-
Posts
6285 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lobaria
-
Fundacja "Zwierzęca Arkadia" - rok 2014 rokiem tragicznym...
Lobaria replied to Avilia's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='Avilia']Oczywiście,jeżeli masz takowe to chętnie z nich skorzystamy.Każda rada jest na wagę złota. A mam wrażenie,że jeżeli chodzi o nasz "Teren" może to być trudna droga do sukcesu.[/QUOTE] Wszędzie jest trudno, gdy włodarze mają psiaki w głębokim poważaniu i odwalają problem po najmniejszej linii oporu / czytaj - nakładu pracy, zaangażowania i pieniędzy / , jak właśnie chyba jest w Pszczynie. Nie obiecuję dziś, ale w nalblizszych dniach odnajdę na fejsie namiary do ludzi, którzy wyspecjalizowali się w negocjajcach z urzędami. -
Fundacja "Zwierzęca Arkadia" - rok 2014 rokiem tragicznym...
Lobaria replied to Avilia's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='Avilia']O to właśnie chcemy zawalczyć z Urzędem Miasta-aby Punkt był "po naszym skrzydłem",aby adopcje mogły być przez nas monitorowane,a nie tak jak wygląda to teraz,że wydają psy gdzie chcą i komu chcą.Że wpuszczają nas tam jak mają dobry humor,jak gorszy-to bramę nam zamkną. No i oczywiście polepszenie warunków-bo na obecną chwilę nie wyobrażam sobie zimujących tam psów. Będziemy chciały ocieplić budy-ale i na to potrzebujemy zgody. Póki co mamy zaplanowane kilka spotkań z "górną półką".Będziemy negocjować. Psów jest obecnie 11.[/QUOTE] Trzymam kciuki - " psim " obowiązkiem Miasta / gminy / wg nowej ustawy /, jest zadbanie o bezdomniaki. Jeśli chciałabyś porady JAK rozmawiać z Miastem / / Gminą, to mam namiary do osób, które są w tej kwestii doświadczone i osiągają dobre rezultaty :) -
Ikar za TM... Śpij spokojnie... [*]
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ciągle szukam behawiorysty gdzieś blisko Wieliczki. Poproszę tez Lilianę - u Niej nasz Laki, rzucający się / co jest gorsze - na ludzi / po 2 mies jest prawie gotowy do adopcji - aby poradziła Pani Anecie, jak z Ikarkiem postępować. Może się zgodzi... -
Lilka w NOWYM DOMU. Wszystkim z całego serca dziękuję za pomoc!!
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Mazowszanka']O kurcze, ja się na tym nie wyznaję. Czy ci co będą psa wieżć zadbają o niego ? Czy wypuszczą z klatki po drodze na siusiu ? Czy nie zgubią ? Tysiące pytań. Pewnie jestem panikarą. A do kogo we Wrocławiu dostarczą ? [/QUOTE] Niektórzy przewożą tak psiaki. Jak klikniesz na poszczególne ogłoszenia, to pokazują się nr telefonów. Myślę, że kwestia człowieka, czy zgodzi się wziąć niekłopotliwego psiaka w klatce, zamiast innego ludzia. Carpooling ma za zadanie zmniejszyć koszty przejazdu poprzez pasażerów, którzy się dokładają. 50 zł za "sztukę", dlaczego nie miałby to być psiak? We Wrocławiu to już musiałby ktoś Lilkę odebrać. Co do wyprowadzania w trasie - dystans z Wawy do Wrocka sunia wytrzyma, ale zawsze można poprosić, aby kierowca NA SMYCZY wyprowadził chociaż raz. Ten pomysł podpowiedzieli mi ludzie z fb, którzy tak psiaki transportują. To znacznie taniej niż specjalny przejazd za zwrotem paliwa. Na carpoolingu ogłaszają się ludzie odpowiedzialni raczej - inaczej mogliby być napiętnowani, jak np. w allegro. Dałam ten link, aby sprawę przemyśleć i ewentualnie, abyś skontaktowała się z tymi ludźmi - może będzie wśród nich zwierzolub? -
Lilka w NOWYM DOMU. Wszystkim z całego serca dziękuję za pomoc!!
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Takie coś znalazłam... [url]http://www.carpooling.pl/autostop/Warszawa/Wroc%C5%82aw.html?type=bs&city_from=7056&radius_from=0&city_to=7061&radius_to=0&date=date&day=29&month=08&year=2012&tolerance=4&[/url] -
Klub Przyjaciół i Posiadaczy Pszczyńskich Psiaków
Lobaria replied to Lobaria's topic in Już w nowym domu
Karma zamówiona w Krakvecie, taka, jak poprzednio :) -
[quote name='natalka9860']nie każdy ma czas siedziec na dogomanii, sama sie przekonałam... być może założycielka ma nne psy, inne sprawy na głowie, więc nie pisz proszę że jest nieodpowiedzialna. edit:sorki już rozumiem twoje oburzenie, nie wiedziałam o pewnych sprawach....[/QUOTE] Chcemy to zmienić... Ale nie mogłam milczeć. Nie możemy przestać pomagać przez to psiakom.
-
Lilka w NOWYM DOMU. Wszystkim z całego serca dziękuję za pomoc!!
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Mazowszanka']Ja bym chciała wysłać Lilkę w tym tygodniu, kiedy nie ma szkoły i córki Pani są w domu lub w weekend kiedy nie ma pracy. Lilka nie jest przyzwyczajona do zostawania samej w domu i może to przeżywać czyli coś zbroić ze stresu. Ja mejluję z [B]jubu [/B]na temat płatnego transportu, we wtorek wieczór będzie znał wolne terminy. Plusem tej oferty jest bezpośredni dojazd z Warszawy do Świdnicy. A minusem oczywiście pieniądze. Lilka ma odpowiednią kwotę ( bazarek+ wpłata Pani ), ale jeśli znajdzie się coś darmowego wtedy pieniądze Lilki trafią do innych psów w potrzebie. Czy coś zrobiłaś w kierunku poszukiwań, [B]Lobario[/B] ? Nie chciałabym Cię dublować.[/QUOTE] Na fb apelujemy, jeszcze watek transportowy u nas został :) -
Lilka w NOWYM DOMU. Wszystkim z całego serca dziękuję za pomoc!!
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Ale się cieszę, poszukamy transportu okazyjnego, bez kosztów, to uczęszczana trasa :) -
Pomóżcie znaleźć dobry dom dla mojej psiny - proszę!
Lobaria replied to rapkar's topic in Już w nowym domu
[quote name='AtaO']Zanik mięśni to straszna choroba, nie ma co ukrywać, wiem coś o tym..... Fuksiu, nie trafisz do schroniska.....nie dopuścimy do tego!!![/QUOTE] Ja też wiem - mój Tata miał:( Na fb pojawiają się pomysły znalezienia kogoś do wyprowadzenia psiaka, ale na fb każdy pisze, co mu pod klawiaturą zagra, ludzi enie zdają sobie sprawy z całości problemu... -
Pomóżcie znaleźć dobry dom dla mojej psiny - proszę!
Lobaria replied to rapkar's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']Ja jestem Dorota Gorczyca-Woźniak na fejsie[/QUOTE] To jesteśmy w domu :) Miło mi :) -
Pomóżcie znaleźć dobry dom dla mojej psiny - proszę!
Lobaria replied to rapkar's topic in Już w nowym domu
[quote name='Iljova']Trzeba wielkiego serca aby zdecydować o szukaniu nowego domu dla psiaka... to bolesne i bardzo trudne ...oddanie przyjaciela :( ale jak odpowiedzialne i spowodowane wielką miłością do psiaka :loveu: Mam jeszcze prośbę chciałabym wiedzieć która jest kim na FB, żeby wiedzieć czy mam Was w znajomych bo fajnie mieć znane osoby z dogo[/QUOTE] Mnie to po Bluniu poznać można :) -
Pomóżcie znaleźć dobry dom dla mojej psiny - proszę!
Lobaria replied to rapkar's topic in Już w nowym domu
[B]LINK DO WYDARZENIA NA FB[/B] [url]http://www.facebook.com/events/307961092634404/?notif_t=plan_user_joined[/url] -
Lilka w NOWYM DOMU. Wszystkim z całego serca dziękuję za pomoc!!
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Mocno trzymam kciuki!!!!! -
Młoda,kudłata Sarusia.POtrzebna pomoc w ogłaszaniu.Szukamy DT/DS
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='AtaO']Kto ma namiary na DT Sarusi, czyli do helen90 ?[/QUOTE] Odnalazłam nr, zadzwonię. -
Lilka w NOWYM DOMU. Wszystkim z całego serca dziękuję za pomoc!!
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Mazowszanka']Napisałam PW do[B] Patmol, Havanka, czerda, mari23 oraz jeszcze raz michele04.[/B] Ratujcie dziewczyny, bo zwątpię ![/QUOTE] Poszukam jeszcze na fb -
[quote name='asiuniab']no udało mi się rozesłać nr konta dla osób deklarujących jednorazowe wpłaty, ależ ja się tym denerwuję, żeby wszystko było dobrze; zaraz sobie myślę, a co się stanie jak jutro zginę i nikt się nie dowie, i pomyślą, że sprzeniewierzyłam pieniądze, a i oczywiście zapomniałam napisać, żeby podać nick z dogo i dodać, że to dla Aramisa, więc muszę robić wszystko od początku:([/QUOTE] Większośc dogomaniaków wie, że to trzeba napisać, ale warto przypomnieć.
-
Ikar za TM... Śpij spokojnie... [*]
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
On chyba ogłoszeń nie ma, ale z bazarku na Rumbę biedzie miał pakiecik. Kończą się wakacje, warto ogłaszać psiny intensywnie. -
Pomóżcie znaleźć dobry dom dla mojej psiny - proszę!
Lobaria replied to rapkar's topic in Już w nowym domu
[B]beta ata[/B] mnie zaprosiła, Piekny, kochany psiaczek, oby szyblo znalazł domek. W ogłoszeniu napisałabym, że wymagana jest zgoda wizytę przed i po adopcyjna. -
Niestety, z komórki... [IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/574696_335992803155896_1560624815_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/561699_335992996489210_2085001136_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/304747_335993089822534_1933570357_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/294668_335993269822516_1158620106_n.jpg[/IMG]
-
[quote name='Avilia']LOBARIA-podeślij do mnie te foty to wstawię. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE] Dzięki, mam już je obrobione i zaraz wstawię :)
-
Młody, jamnikowaty Fago znalazł swój dom w Finlandii :)
Lobaria replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='asiuniab']to fajnie, że będzie na oku:) a Lobario, czy wiesz czy coś się udało z tym lekarzem załatwić (to o czym pisałyśmy na fb, ale nie mogę tego znaleźć, wskoczyła mi oś czsu i się nie odnajduję);[/QUOTE] Na razie czekamy na wyniki krwi / będa za ok. 3 tyg /, Paulinka już wyszła ze szpitala, nie ma gorączki, jest na antybiotykach. Trzeba czekać.