-
Posts
33712 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by *Magda*
-
Ania, napar z ziółek, ręcznik na łeb i inhalacja ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Miałam kiepski weekend i dogo nie było mi po drodze :/ -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Dobre, choć pijałam lepsze :P Właśnie nie! Muszę złożyć reklamację ;) Właśnie :) Oj, fakt :) -
Kurcze, na weselu byłam ostatni raz z 10 lat temu :/ Moja siostra się nie chce hajtać, to raczej nie prędko pobawię się na weselu :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Choć to ja zapytałam o operację, to po tym jak mi powiedziała jak to wszystko po kolei ma wyglądać, to nie sądzę, żebym poddała go operacji :P Nie zrobią tego wszystkiego (badanie krwi, serca, tomograf....) na jednym "głupim jasiu". No i polip może odrosnąć, więc za jakiś czas, może się okazać, że trzeba znowu operować :/ Nie chcę go narażać na większy stres. Wiem, że już sama jazda do weta nie jest dla niego miła :( Ale jeśli dostaniemy antybiotyk o długotrwałym działaniu, to wizyty będą ograniczone do tych niezbędnych ;) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Już 2 tygodnie temu, inna wetka (są 3 w tej klinice) powiedziała, że on ma coś głęboko w uchu. Jednak nie była w stanie stwierdzić co to, bo ucho było w bardzo złym stanie :/ Dziś ta druga wetka jak mu zajrzała do ucha tą latarką laryngologiczną, to powiedział, że widać polip. Ale widać go tylko kawałek, dlatego żeby poznać jego rozmiary i całkowite umiejscowienie, potrzebny jest tomograf. Ona latarką widzi tylko jego kawałek. -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hej Aniu ;) W sumie to ja zapytałam o tę operację. Wetka od samego początku proponowała antybiotyk w tabletkach, żeby nie było nawrotów. Jednak Lumpek sobie tabletki podać nie pozwoli, więc brane są pod uwagę zastrzyki o długotrwałym działaniu. -
Lumpek jak się tak wyłoży, też wygląda na 2x cięższego niż jest :D
-
Ale z Was szczęściary :P
-
Ja chcę znowu nad morze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Doberek :) Byłam dziś ze zwierzyńcem u weta. Z Torą mam spokój na rok z szczepieniem na zakaźne, a z wścieklizną na 3 lata. Wzięłam też tabsy przeciwbólowe na te jej stawy. Mieli te same co w Polsce mi wet dał, więc nie ma problemu, bo dobrze je toleruje ;) Lumpkowi antybiotyk sprzed 2 tygodni ładnie oczyścił ucho. Trochę jeszcze syfu było, to wetka wzięła to do badań co pozostało. Wynik mam mieć w przyszłym tygodniu. Jednak już prawdopodobnie znamy przyczynę tych ciągłych zapaleń uszu :/ Bardzo głęboko w uchu ma polip :( Jest w tak złym miejscu, że zatyka ucho i nie ma naturalnej cyrkulacji powietrza i samoistnego oczyszczania się ucha :/ I teraz wyjścia są dwa. Albo podajemy antybiotyki o długotrwałym działaniu, praktycznie co jakieś 2-4 tygodnie i tak już do końca jego życia. Albo możemy polip usunąć. Jednak najpierw musiałoby być badanie serca, krwi itp., żeby wiedzieć czy mój staruszek przeżyje narkozę. Jeśli wyniki byłyby ok, to tomograf głowy, żeby sprawdzić jak głęboko siedzi i jaki jest duży. Koszty tego wszystkiego byłby olbrzymie, a do tego jeszcze potem koszt operacji. No i nie ma gwarancji, że polip znowu nie odrośnie :/ Wetka kazała czekać na wynik antybiogramu, a potem mam zdecydować co robimy. -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Dobranoc ;) Do jutra :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Właśnie miałam zamiar się pożegnać :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Z Lumpkiem nie ma problemów jeśli chodzi o inne zwierzęta ;) Zresztą, oba moje zwierzaki, tolerują inne na swoim terenie. Nigdy nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji ;) Być może przez to, że Lumpek wychował się z dużą ilością kotów i psów, no a Tora od małego miała wpuszczane inne psy na swoje podwórko ;) -
Jak maluch zacznie już chodzić i zwiedzać kąty, to pewnie i jej mama się zakocha w takiej kuleczce chodzącej za człowiekiem krok w krok :)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Śpi z bratem :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
To nie jest duży problem, bo o 5-6 rano już jest w miarę jasno i widzę gdzie stawiam nogi :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
O dziwo nie. Wyszła dziś na jakieś 10-15minut i wróciła do domu. Póki co, w domu czuje się najbezpieczniej, a do tego najlepiej na szczycie schodów ;) Więc jak wstaję w nocy do Nathana, to muszę patrzeć pod nogi, żeby jej nie zdeptać :D -
Chyba bym oszalała z Kurzykiem, jeśli on jest rzeczywiście taki jak piszesz :P Ja się już przyzwyczaiłam, że mam kociego weterana w domu, który tylko śpi i je :D Co prawda, Lumpek trochę odżył przy młodej i to mnie cieszy ;) Jednak wolę starsze koty, niż takie podrostki :P Czyli można liczyć, że maluch ma już zapewniony dom?
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki