[quote name='betkak']Epe prostując: Ben obwarczał Borut, Ayame, moją teściową, Pania, która często u nas bywa.
Obwarczania miały miejsce w kuchni czyli na jego terenie, natomiast Ben przywitał Aga-te i jej koleżankę na podwórku, i pierwsze co zrobił widząc podjeżdżający samochód zaczął ciągnąć w strone domu czyli na swój bezpieczny teren[/QUOTE]
betka bezpieczny teren dla Bena to jest również jego podwórko;
pies swój ogródek, działkę tą przy domu, w którym mieszka traktuje jako przedłużenie własnego domu i terytorium
więc na nim również powinien się czuć bezpiecznie
mój pies również warczy na obce osoby, obszczekuje będąc u siebie i akurat uważam że to jest normalne jego zachowanie
oczywiście po odpowiedniej komendzie wraca,
szkolenie jak najbardziej wskazane dla każdego psa po przejściach i myślę, że Pan Maciej weźmie w nim udział, szkoda byłoby stracić miejsce