Według sprzedającego, ten do krótkiej sierści, jest przeznaczony dla psów o bardzo krótkiej sierści lub bez podszerstka ;)
I jest to logiczne. Gdybym miała ten do krótkiej sierści, to on nie będzie wstanie wyciągnąć nic poza włosem okrywowym, bo ten który mam, ledwo dosięga do podszerstka :/
Nawet na stronie producenta jak czytam (http://www.furminator.net/pl/produkte/dog/deshedding/langhaarige-hunde/pflegewerkzeug-fuer-grosse-hunde), to wychodzi, że ma być ten do długiej sierści, bo Tora ma dłuższą sierść niż 5cm :P