Jump to content
Dogomania

blackgerl

Members
  • Posts

    2135
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by blackgerl

  1. jeśli macie na myśli "mniej inwazyjna metode" i to oznacza operację laparoskopem, to uważam, ze po pierwsze, znacznie podnosi to koszty, bo takie urządzenia są cholernie drogie, i nie wiem jak u zwierząt, czy je sie stosuje. laparoskop rózni sie od zwykłego ciecia, ze są dwie dziurki -przez ktore wchodzą narzędzia, i tym sposobem, ze jest mniejsza rana i mniejsze szycie, uważane sa za mniej inwazyjne, rana szybciej sie goi. reszta ciecia w środku i znieczuleń- ktore jak dla mnie są najbardziej wykańczające psa, jest taka sama. a prawwda taka, ze teraz tak jak wyzej napisano, po standartowej sterylce czy kastracji jest naprawde pare cm ciecie i nie ma z tym wiekszego problemu. w tych przypadkach gdize sa problemy i tak nie dało by sie zrobić laparoskopem, np aborcyjnej, czy z wycięciem innych rzeczy z brzucha, ze tak nazwę ;)
  2. zagladam do szczeniaczków, milusie są, na pewno szybciutko znajdą domki!!!
  3. [quote name='panbazyl']Zawsze można adoptować z Ukrainy czy Białorusi. A poza tym na wsi NIGDY nie uda się wprowadzić sterylizacji, nawet ustawą i mandatami. Wieś jest bardzo zachowawcza i zachowała na przykład onki o wyglądzie psa a nie żaby. Do tego dochodzą nowe "związki kynologiczne" powstające po nowelizacji ustawy - one zaczną tworzyć pewnie toye, średniaki i inne mini. I to w zgodzie z prawem.... Choć bylo by cudnie jakby problem bezdomności był marginalny. Ale na razie między bajki trzeba to włożyć.[/QUOTE] niestety....
  4. niestety za bardzo mnie nigdy nie interesowała ta strona posiadania psów- wzorcowa i wystawowa, choć poprzednie psy miałam rasowe- rodowodowe. bardziej interesują mnie tematy behawiorystyczne, a te ma kazdy pies, i z papierkiem i bez ;) właściwie dla psa to nie ma różnicy, one nawet nei wiedza co to jest- jakaś rasa i mieszaniec. tak mi sie wydaje przynajmniej ;) a to ze ja za bardoz tez nie lubie się podporządkowywać regułą które ktoś z góry narzucił, totez uwazam ze w wielu przypadkach człowiek wyrzadził krzywde psom, twarząc niektore rasy, a kto wie, moze i wiekszość? bardzo interesująca ciekawostkę nam tu sprzedałaś odnośnie toya rosyjskiego ;) pomysł stworzenia toya polskiego uważam za ciekawy :D tylko jak to pogodzić z taką wielką bezdomnością i nadliczebnością psiaków?:( ostatnio tez zastanwwiam sie nad taką kwestią, a mianowicie, jakby nagle stał sie cud i wszyscy zaczeli by przestrzegac prawa , a prawo nakazywało by obowiązkową sterlizację i kasterację (poza hodowlami) to średnio za 10 - 15 lat, nie było by czegoś takiego jak mieszańce i bezdomnie psy. były by tylko rasowe pieski i w nieduzej ilości i były by one poobciązane swoimi przeciązonymi genami; ( i czy wtedy było by dobrze? sie zastanawiam.... co o tym sądzicie?
  5. [quote name='panbazyl']moje też mają niewielkie białe znaczenia na przedpiersiu - jest to dopuszczalne we wzorcach. Tylko te białe łapki sa niedopuszczalne. Co w żadnym miejscu nie przeszkadza kochać psa, wcale! Niech Nero ma sie jak najlepiej - śliczny pies z niego :)[/QUOTE] ależ occzywiście :D wzorce sa ważne na wystawach i w poważnych hodowlach. a teraz mam takie zdanie, jak sie troche zaczełam interesować jak powstają różne rasy psów, ze to nie jest az taki duzy problem "zrobić" nowa rasę i tak naprawde wyszystkei te różności ludzie powymyśłali, a to taki łeb, a taki ogon, a taki instynkt ;) wiec tak naprawde jakby ktoś chciał teraz też moze sobie nową rasę zaczać hodowac;) smieje sie, ze moj pies jest taki idealny, ze spokojnie można by utworzyć taką rasę jak ona :D:D:D tylko jest mała przeszkoda, jest wystrlizowana :p
  6. o kurcze... rzeczywiście przy takiej małej mordce te 5 cm to gdzieś 1/5 łebka : ( a skad była pobierana skóra do przeszczepu? może na niej odrosnąć sierśc? ciekawe co mówił wet:) ? ale Lostuś już lepiej wyglada ;) tak, zauważyłam ze jak sie zaczyna chodzić do weta to w kołko coś jest, tak samo jak z lekarzami, jak już pojdziesz do jednego, wciągniesz sie w ten wir, to poźniej cały czas chodzisz...:/ ja dziś byłam u mojego weta- Raja :) i wiecie z czym wyszłam? z ksiązką pt "uważność" i zaleceniami medytacji.... nie, nei dla psa, tylko dal mnie, hihihi no ale ide poczytac co tam jest takiego w tej księdze- grubość z 4 cm :/ bo muszę ją oddać za pare dni.. i cąły czas myśłimy o koteczku i przesyłąmy dobre gojące energie ;)
  7. [quote name='panbazyl']SUPER!!!!! ale sie cieszę, ze kolejny ma dom :) w jednym miocie mogą się urodzic nawet wszystkie 3 główne kolory z odcieniami, ale nigdy łaciate! Możliwa jest biała mała plamka na przedpiersiu, jest to atawizm po pierwotnych labkach - czasem się u pseudo zdarza nawet białe końcówki łap, w hodowlach juz to dawno się udało zlikwidować, ale oni mają jakieś "antyczne geny" i tam sie trafia. :eviltong: a labki nie zjamują aż tyle miejsca na ile wyglądaja. Ja mam 3 i nie zauważyląm, zeby zajmowaly więcej miejsca niż 1 - one potrafią się "minimalizować" jedynie nie w łóżku....[/QUOTE] hehehe ;) to moja Vickusia właśnie ma takie antyczne ubarwienie:) z przodu biały krzyzyk i jedna łapka minimalnie biała:) no tak, jak pies chce to sie wszedzie wcisnie ;) a to wiem ze twoja znajoma, bo przez ciebie sie poznałyśmy:) tylko nei wiediząłam czy wczoraj juz zabrała pieska, bo dziś raczej nie dało by sie jechac...
  8. [quote name='Joanna K.'][B]blackgerl[/B] Nero pewnie został wypatrzony na FB. Dzięki Twojej wizycie u niego na której miał szanse się pokazać i mogłyśmy go ogłaszać. Dzięki raz jeszcze za zdjęcia i wizytę u niego. :) Warto odwiedzać psy w schroniskach. Robić im zdjęcia i ogłaszać, mają wtedy większe szanse na domek. Ja w ten sposób w niedzielę przewożę 2 sunie husky ze Szczecina do Poznania. :D[/QUOTE] oj to cudownie!! bardoz sie cieszez epomogły moje foty, moze teraz bede cześciej chodzić do schronisk i robić zdjecia:) tylko w tych czartkach nie powiedziałam do konca prawdy, no bo jak powiem ze mama nie moze sie zdecydować na huskyiego czy labka to chyba mi nie uwierzą;)? nie minełam sie duzo z prawdą bo ona ostatnio duzo mowila na temat, a moze by wziasc labradora. ale chyba nie mamy do konca wronków na takiego duzego psa. ale w goscine jak najbardziej moga przychodzic;) az sie chce dalej to robić jak sie słyszsy tkaie dobre wieści:) ty chyba tez sie podbudowałas troche tymi dwoma psiakami:) a propo tego labka z wojtyszek, tez już znalazł domek, tylko nei wiem czy już w nim jest czy dopiero czeka. oby byl, bo teraż takie zawieruchy ze na taką zapadła dziure nie ma szans dojechac :( buziaczki i pozdrowionka!!!!!!!
  9. no cudownie:D:D:D prosimy o jakies szczegóły, skąd jest szczęśliwa posiadaczka szczęśliwego grubaska ?:) i jak ślicznie ma na imię:) kiedy go wzieli??
  10. a propo kolorów, ogladałam kiedyś odcinek o labkach i tam powiedzieli ze rodza sie maluchy rzno kolorowe, ale niegdy nie ma tak zeby urodziły sie kilkukolorowe:) to tez jest śmieszne :) no jak dla mnie, bo nie wiedziałam o tym wczesniej ;)
  11. no nikt nie doniusł! :D o rany, to czekamy na szczególowe info!!! :D:D:D przez kogoś z netu, czy ktoś po prostu przyszedł po tego psiaka do schroniska?? no mow mow!;p
  12. wow, to sie nazywa "mały prezent" ;) teraz kocurek na pewno szybciutko wyzdrowieje ;) zajmie sie piłeczką i zapomni o ranie ;)
  13. dobrze, dobrze ze Lostkowy pękł ten ropień, bo wyleciała ropa z bakteriami i sie nei rozprzestrzenia do cąłego organizmu. kurcze, kiciusiu, trzymaj sei i słuchaj sie pani! :) jak nei drapać to nie drapać! :p
  14. mati tak was wszytkich pokochał ze musi z kazdym troche nocy spedzic ;) nie, nie , nie, pisz jak najcześciej, my tu wszyscy czytamy takie wspaniałe wieści z wielką radością , no i oczywiście motywują one jeszcze bardziej do pomogania innym :D mi osobiście zawsze sie jakoś tak zakreci łezka jak czytam o Matim takie wspaniałe wieści:) jakoś tak zapadł mi w serducho ;)
  15. [quote name='panbazyl']laby klasycznie dziela się na 3 kolory - żólty, czarny i wątrobiany. Czyli po ludzku - żółty to biszkoptowy (tu są odcienie od białego po rudy prawie że), czarny - to czarny a wątrobiany to czekoladowy (z tym, ze są tez odcienie ciemnej czekolady i jasnej, mlecznej).[/QUOTE] a, no to wszystko wyjaśnia:) nie wiediząłam ze jest az tyle odmian kolorów ?:) dziekuje za wytłumaczenie. wątrobiane nie łądnie sie nazywają : ( o wiele apetyczniejsza jest nazwa czekoladowa ;) to moj psiaczek ma sierść po biszkoptowym ;P
  16. czytałam ze ludzie ci nei chcą za bardoz oddać huskyiego, no coż trudno sie dziwić, bo to jedyny w typie rasy,ale chyba nie podlega wątpliwością ze można go ogłaszać. proponuje zapytać sie grzecznościowo husky adopcje czy umieszcząjego ogloszenie grzecznościowo. nawet jeśli nie bedą sie zajmowac tą sprawą, tam trafiają ludzi ktorzy dokładnie tyhc psów poszukują, a ten na zdjeciu wyglada wspaniale! ja kozystałam już z pomocy husky adopcje i bardzo ich polecam ;)
  17. hehe, no jak tak ją podtuczyliście toi wiecej miejsca jej potrzeba ;)
  18. kurcze! uroczy ma pyszczek! a te dwi duze łatki na oczkach, cudeńka :D ach, szcześciarze ta nowa rodzinka Matiego :p
  19. biedaczysko! :( kiciusi , trzymaj sie! a lekarz wiedział ze tam jest aż taki duzy ropień? pewno nie, bo nie robiliście rtg? ech, a miało być coraz lepiej.... ale to że pękło na pewno kotku przyniosło ulgę, choć wygląda przerażająco:( trzymaj sie Vilenko! ukatrupcie to paskuctwo co meczy koteczka do końca! a kotom robi sie wymaz bakteriologiczny z takich ropini? zeby było wiadomo na co jest podatny ten bakcyl co to taką ropę wywołał?
  20. witam wszystkich:) bardoz podoba mi sie działalnośc MOPSIK- a i jemu dedykuje- ze tak nazwę moj bazarek ;) zapraszam wszystkich zainteresowanych kupienie uzywanego tel Noki i Sagema ;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/222858-robi-się?p=18606190#post18606190[/url]
  21. jaki cudaśny banerek! ale teraz to już chyba przypieczętował, że kropeczka należy do teamu ;)
  22. o rany:) jakie cudne foty! no taki kubraczek dla dalmata na te zimy to w sam raz!! gdzie rzeście takie wynalazły? :) a jak tam jego bark? na fotkach nie widać zadnej opuchlizny:) no i pięknie chlopak przytył:D widac ze jest szcześliwy:D i twoja mama też :D strasznie sie ciesze ze taki fajny domek kropek ma! dzięki!::*
  23. no cudownie! ogromne uściski dla rodzinki Matiego!!! oby Wam dobrze było razem! bardzo sie ciesze :D i oczywiście ogromne przytulańce dla Matiego! psinuś - nareszcie w domku!:D jupi:D
  24. witam :) no ja widzę ze Aldrumka sobie już ładnie poradziła z sygnaturką;) bo od niej tu trafiłam. matko, normalnie inny psiak z tej suni po waszej pomocy:D jest prześliczna!! i wogole nie do porownania z tą psinką co ją znaleźliście...:( serdeczne uściski dla podhalanki!
×
×
  • Create New...