Jump to content
Dogomania

kiyoshi

Members
  • Posts

    23497
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    42

Everything posted by kiyoshi

  1. o kurcze.....moja miała badania biochemie też i wątroba jak najbardziej ok...ale tarczycy nigdy nie badałam.....kurcze...ma naprawde dobrą diete...to się zmartwiłam, tylko mi jeszcze tego potrzeba :(
  2. tak, to zwykle dobrze rokuje, ale zobaczymy jak będzie tym razem. Kciuki na pewno potrzebne a dla Efi zrobiłam pierwsze ogłoszenie na Bielsko https://www.olx.pl/d/oferta/efi-kochana-wrazliwa-srednia-sunia-adopcja-CID103-IDJPoWC.html
  3. A takie zrudzenie ad iersci może o czymś świadczyć? Pytam bo moja Perełka normalnie czarna też tak rudzieje po bokach
  4. Śliczne zdjęcia. Efi widać że jest taka wrażliwa i dobra sunia. Spróbujemy pooglaszac na razie z tymi zdjęciami. Może akurat :)))
  5. już jest 10 zł od Ciebie i 60 zł od agat21 :) :) dziękuje ślicznie. Dziś miałam pytanie o kropcie, o adopcje do Francji, odmówiłam Czekam dalej, nie trace nadzieji, mam tez nadzieje, że na dniach dostaniemy zdjęcia Efi :D
  6. spoko, nic się nie stało. ZPP juz podesłała konto, wpłata poszła, jak będzie u Was to bardzo prosze tylko o potwierdzenie na wątku bazarku <3
  7. To faktycznie bardzo dobre wieści o Dzekuni, ma dobre leczenie, dobraą opieke, więc i witalność wraca na ile to możliwe :) Bardzo mnie to cieszy <3 Moje dziadki też póki co ok, maja redukcje wizyt u weta do absolutnego minimum :D Fazi tez miewa takie momenty zawiasów, tez podobnie dość do Dżekusia się zachowuje, ale tez jest sercowy, więc ..... Własnie mija mu 14 latek życia, a do tego 6 rocznica adopcin na dniach :) :) obiecałam mu minimum 7 lat u mnie, więc jest szansa że się uda :) :) A Kubuś ok. Wczoraj był na wizycie kontrolnej, goi się wszystko bardzo dobrze, na kolejny tydzień będzie miał opiekunke w postaci mamy Ewy :) także jest non stop na oku. Pojawiły się tez na grupie ortopedycznej pierwsze doniesienia na temat tego leczenia przeciwciałami monoklonalnymi choroby zwyrodnieniowej stawów u psów. Lek nazywa się LIBERA. Podobno w wielu przypadkach jego działanie jest bardzo dobre. Niestety u ok. 1 psa na 10 nie działa. Generalnie ludzie testują ten lek u swoich psów na chorobe zwyrodnieniową stawów, na spondyloze, na zespół końskiego ogona. Póki co działa tylko na zwyrodnienia....Dla Kubusia jest to leczenie na przyszłośc, już po operacjach stabilizacji stawów....Pisze o tym, bo może ktoś czyta wątek i akurat ma takie podobne problemy ortopedyczne u swojego psa, to warto się zagłębić w temat. :) Tu jeszcze filmik jak WRACA ze spacerku- wraca, dlatego tak się obraca i spowalnia ;) nie chce wracać.
  8. Pani Jasminkowa napisała do mnie wczoraj : "Jaśminek przybrał 3 kg od kiedy jest u nas, umięśniły mu się mocno łapki, ogólnie poprawiła mu się muskulatura. Aczkolwiek żebra jeszcze na zarysowane. Jest też coraz bardziej uspokojony, dalej uwielbia głaskanie i drapanie. Bardzo lubi chodzić na spacery, a jeszcze bardziej powroty do domu. Coraz chętniej sam inicjuje zabawy. Ten pies jest niesamowity. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za oddanie go pod naszą opieke" <3
  9. Piękne zdjęcia. Fajnie, że Dexterka każdego psiaczka zabiera na spacery, uczy smyczy :) <3
  10. dziękuje :) Na koncie mam 20 zł od koja <3 Dziękuje ślicznie. Dziś zadzwoniła kolejna rodzina ale nie za bardzo. Sunia miałaby mieszkać w kotłowni...nie za bardzo mi to pasuje, a Kropci to już w ogóle. Pani powiedziała, że jeszcze spróbuje przekonać męża, ale wiadome jak to wygląda/..
  11. Cały czas tak samo :) dziś idzie na kontrolę do weta ale tego. "domowego". Wczoraj Ewą dzwoniła do dr Wasiatycza bo nagrała krótki filmik jak Kubuś staje na tej łapie po operacji, robi to jakby pod kątem ale podobno jest to zupełnie normalne bo oszczędza łapę na ile może... W każdym razie wet się trochę zdenerwował bo Kubuś chodzi ZA SZYBKO. No niestety i ja to Ewie powiedziałam ale nie ma jak go spowolnic :( a na siku wyjść musi na te kilka minut.... A tak myślałam dzisiaj jak Twój dziadeczek Limonko??
  12. :) Bardzo prosze o numer konta dla Lumi- z bazarku uzbierało sie dla białaski 84 zł ::) prosze o konto a potem o potwierdzenie na watku jak dotrą :) https://www.dogomania.com/forum/topic/353396-ciuszki-mniejsze-i-większe-zasłonki-i-bieżniki-dla-staruszków-z-zamością-koniec-rozliczam/page/3/
  13. Anulko, Bogusik z mojego bazarku dla Papi uzbierało sie 167 zł :) bardzo prosze na priv o numer konta i potem o potwierdzenie na watku jak do Was wpłynął :) https://www.dogomania.com/forum/topic/353396-ciuszki-mniejsze-i-większe-zasłonki-i-bieżniki-dla-staruszków-z-zamością-koniec-rozliczam/page/3/
  14. Dziś miałam dwa telefony o Kropcie....Jeden bardzo naprawde przemiły Pan na poziomie z świetnymi warunkami dla psa, ale sam, po 70tce.... Drugi z domu licznego w ludzi :) dzieci są, dwa koty, dziadkowie, dom z ogrodem...fajnie wszystko ale sytuacja rodzinna skomplikowana i nie wiadomo czy się uda w ogóle...sądze, że raczej nie...Więc nadal szukamy. Na koncie Kropelka i Efi maja 20 zł od Pani Irenki- dziękuje <3
  15. dziękuj, że zaglądacie i pamiętacie :) Mam nowe zdjęcie. Kubuś dostał nowy kołnież - dmuchany, i wydaje się, że od razu lepiej, ma teraz widok, może śmiało pić i jeść, a do łapki nie dostanie.. Ewa jest z nim non stop. NIe chcemy nic zapeszyć, bo jeszcze kilka tygodni trzeba uważać, ale póki co jest ok. Widać też tą łapke operowaną.
  16. rozmawiałam z Ewą. Dziś jednak podeszli do weta bo nie chcą Kubuś osikał sobie łapke - ta z raną...wet kazał przemywać Rivanolem i powiedział że jest ok. Łapka jest mocno spuchnięta, ale wygląda że goi się dobrze. Eh..trzeba czasu....w piatek znów podejdą do weta, żeby zerkną. A na koncie mam 10 zł od Nesiowata. DZIĘKUJE kochana. Na razie nie mam jak rozliczyć- zostanie w pamięci- rozpisze jako cegiełki na kolejnym bazarku. <3 <3
  17. Można też zrobić tylko biopsje jednego guzka.... Moze coś przeciwzapalnego bardziej by się przydało? PS już ostatnie wtracenie bo pewnie nikogo to nie interesuje, ale z moich obserwacji starego FAZIEGO który też ma ciągle skórne problemy (np. kaszaki) dobrze pomaga na skórę Omega3. Nie wiem czy Pongus ma suplementowana ale naprawdę warto
  18. Ewa dziś poszła do pracy. Nie wie czy Kubuś jest sam czy z mamą Ewy. W klatce kenelowej tak potwornie wariowal że trzeba było wybrać inną opcję. Ma zagrodzona kuchnie, wet powiedział że będzie ok taka przestrzeń. Zadzwonię do nich wieczorem. Cały czas o nim myślę...
  19. właśnie widziałam na tej grupie ortopedycznej na fb, że prawie żaden wet nie wkłada łapy po takich zabiegach w gips, wystarczy sam kołnierz. Twój piesek miał TTA Rapid a nasz TPLO. To sa jednak ciut inne metody- może przy TTA jest gips wymagany? przy TPLO chyba w ogóle nie widziałam na forum żeby jakiś pies miał gips. Rane trzeba okładać zimnymi okładami kilka razy dziennie (tzn żele chłodzące) plus ćwiczenia zginanie prostowanie kilka razy dziennie. Przy gipsie to byłoby nie możliwe. Poza tym zawsze jednak rana z dostępem do tlenu lepiej się goi niż taka zagipsowana....no ale trzeba dbać by nie lizał...najgorsze pewnie przed nami... My akurat się cieszymy, bo po operacji u dr Sz. (tej nieudanej) pies był w gipsie chyba 3 tygodnie i to był dramat, zrobiły się potworne odparzenia. A teraz wszystko przynajmniej widać co się dzieje.
  20. rozmawiałam przed chwilą z Ewą, raczej nic z łapką się nie stało, sądzimy że on przeszedł górą głową i tułowiem a potem te tylne łapy po prostu przeciągnął pod siatką. Cały czas na tą łapke staje, nie wiadać by czuł jakiś wielki ból. W nocy razem spali na ziemi na materacu- Kubuś jak król rozwalony wyspał sie porządnie, Ewa połamana i wykończona ale czego się nie robi dla psa :D Generalnie znów mówiła, że jest naprawde w szoku, bo wydaje się jakby on w ogóle specjalnie tej operacji nie odczuł. Jest oczywiście kłopot żeby mu ograniczyć ruch, bo chce chodzić, no i lizać próbuje rane, ale to jedyne problemy póki co. Odpukac oczywiście, bo wiadome że jeszcze długa droga do wygojenia i pełnej sprawności....
×
×
  • Create New...