Czeka Cię (Was) dużo pracy, ale warto ;) ONki mają w większości złą opinię, ale to nie jest wina rasy, tylko tego, że ich opiekunowie nie potrafią (a raczej nie chcą) z nimi pracować, a co za tym idzie, nad nimi zapanować :/ To dlatego większość Szarików jest postrzegana jako szczekające i rzucające się na inne psy bez powodu. Smutne to ,ale prawdziwe :( U mnie w domu, ONki są od ponad 30 lat i nigdy nie zamienię ich na inną rasę. Dla mnie osobiście, są to psy tak wszechstronne, że wystarczy tylko chcieć, żeby mieć idealnego psa dla każdej rodziny ;)
Więc Małgorzata, głowa do góry :) Ćwicz ze swoim psem, pokazuj mu nowe miejsca i cieszcie się swoim towarzystwem ;) Jeśli tylko nie zaniedbasz podstaw dobrego wychowania, to będziesz miała fajnego ONka :)